Sport i fitness

  Sport i fitness

  Joga jest bardzo wyjątkową formą aktywności. Kilka łatwych dla każdego odprężających ćwiczeń, które wyciszą skołatane nerwy pokazała nam instruktorka Agi Jensen. - Zapraszam w podróż w głąb siebie - powiedział nasz gość.

  Wspinaczka to bardzo wymagający sport. Aby zajść w nim wysoko (dosłownie i w przenośni), niezbędny jest odpowiedni trening wspinaczkowy. Jakie ćwiczenia dla wspinaczy będą najskuteczniejsze? Na dość nietypowy pomysł wpadł pewien mężczyzna, który postanowił w wspinać się po ścianie schodowej, przypinając się do barierek. Wideo z jego wyczynem szybko stało się popularne na fanpage'u dla miłośników wspinaczki.

  To dopiero pierwszy tydzień kwarantanny, a już większość z nas przyzwyczaiła się do wylegiwania na kanapie, oglądania ulubionych seriali i podjadania. Jeżeli tak dalej pójdzie, to izolację skończymy z dużym plusem na wadze. By temu zapobiec, Qczaj przygotował dla nas prosty zestaw ćwiczeń. Do dzieła!

  Nawet 100 tysięcy Polaków objętych jest dwutygodniową kwarantanną spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Brak ruchu spowodowany wielodniowym przebywaniem w domu może być źródłem wielu schorzeń. Dowiedz się, w jaki sposób pozbyć się bólów mięśni z pomocą automasażu.

  Piłka nożna to sport, którym coraz częściej interesują się dziewczynki. Tak też było w przypadku Natalii Rocławskiej, która od najmłodszych lat kopie piłkę pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Niedawno dzięki rodzicom spełniło się jedno z jej największych marzeń. Natalia otrzymała niebywałą szansę zagrania z kobiecą reprezentacją Polski w piłce nożnej.

  Ćwiczenia równowagi, z pozoru banalne, bywają naprawdę skomplikowane nawet dla osób regularnie trenujących. Do treningu równowagi używa się najczęściej specjalnych „destabilizatorów” typu piłki, wałki, berety. Ćwiczenia te angażują głęboko położone mięśnie, uczą także tzw. czucia głębokiego.

  Karolina Koszewska-Łukasik to utytułowana polska pięściarka, która po ośmioletniej przerwie w karierze wróciła na ring i w 2019 roku została złotą medalistką igrzysk europejskich. - To jest historia polskiego kobiecego bosku, tego, jak długo można boksować, na jakim etapie można być i jak wielkie sukcesy odnosić - podkreśla trener Karoliny, Jacek Dymowski.

  Poprawia ogólną formę fizyczną, wpływa na układ odpornościowy, oczyszcza organizm z toksyn. Gimnastyka słowiańska jest skierowana do wszystkich kobiet, bez względu na wiek czy sprawność fizyczną - zapewniała w naszym studiu instruktorka Kornelia Kwajzer. Zachęcony do ćwiczeń poczuł się też prowadzący program. Zobaczcie słowiański przykuc Marcina Prokopa!

  Nadchodzi druga fala postanowień noworocznych. Najczęściej chcemy zrzucić zbędne kilogramy z brzucha. Nudzą Was tradycyjne ćwiczenia? Goszczący w naszym studiu trenerzy fitness zaproponowali ciekawą alternatywę, czyli hula-hoop. Pomysł od razu podchwycili Kinga Rusin i Piotr Kraśko. Zobacz, jak sobie poradzili!