Gorące tematy

Księżniczka Anna kończy 70 lat. Urodziny będą skromne

Gorące tematy

x-news

"I znów księżniczka Anna spadła z konia..." - śpiewała kiedyś Ewa Bem. Jedyna córka królowej Elżbiety II i księcia Filipa skończyła właśnie 70 lat. Niestety, urodzinowe obchody będą skromne. Huczną ceremonię uniemożliwiła pandemia koronawirusa.

Księżniczka Anna kończy 70 lat

Podobnie jak to miało miejsce w ostatnich miesiącach w przypadku innych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, także przypadające 15 sierpnia 70. urodziny księżniczki Anny - jedynej córki królowej Elżbiety II i księcia Filipa - obchodzone są bardzo skromnie. Powodem jest koronawirus.

Z okazji urodzin opublikowano trzy portrety księżniczki Anny, wykonane - jeszcze przed epidemią - przez brytyjskiego fotografa Johna Swannella, który od wielu lat fotografuje członków rodziny królewskiej.

Zgodnie z tradycją, która przewiduje, że wyżsi rangą członkowie rodziny królewskiej przy okazji okrągłych urodzin otrzymują honorowe promocje wojskowe, Anna została awansowana na stopień generała British Army oraz marszałka Royal Air Force. Ponadto stacja ITV wyemituje film dokumentalny, pokazujący ją w mniej oficjalnych sytuacjach.

Księżniczka Anna nie jest jedyną członkinią królewskiego rodu, która musi obyć się w tym roku bez hucznego jubileuszu. Wcześniej, z powodu epidemii koronawirusa i wprowadzonych z tego powodu restrykcji, bardzo ograniczone zostały urodziny Elżbiety II i księcia Filipa.

Księżniczka Anna - jedyna córka Elżbiety II

Księżniczka Anna urodziła się w 1950 roku, jako drugie dziecko i jedyna córka królowej i księcia Filipa. Jest obecnie 14. w kolejce do brytyjskiego tronu.

Jest entuzjastką jazdy konnej, a w 1976 roku jako pierwszy członek brytyjskiej rodziny królewskiej startowała w igrzyskach olimpijskich.

W 1973 roku po raz pierwszy wyszła za mąż za kapitana Marka Phillipsa, z którym ma dwójkę dzieci, Petera i Zarę. W 1974 roku para przeżyła próbę porwania, gdy ich samochód został zatrzymany przez niedoszłego porywacza w drodze do Pałacu Buckingham.

Pierwsze małżeństwo księżniczki Anny skończyło się rozwodem po 19 latach, a w 1992 roku wyszła ona za mąż za wiceadmirała Tima Laurence'a. Jest znana z działalności charytatywnej, szczególnie na rzecz poprawy stanu zdrowia w krajach rozwijających się oraz edukacji dzieci.

Matka księżniczki Anny, królowa Elżbieta II, skończyła w tym roku 94 lata. Jest najdłużej panującą głową państwa na świecie. Obejrzyj materiał:

Zobacz też:

Książę Filip kończy 99 lat! Pałac opublikował najnowsze zdjęcie Królowej Elżbiety II i jej męża

Luksusowa dieta psów królowej Elżbiety II. Jak wyglądało menu pupili monarchini?

Księżna Sarah Ferguson: Polacy okazali mi serce [WYWIAD]

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości