Sport i fitness

Polskie cheerleaderki chcą podbić Europę. Potrzebują naszego wsparcia

Sport i fitness

Polskie cheerleaderki chcą podbić Europę. Potrzebują naszego wsparcia

Cheerleaders Maxi są triumfatorkami Mistrzostw Polski PSCh 2019. Dzięki  temu zwycięstwu zakwalifikowały się do Mistrzostw Europy, które już w czerwcu odbędą się w Wiedniu. Koszt wyjazdu to ok. 15 tys. złotych. Dziewczęta planują organizację imprez, podczas których będą zbierać pieniądze na wyjazd oraz proszą o wsparcie na portalu zrzutka.pl. Każdy może pomóc.

W tym roku Cheerleaders Maxi udało się spełnić jedno z tanecznych marzeń. Ich seniorki w marcu zdobyły pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski PSCh w Kielcach, gdzie podlegały ocenie sędziów rangi europejskiej. Dzięki tej wygranej będą mogły wziąć udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 15 czerwca 2019 r. w Wiedniu. Droga do występu w tak prestiżowym turnieju to nie tylko praca nad techniką taneczną i kondycją, ale również spore wyzwanie organizacyjne i finansowe. Tancerki potrzebują nowych strojów w barwach narodowych, obuwia tanecznego, a także akcesoriów do tańca. Do tego dochodzą również opłaty startowe, na transport, wyżywienie i zakwaterowanie. Zespół sam nie udźwignie tych kosztów i bez wsparcia finansowego nie będzie mógł reprezentować Polski podczas Mistrzostw Europy.

>>> Zobacz także:

Grupa planuje więc organizację imprez, podczas których będzie zbierać pieniądze na wyjazd. Przyjaciele Cheerleaders Maxi uruchomili także zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Dziewczyny będą wdzięczne za każdą pomoc.

Historia zespołu Cheerleaders Maxi

Cheerleaders Maxi powstał w 1994 roku i jest jednym z najstarszych zespołów cheerleaderek w Polsce. Zrzesza ponad setkę tancerek w wieku od 5 do 40 lat. Każda z grup trenuje minimum dwa razy w tygodniu po dwie godziny. Trening obejmuje zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki, akrobatyki i zajęcia z klasyki oraz innych technik tanecznych, które wykorzystywane są przy budowie choreografii. Cheerleaders Maxi czerpie wiedzę od wielu bardzo doświadczonych instruktorów, trenerów i choreografów.

Głównym choreografem mistrzowskich i turniejowych układów jest Kamila Zalewska, która aktualnie tańczy w ekipie Robbiego Wiliamsa, trenerką - jej mama Ewa Zalewska, a opiekunem Cheerleaders Maxi ojciec Kamili - Kordian Zalewski.

Zespół nie tylko zagrzewa sportowców do walki i sam startuje w zawodach, ale także organizuje akcje charytatywne. W tym roku, po raz pierwszy jako organizatorzy grupa zebrała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad 15 tys. zł. W planach ma również organizację festynu z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca w Kobylnicy.

Najważniejsze osiągnięcia Cheerleaders Maxi w latach 2014-2019

  • IV miejsce Mistrzostwa Europy Cheerleaders 2014
  • IV miejsce Mistrzostwa Polski Cheerleaders 2015
  • I miejsce Grand Prix Polski Cheerleaders 2015
  • II miejsce Mistrzostwa Polski Cheerleaders 2016
  • I miejsce Grand Prix Polski Cheerleaders 2016
  • I miejsce Grand Prix Polski Cheerleaders 2017
  • II miejsce Mistrzostwa Polski Cheerleaders PSCH 2017
  • II miejsce Mistrzostwa Polski Cheerleaders PSCH 2018
  • I miejsce Mistrzostwa Polski PSCH Kielce 2019

Co sądzisz o tym artykule?
72
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0