Sport i fitness

  Sport i fitness

  Tuż przed Bożym Narodzeniem mnóstwo ludzi na liście rzeczy "to-do" ma wpisane porządki. Mycie okien, pranie dywanów, odkurzanie nawet najbardziej zapomnianych zakątków mieszkania… I choć są to czynności, których wiele osób nie lubi, niewiele wie, że można potraktować je jako trening. W jaki sposób? Kilka cennych wskazówek podaje nam trenerka, Victoria Goldensquat. 

  Białe szaleństwo w polskich górach czy wyprawa marzeń do włoskich Alp? A może szybka wyprawa na narty biegowe w pobliskim lesie? Bez względu na to, gdzie się wybierasz i jaki rodzaj narciarstwa zamierzasz uprawiać, niezbędny będzie odpowiedni strój na narty. Czy czapka, szalik i rękawiczki wystarczą? Dlaczego dżinsy to niezbyt dobry pomysł na śnieg? Po co narciarzom kask ochronny? Sprawdź, jak prawidłowo ubrać się na narty.

  Aby trening klatki piersiowej przyniósł oczekiwane efekty, ćwiczenia na klatkę powinny angażować jak najwięcej partii mięśniowych obręczy barkowej i grzbietu w połączeniu z odpowiednim torem oddychania. Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu polecane są dla początkujących sportowców bądź jako uzupełnienie rehabilitacji chorób płuc, kręgosłupa, wad postawy lub jako profilaktyka powikłań z hipokinezy.

  Sara Tajner swoją przygodę ze skokami rozpoczęła w listopadzie 2015 roku, w wieku 9 lat. Nikt nie zmuszał jej do skakania - ani tata Tomisław Tajner, olimpijczyk z Salt Lake City, ani dziadek Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. - Dojrzałam do tej decyzji i bardzo szybko się wkręciłam - mówi w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.

  Jak prawidłowo trenować z gumami? W programie Dzień dobry TVN trenerka Anna Dziedzic wyjaśniła, jak powinien wyglądać podstawowy trening z gumami, jakie partie ciała możemy nimi ćwiczyć, a także o jakie gumy najlepiej poprosić w sklepie.

  Joga to jeden z najpopularniejszych sposób na aktywność fizyczną ostatnich lat. W odpowiedzi na zainteresowanie rynku powstało już wiele odmian tego systemu ćwiczeń. Joga może być podwodna, aerial, hot, czy akrobatyczna. Niedawno powstała też "joga dla leniwych". Czym jest i jak ją wykonać?

  Od kilku lat panuje moda na 10 tys. kroków dziennie, przez co wielu ludzi każdego dnia wyrusza w plener, a aplikacje liczą przebytą przez nich trasę. Dlaczego jest to potrzebna aktywność? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała trenerka fitness oraz doktorantka gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Justyna Bolek.

  Znalezienie w sobie motywacji do tego, aby wyjść z domu i trochę się poruszać nie jest łatwe. Większość z nas chce wolny czas spędzić na kanapie przed telewizorem. Tymczasem, jest sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Jak ćwiczyć i jednocześnie oglądać film lub serial? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Już w najbliższą sobotę, 20 listopada, na antenie stacji TVN, będzie można obejrzeć pierwszy z serii konkursów w skokach narciarskich. Na tym jednak nie koniec. Fani sportów zimowych wszystkie najważniejsze wydarzenia tego sezonu będą mogli zobaczyć na kanałach należących do Grupy Discovery. Sprawdźcie, jakie atrakcje dla was przygotowaliśmy!