Porady

Z czego zrobić skrzydła anioła na przedstawienie?

Porady

Z czego zrobić skrzydła anioła na przedstawienie?

Żadne jasełka nie mogą się odbyć bez udziału aniołków. Dlatego dzieci muszą przygotować odpowiednie kostiumy, które pomogą im się do nich upodobnić. Warto sprawdzić, jak zrobić skrzydła anioła z papieru, bibuły i kartonu.

Anielski kostium to dobry pomysł na przebranie zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Aby go wykonać, nie wystarczy jedynie biała sukienka i peruka. Przekonaj się, jak zrobić skrzydła anioła.

Jak zrobić skrzydła anioła dla dziecka?

Skrzydła to jeden z najważniejszych anielskich atrybutów. Muszą więc wyglądać pięknie i okazale. Ich rozmiar powinien być dobrany w zależności od upodobań i wzrostu dziecka. Należy to odpowiednio wyważyć, aby mały aniołek nie wyglądał karykaturalnie. Sposobów na to, jak zrobić skrzydła anioła, może być bardzo wiele. Jedną z najpopularniejszych metod jest wykorzystanie zwykłego papieru. Oczywiście cienkie arkusze nic nam nie dadzą, dlatego należy sięgnąć po tekturową bazę. Przygotuj również klej, nożyczki oraz sznurek. Z białego papieru wytnij kształt skrzydeł, nacinając brzegi na podobieństwo piór. Taką samą formę wytnij z kartonu, ale bez strzępienia elementów na jego krawędziach. Kiedy oba szablony będą gotowe, możesz je ze sobą skleić i doczepić sznurek do zamocowania skrzydełek na pleckach dziecka.

Jak zrobić skrzydła z kartonu i brystolu?

Bardzo popularną metodą na wykonanie anielskich skrzydeł jest wycięcie ich z kartonu. Potrzebny do tego będzie również arkusz białego brystolu, szeroka wstążka, mocny klej oraz piórka. Jak zrobić skrzydła anioła krok po kroku? Na kartonie narysuj dwie łezki w rozmiarze skrzydeł. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto przyłożyć szkic do plecków dziecka, dzięki czemu skorygujesz rozmiar. Następnie złóż na pół brystol i odrysuj szablon w taki sposób, aby krawędzie skrzydełek delikatnie na siebie nachodziły. Wytnij dwie pary skrzydeł i zrób dwie dziurki w miejscu ich mocowania. Bardzo ważne, aby nacięcia wykonać w takiej samej odległości od środka skrzydełek. Sklej ze sobą kartonowe i brystolowe szablony, a przez dziurki przeciągnij wstążkę. Na końcu posmaruj całość klejem, przymocuj piórka oraz wstążkę do mocowania anielskich skrzydełek. Można je również wykonać, używając samego kartonu. To najłatwiejsza i najbardziej ekonomiczna wersja. Wystarczy wyciąć formę w kształcie skrzydełek i pomalować ją na biało, np. farbą plakatową lub sprayem. Oczywiście należy również pamiętać o doklejeniu pasków, które posłużą za szelki.

Skrzydła anioła z bibuły – jak je zrobić?

Anielskie skrzydła mogą być wykonane również z bibuły. To bardzo popularny gadżet plastyczny o szerokim zastosowaniu. Można z niego wyczarować prawdziwe cuda, które mogą się okazać małymi dziełami sztuki. Jak widać, świetnie się sprawdzą również w roli surowca na kostium dla dziecka. Aby przygotować skrzydełka aniołka z bibuły, należy zaopatrzyć się także w klej i karton, na którym zostanie odrysowany szablon. Z białej bibuły wytnij paski o grubości 2 cm, a następnie przyklej je do kartonu. Nie zapomnij również o szelkach, które należy przymocować na środku anielskich skrzydeł.

Jak wykonać skrzydła anioła na jasełka za pomocą drutu?

Spośród wielu sposobów na wykonanie anielskich skrzydeł często polecanym rozwiązaniem jest wykorzystanie drutu. Dodatkowo potrzebne będą: białe piórka, dwustronna taśma klejąca, fizelina z klejowym spodem oraz kombinerki. Na początku za pomocą kombinerek należy wygiąć drut w kształt skrzydeł. Można to zrobić według własnego projektu lub skorzystać z gotowego szablonu, który łatwo znaleźć np. w internecie. Na tak przygotowane formy nałóż fizelinę i je sklej. Następnie należy dokleić piórka. Najlepszy efekt uzyskasz, jeśli pokryjesz nimi całą powierzchnię skrzydeł. Kiedy będą już gotowe można do nich przykleić dwustronną taśmę, do której należy przymocować szelki lub gumowe pasy, za pomocą których dziecko będzie mogło założyć skrzydełka na plecy.

Skrzydła anioła z wieszaków na ubrania

Oryginalnym pomysłem na wykonanie skrzydełek anioła jest wykonanie ich z dwóch metalowych wieszaków na ubrania i białych rajstop. Poza tym przydadzą się również: gruba wstążka do mocowania skrzydeł, sznurek lub drucik, klej, cążki oraz ozdoby (cekiny, piórka, brokat). Pierwszym krokiem jest wyprostowanie drutu w wieszakach i uformowanie ich w kształt skrzydeł, które następnie trzeba ze sobą połączyć sznurkiem lub drucikiem. Ważne, aby dobrze je ścisnąć, by się nie przesuwały. Odetnij nogawki od rajstop i naciągnij je na szkielet skrzydełek. Na koniec dowolnie je udekoruj, smarując całość klejem i doczepiając wybraną ozdobę. Kiedy skrzydełka będą gotowe, podobnie jak w przypadku innych technik, ostatnim etapem jest przymocowanie wstążki, dzięki której dziecko będzie mogło założyć skrzydełka.

Co sądzisz o tym artykule?
64
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0