Weekendowy poranek to dokonały czas na relaks i jogę. Mało kto wie, że mogą ją praktykować także dzieci. Jak przekonać maluchy do takiej aktywności? Jak połączyć jogę dla dorosłych z jogą dla dzieci? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat Agnieszką Sygitowicz-Stańkowską, instruktorką jogi.
Wciąż żywe jest przekonanie, że anoreksja czy bulimia to choroby, które dotykają głównie kobiety. Tymczasem zaburzenia odżywiania to powszechny problem wśród skoczków narciarskich. O swoich doświadczeniach i walce z chorobą w Dzień Dobry TVN opowiedział nam Fabian Malik, międzynarodowy sędzia w skokach narciarskich i były skoczek.
Każdemu zdarzają się momenty, gdy jego motywacja znacznie spada i myśli o odpuszczeniu zaplanowanego treningu. Jak przezwyciężyć ten kryzys? Jak sprawić, by motywacja do biegania była większa?
Tradycyjna forma obchodów Światowego Dnia Tai Chi to otwarte plenerowe spotkania organizowane w takich miejscach, by jak najwięcej osób mogło dołączyć do ćwiczeń. Dlaczego warto to zrobić, wyjaśniał chiński mistrz tai chi, a prowadzący Dzień Dobry TVN od razu przeszli do praktyki.
Ćwiczenia na biceps nie należą do najtrudniejszych. Jednak przy ich wykonywaniu istotna jest technika i precyzja. Według badań naukowych najskuteczniejsze ćwiczenia umożliwiające wyrzeźbienie bicepsa to te, w których wykorzystuje się sztangę lub hantle.
Przewlekły stres może prowadzić do powstawania brzucha stresowego. Występuje on bez względu na wagę ciała. W konsekwencji może przysporzyć nam poważnych schorzeń. Jakie są przyczyny jego powstawania i jak sobie z nim poradzić? Na te pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedziały lekarka rodzinna Magdalena Krajewska oraz fizjoterapeutka Dorota Chałubińska.
W Polsce coraz większą popularnością cieszy się brazylijskie jiu jitsu. Dlaczego to jest sport dobry dla wszystkich, mówił w Dzień Dobry TVN Adam Wardziński, który w tej dyscyplinie zdobył mistrzostwo świata.
Po wyczerpujących treningach i meczach sportowców powinien czekać już tylko relaks. Bracia Grubalscy, futsaliści ze wsi Wałdyki, odpoczywają na swój sposób. Czym zajmują się reprezentant Polski w piłce nożnej halowej i jego trener w wolnym czasie?
Hanna Fidusiewicz to trenerka, która okrzyknięta została mianem polskiej Jane Fondy. To właśnie ona jako pierwsza w naszym kraju propagowała aerobik, a na jej zajęcia powstała lista oczekujących. Jak wspomina ten czas i co robi obecnie?
Patrycja Adamkiewicz, świeżo upieczona zdobywczyni Pucharu Świata w taekwondo, to 22-letnia studentka AWF w Warszawie. Już teraz mówi się, że to nasza nadzieja na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. O swoich osiągnięciach i dyscyplinie sportu, którą uprawia, opowiadała w Dzień Dobry TVN.
Mika Takishima, znana jako Takimika pochodzi z Japonii i jest jedną z najstarszych instruktorek fitness na świecie. Tym, co robi dzieli się nie tylko na sali treningowej, ale również w Internecie. Jak udało jej się osiągnąć taką formę?
Trening z gryfem łamanym coraz częściej doceniany jest przez osoby, które szukają urozmaicenia dla standardowego treningu i chcą dodatkowo podnieść jego wartość. Łamanie gryfu nie tylko pozytywnie wpływa na stawy, ale też pozwala skupić się na konkretnej partii mięśni i ją rozbudować. Do ćwiczeń z gryfem łamanym mogą podejść nawet początkujący. Sprawdź, do czego służy gryf łamany.
Po wielu godzinach spędzonych przed komputerem warto pomyśleć o naszym kręgosłupie i nieco się porozciągać. Jak to zrobić? Instruktorka stretchingu Monika Stasiak zagościła w naszym studiu z partnerem i pokazała najlepsze ćwiczenia dla par. Do dzieła!
Już niebawem na dobre rozpocznie się wiosna, a wraz z nią wzmożona aktywność fizyczna. Kobiety, które postawią na ruch, będą musiały zwrócić uwagę na dwie najistotniejsze sprawy, a mianowicie odpowiednio dobrane buty, a także funkcjonalny stanik sportowy. Jak kupić ten odpowiedni? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym brafitterka, Karolina Spasiuk.
Sukcesy Roberta Lewandowskiego czy Igi Świątek sprawiły, że młodzi ludzie chętniej uprawiają sport. Część z nich ma szansę na wielką karierę. Jednak, aby młodzież mogła się rozwijać, poza talentem, potrzebne są też pieniądze. Ile kosztuje wychowanie mistrza? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Marcinem Urbasiem, halowym mistrzem Europy na 200 m i trenerem młodzieży oraz Dariuszem Motałą, trenerem.
Juniorki KKS Kinga to drużyna z niewielkiego podlubelskiego Krasnegostawu. Jest prawdziwym ewenementem ze względu na swój skład. Grają w niej bowiem trzy pary sióstr bliźniaczek, które stanowią ponad połowę składu występującego na boisku. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Martyna i Michalina Mazurkiewicz, Karolina i Dominika Stęplowskie oraz Magda i Łucja Brodzkie.
Obwisła skóra na ramionach to problem, który dotyka miliony kobiet i mężczyzn. Szczególnie obecnie, w czasie dominującej pracy przy komputerze, boryka się z nim wielu ludzi. Jak zwalczyć tzw. "pelikany"? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała trenerka fitness, Justyna Bolek.
Joanna Lazer znana jest przede wszystkim z występów w Red Lips. Jednak pandemia i niemożność grania koncertów sprawiały, że wokalistka poświęciła się swojej drugiej pasji, jaką jest aktywność fizyczna. W rozmowie z Ewą Drzyzgą i Agnieszką Woźniak-Starak opowiedziała o swoim nowym sportowym projekcie, który realizuje wspólnie z mężem.
Aleksandra Mirosław od 14 lat trenuje wspinaczkę sportową. Sportsmenka już niedługo będzie reprezentowała Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jak to się stało, że zaczęła się wspinać?
Pływanie na desce SUP to sport, który od kilku lat dynamicznie zdobywa coraz większą popularność w całej Polsce. Dlaczego to świetna dyscyplina dla wszystkich? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział trener, Przemek Kowalski.
Aeroboxing w niezwykły sposób łączy treningi sztuk walki z aerobikiem. Dzięki takiej innowacji w ciągu jednej godziny można spalić aż 600-700 kalorii! Dla kogo są przeznaczone te zajęcia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała trenerka, Monika Turemka.
Kendo to japońska odmiana szermierki. W naszym kraju tę sztukę walki trenuje około 600 osób. W Dzień Dobry TVN swoje umiejętności zaprezentowali młodzi zawodnicy - Tadeusz i Mikołaj, a ich trenerka Anna Betley-Uchańska opowiedziała, na czym polega ten sport.
Frisbee to dyscyplina, która w Polsce dynamicznie się rozwija, przez to, że jest idealna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na czym polega ten sport? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Bartek Jędrzejak.
Lato zbliża się wielkimi krokami, przez co wiele osób pragnie zrzucić nadprogramowe kilogramy. Z tego powodu Adam Josef Modzelewski pokazał w Dzień Dobry TVN przykładowe ćwiczenia, które możemy wykonać w zaciszu własnego domu. Zobacz, jak poradziła sobie z nimi nasza reporterka.
Serniczki, mazurki i sałatki z dużą ilością majonezu. W święta przecież nie liczą się kalorie, lecz czas spędzony z rodziną. Jednak marzenie o idealnej sylwetce wciąż dźwięczy nam w głowie. Zatem do dzieła.Nawet najmniejsza aktywność jest pierwszym krokiem do zmiany i lepszego samopoczucia. Coś na ten temat wie Małgorzata Socha. Jak aktorka spędza drugi dzień świąt?
Na rolki nigdy nie jest za późno. Udowadnia to pani Hania, która jest po siedemdziesiątce, a swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła 7 lat temu. Dziś skacze na murkach i uwielbia zjeżdżać po schodach.
Natalia Kochańska to jedna z najlepiej strzelających Polek. Kobieta wraz z dwiema innymi zawodniczkami stanęła na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata, które odbywały się w New Dehli. Jakie cechy musi mieć dobry strzelec? O tym zawodniczka mówiła w Dzień Dobry TVN.
Street workout (trening uliczny) to aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu wszechobecnych elementów zabudowań miejskich. Trening typu street oparty jest na ćwiczeniach siłowych i kalistenice. Na czym dokładnie polega i jak wygląda przykładowy plan treningowy?
W związku z nadejściem lepszej pogody coraz więcej osób stawia na aktywności na świeżym powietrzu. Największą popularnością obecnie cieszy się bieganie. Jak jednak uprawiać jogging, by nie zrobić sobie krzywdy po zimowej przerwie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dietetyczka i trenerka, Agata Dąbrowska oraz fizjoterapeuta i trener, Bartek Paluch.
Treningi plyometryczne zostały odkryte przez radzieckich trenerów w latach 60. XX w., a spopularyzowane przez Amerykanów. Treningi plyometryczne wykorzystują naturalne mechanizmy skurczów i rozkurczów mięśni w celu zwiększenia siły dynamicznej mięśni.