Obecna sytuacja wymusiła na wielu sportowcach i amatorach aktywnego trybu życia poszukiwania nowych rozwiązań. Pojawił się między innymi pomysł, by organizować kolarskie wyścigi w domach. Jak to się odbywało?
Młode gimnastyczki artystyczne z kadry narodowej mogły w końcu wrócić na salę treningową. Nie oznacza to, że przez całą kwarantannę próżnowały. Codziennie ćwiczyły w domach i łączyły się z trenerką na zajęcia przez Internet. Jak wyglądały treningi online?
Iga Baumgart-Witan to lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów. Jest srebrną i brązową medalistką mistrzostw świata oraz mistrzynią Europy w sztafecie 4x400. Od 8 lat nad jej sportową formą czuwa mama - Iwona Baumgart. Jak układa się rodzinna współpraca?
Powszechna izolacja stanowi ogromne wyzwanie dla sportowców. Zamknięcie basenów i obiektów treningowych uniemożliwiło im regularne ćwiczenia. Jednak prawdziwym mistrzom nic nie jest w stanie przeszkodzić. Trzej triathloniści i judoka znaleźli doskonałe rozwiązanie tego problemu i… zamieszkali razem.
Stres jest stałym elementem życia. Towarzyszy nam w pracy, w domu, w codziennych obowiązkach. Wraz z nim zazwyczaj pojawia się niechciany i nieprzyjemny towarzysz - ból głowy, któremu często towarzyszy uczucie napięcia. Jak z nim walczyć? Jednym ze sposobów na rozluźnienie może być joga. Basia Tworek pokazała kilka spokojnych ruchów, które może wykonać każdy z nas.
Na skołatane nerwy dobra jest joga. Żeby nieco ją urozmaicić, można ćwiczyć w hamaku. Czym jest aerial joga, czyli powietrzna joga, jakie są jej zalety i od czego zacząć - sprawdzał nasz reporter Piotr Wojtasik.
Aktualny mistrz Rolanda Garrosa w deblu, Kevin Krawietz w czasie pandemii koronawirusa postanowił sprawdzić się w nieco innej branży i popracować w monachijskim supermarkecie. - Układałem sery, kiełbaski, wszystko co możliwe - powiedział tenisista. Dlaczego się na to zdecydował?
Mogłoby się wydawać, że tak podstawowe czynności, jak bieganie i chodzenie, nie żądzą się żadnymi skomplikowanymi zasadami. To jednak nieprawda – wprowadzenie nawet małych reguł może sprawić, że nieświadomie zaczniemy uprawiać choćby slow-jogging. Co to takiego? Objaśnia Robert Korzeniowski.
Paulina Cierpiałowska to młoda pływaczka, która na swoim koncie ma wiele sukcesów. Przygodę z pływaniem rozpoczęła w wieku 8 lat, otrzymując puchar od samej Otylii Jędrzejczak. Jak w czasie pandemii radzi sobie z treningami? Wykonuje je w basenie ogrodowym w szklarni.
Powitanie słońca to trening, który jest idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Jego zadaniem jest przygotowanie ciała i umysłu na wszystkie wyzwania, które mamy przed sobą. Zobacz, jak poprawnie wykonać ten poranny rytuał.
Wiosna w pełni, czas więc przenieść część aktywności fizycznej na zewnątrz (oczywiście zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa i ochrony przed koronawirusem). Jeśli nudzi was samo bieganie, trener Patryk Puczyłowski radzi, aby po rozgrzewce przenieść się na schody, na których można z łatwością wykonać bardzo efektywne ćwiczenia. Jakie?
Podczas pandemii koronawirusa niepełnosprawny Ed Jackson wdrapał się na wysokość równą szczytowi Mount Everestu. Wyczynu tego dokonał na schodach w domu swoich rodziców. Jak do tego doszło?
Ewa Chodakowska nie próżnuje. Tym razem ulubiona trenerka Polek postanowiła zachęcić do ruchu całe rodziny. Tak zrodził się pomysł stworzenia serii filmików z ćwiczeniami, w których uczestniczą lubiane przez dzieci postaci. Pierwsze nagranie właśnie pojawiło się w sieci.
Piękna pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Po długim czasie spędzonym w domu maluchy aż wyrywają się do jazdy na rowerach, rolkach i hulajnogach. W programie rozmawialiśmy o tym, które ochraniacze wybrać, by dziecku nie stała się krzywda.
Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie zawody są odwołane. Aby nie wypaść z formy, Wojtek Machnik najpierw pokonał maraton wokół łóżka, a teraz podjął się pobicia rekordu świata w biegu wokół pętli o długości 5 m. Temu ostatniemu wyczynowi towarzyszy szczytny cel - pomoc w walce z Covid-19. Nasza kamera towarzyszyła mu podczas trzech pierwszych godzin.
Długie ślęczenie przed telewizorem czy komputerem nie jest zdrowe dla naszych pleców. Ból i wady postawy to jedne z nieprzyjemnych efektów siedzącego trybu życia. Jeśli i tobie kręgosłup daje się we znaki, na ratunek przychodzi fizjoterapeuta Michał Baryza. Sprawdź, jakie ćwiczenia proponuje.
Wiosna daje o sobie znać, a temperatury sprawiają, że coraz częściej trenujemy na świeżym powietrzu. Jak w czasach pandemii bezpiecznie wykonywać ćwiczenia? Gdzie możemy biegać i jeździć bez maseczek, a w których miejscach zasłanianie twarzy jest koniecznością? O tym powiedziała nam kardiolog Dominika Szalewska.
Wszystkie modne "fitnessy" mogą się schować, bo wraca klasyczny, oldschoolowy aerobik - przekonuje trener Wojciech Gorzelanny, dla którego aktywność fizyczna jest życiową pasją. Pamiętacie obcisłe, błyszczące legginsy i założone na nie kostiumy kąpielowe? To były czasy… Gotowi do treningu?
Denis Urubko to himalaista i instruktor wspinaczki oraz zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, czyli wszystkich 14 ośmiotysięczników świata. Niedawno zapowiedział koniec sportowej kariery. Co zamierza teraz robić? Jak znosi izolację wywołaną pandemią?
Odprężenie, relaks, większa sprawność fizyczna, poprawa równowagi, poprawa koncentracji i funkcjonowania mózgu - to tylko niektóre zalety Tai Chi. O korzyściach płynących z tych ćwiczeń opowiadała nam Zofia Lelek – mistrzyni Tai Chi, a trening wykonywał Hai Bui Ngoc Nam – znawca ponad trzydziestu stylów chińskich sztuk walki.
W zeszłym tygodniu wirtualnie gościliśmy Mariusza Kwietniewskiego, nauczyciela WF-u, który zapoczątkował akcję #WFwDOMUchallenge. Polega ona na zaprezentowaniu swojego zestawu ćwiczeń i nominowaniu kolejnych osób, aby zachęcić do uprawiania sportu w domu. Zobacz, które gwiazdy wzięły udział w zabawie.
Konieczność siedzenia w domu wiążę się z ograniczoną aktywnością fizyczną. Nasze mięśnie zaś tego potrzebują. Tak jak i odpowiedniego rozciągania, o czym zresztą same nam przypominają poprzez bolesne dolegliwości. Warto więc jak najczęściej robić sobie przerwy od siedzenia na krześle i postawić na ekspresowy stretching. Jaki? Podpowiada Paulina Holtz.
Od poniedziałku ponownie możemy wchodzić do lasów i parków, my jednak cały czas zachęcamy do aktywności fizycznej w domowym zaciszu. Kolejny zestaw ćwiczeń, który zrelaksuje ciało i pozytywnie wpłynie na samopoczucie, przedstawiła w naszym programie Mariola Bojarska-Ferenc. To co, zaczynamy?
W czasach izolacji wiele osób uskarża się na negatywny wpływ niskiej aktywności fizycznej na ich psychikę. Tymczasem doskonałą formą ćwiczeń w domu jest joga - ale nie tradycyjna, tylko metoda treningowa opracowana przez Karolinę Erdmann. Sprawdź, na czym ona polega.
Jak spalać nadprogramowe kilogramy wykonując porządki? Na to pytanie odpowiedział trener Patryk Puczyłowski, który przygotował zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.
Trwa akcja #WFwDOMUChallenge, którą zapoczątkował Mariusz Kwietniewski, nauczyciel z Kraśnika. Jego dzieci rzuciły wyzwania kilku osobom ze świata sportowego. Odpowiedział już na nie Krzysztof Piątek.
Świadomy zagrożenia Piotr Żyła - zgodnie z zaleceniami - nie opuszcza swoich czterech ścian. Czy ten nadprogramowy wolny czas jest dla niego błogosławieństwem? - Po sezonie człowiek jest trochę pobudzony, ale jak się tak siadło, to odkryło się nowe pasje - powiedział skoczek. Co zatem porabia w zaciszu swojego domu?
Często nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele mięśni mamy spiętych. Konsekwencją są bóle w obrębie całego ciała. Co robić w takich sytuacjach? Na ratunek przychodzi joga, która nie tylko rozluźni nasze ciało, ale również wyciszy umysł. Instruktorka jogi Agi Jensen pokazała nam relaksujący i rozluźniający zestaw ćwiczeń.
Państwo Polniuk mieszkają w Polsce od 6 lat. Ich początki nie były łatwe, jednak pomimo wielu trudności postanowili osiedlić się na stałe i pomóc swoim dzieciom w spełnianiu marzeń. Dla siedmioletniej wówczas Julii było nim łyżwiarstwo figurowe. Jak wyglądają jej treningi w czasie koronawirusa?
Paweł Giel grał kiedyś w Ekstraklasie jako zawodnik GKS Bełchatów, obecnie jest ratownikiem medycznym. Czy długo przygotowywał się do zmiany zawodu? Za co lubi swoją pracę w pogotowiu?