Gorące tematy

Mają 60 lat i są... cheerleaderkami. Poznajcie "mŁodzianki"

Gorące tematy

Mają 60 lat i są... cheerleaderkami. Poznajcie "mŁodzianki"

Mają więcej niż 60 lat, a energią mogłyby obdzielić pół Polski! O kim mowa? O "mŁodziankach" z Łodzi - seniorkach, które postanowiły zostać cheerleaderkami. Poznajcie ich historię i zobaczcie występ w Dzień Dobry TVN!

Zobacz też: Piramida długowieczności, czyli jak żyć 120 lat?


"mŁodzianki" czy cheerleaderki 60+

Seniorki: Alfreda Wawrzkowicz, Henryka Ciszewska-Barańska, Danuta Smolczewska, Małgorzata Sieczkowska, Urszula Wiśnik, Alicja Górska, Józefa Wrona, Urszula Młynarska oraz ich trenerka Katarzyna Kieszkowska gościły w studiu Dzień Dobry TVN. Panie stworzyły zespół cheerleaderek "mŁodzianki". Mimo że panie mają więcej niż 60 lat, pokazują że miłość do tańca, zdrowy tryb życia i regularne treningi mogą odmłodzić każdego nawet o kilka dekad!

"mŁodzianki" z Karolewa

Fot. Dzień Dobry TVN

 "mŁodzianki" uczestniczą w dynamicznych i energetycznych zajęciach dla pań w wieku 60+, a swoje umiejętności prezentują na scenie, na której czują się jak ryby w wodzie! Panie spotykają się regularnie dwa razy w tygodniu w Poleskim Ośrodku Sztuki Filii "Karolew" w Łodzi, gdzie pod czujnym okiem instruktorki Katarzyny Kierzkowskiej dają z siebie wszystko. Panie uczą się układów tanecznych z wykorzystaniem pomponów i innych rekwizytów.

"mŁodzianki" są jedyną taką grupą w Łodzi i w całym regionie. Uczestniczą w pokazach podczas imprez plenerowych oraz biorą udział konkursach i festiwalach dla seniorów.


Sprawdź też: Jak dobrze biegać?

Jak często ćwiczysz?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Co daje im sport?

Panie mówią wprost, że bycie seniorem, emerytem to nie jest wyrok i skazanie na wieczną samotność. Na zajęciach poznają koleżanki, wychodzą do ludzi, ładniej się ruszają, a nauka układów stymuluje ich mózgi.

Ruch jest najlepszą formą rehabilitacji. Taniec angażuje nie tylko ciało, ale także psychikę. Podczas tańca wzmacniają się mięśnie, znikają zbędne kilogramy, organizmy się dotleniają, co usprawnia pracę serca. 


Więcej:

Zobacz film: Występ. Cheerleaderki 60+ z Łodzi, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
93
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0