Psychologia

Biurowy wypoczynek: joga, siłownia i masaż

Psychologia

Biurowy wypoczynek: joga, siłownia i masaż

Zabiegi masażu, zajęcia z jogi, czy ćwiczenia na siłowni - z tym wszystkim można się zetknąć w niektórych zagranicznych biurach. Czy w polscy szefowie też wprowadzają strefy relaksu dla pracowników?

Pracownicy przeżywają stres związany z pracą, dlatego w niektórych biurach szefowie wprowadzają dla nich strefy relaksu. Na przykład w jednej z firm w Tajlandii pracownicy mogą skorzystać z przyrządów do gimnastyki akrobatycznej, w Stanach Zjednoczonych z boiska do koszykówki, a Finlandii odprężyć się w saunie.

>>> Zobacz także:

Jak opanować stres? Skuteczne sposoby, techniki i ćwiczenia

Zarządzanie czasem – praca i czas wolny

W Gdyni natomiast powstało niezwykłe biuro, które zostało nagrodzone tytułem najlepszej powierzchni biurowej w Polsce. Na czym polega jego wyjątkowość?

Tworząc biuro razem z pracownikami i w oparciu o to, co dla nich jest ważne, doszliśmy do tego układu funkcjonalnego, gdzie jest dużo powierzchni wspólnych.

- wyjaśnił dyrektor zarządzający Mikołaj Ługowski.

W biurze znajduje się sala konferencyjna inspirowana operą w Oslo. W pomieszczeniu znajdują się fotele kinowe ustawione w rzędy, stół i telewizor. W strefie relaksu służącej do szybkich spotkań jest zielono i są wygodne meble. Inna część biura nawiązuje do placu Superkilen w Kopenhadze. Pracownicy wykorzystują stworzoną tam ścieżkę do jazdy na hulajnodze. Jest też strefa z hamakami.

Takich miejsc w Polsce jest więcej. Kolejnym przykładem może być biuro w Krakowie, w którym stoi stół bilardowy, do gry w ping-ponga i piłkarzyki. Pracownicy mogą też relaksować się podczas gry na konsoli i fliperach, skorzystać z masażu, ćwiczyć na siłowni i trenować jogę z profesjonalnym instruktorem.

Co sądzisz o tym artykule?
10
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
5
25.03.2019
Gorszy sort 2
Niektórzy mają saunę, a niektórzy nie mają dostępu do toalety na piętrze przez pół dnia...
24.03.2019
Pracownik IT
Pani Jolu, gwarantuje Pani, ze wykonujemy ciezka prace i aby znalezc sie tu gdzie jestesmy musielismy wiele z siebie dac i caly czas musimy sie edukowac, bo technologia idzie do przodu i praca w IT to zawod, ktory stale wymaga od nas duzego zaangazowania w nauke i prace!
22.03.2019
Wiesław
To prosimy teraz o takie biuro w Łodzi.
21.03.2019
Gorszy sort
Są równi i równiejsi.... Inni muszą obejść się smakiem i nawet wody w baniakach nie mają.....
20.03.2019
Jolanta
Siedzą tylko i nie pracują, joga, siłownia, odpoczynek - w głowach się przewraca - pewnie jeszcze mają darmową kawę na zakładzie. Ja to jak się nie narobię to nie zarobię i pewnie większość matek ma tak jak ja...
Rozwiń wszystkie komentarzy