Sport i fitness

  Sport i fitness

  Weekendowy poranek to dokonały czas na relaks i jogę. Mało kto wie, że mogą ją praktykować także dzieci. Jak przekonać maluchy do takiej aktywności? Jak połączyć jogę dla dorosłych z jogą dla dzieci? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat Agnieszką Sygitowicz-Stańkowską, instruktorką jogi.

  Ćwiczenia na biceps nie należą do najtrudniejszych. Jednak przy ich wykonywaniu istotna jest technika i precyzja. Według badań naukowych najskuteczniejsze ćwiczenia umożliwiające wyrzeźbienie bicepsa to te, w których wykorzystuje się sztangę lub hantle.

  Trening z gryfem łamanym coraz częściej doceniany jest przez osoby, które szukają urozmaicenia dla standardowego treningu i chcą dodatkowo podnieść jego wartość. Łamanie gryfu nie tylko pozytywnie wpływa na stawy, ale też pozwala skupić się na konkretnej partii mięśni i ją rozbudować. Do ćwiczeń z gryfem łamanym mogą podejść nawet początkujący. Sprawdź, do czego służy gryf łamany.

  Sukcesy Roberta Lewandowskiego czy Igi Świątek sprawiły, że młodzi ludzie chętniej uprawiają sport. Część z nich ma szansę na wielką karierę. Jednak, aby młodzież mogła się rozwijać, poza talentem, potrzebne są też pieniądze. Ile kosztuje wychowanie mistrza? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Marcinem Urbasiem, halowym mistrzem Europy na 200 m i trenerem młodzieży oraz Dariuszem Motałą, trenerem.

  Juniorki KKS Kinga to drużyna z niewielkiego podlubelskiego Krasnegostawu. Jest prawdziwym ewenementem ze względu na swój skład. Grają w niej bowiem trzy pary sióstr bliźniaczek, które stanowią ponad połowę składu występującego na boisku. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Martyna i Michalina Mazurkiewicz, Karolina i Dominika Stęplowskie oraz Magda i Łucja Brodzkie.

  Obwisła skóra na ramionach to problem, który dotyka miliony kobiet i mężczyzn. Szczególnie obecnie, w czasie dominującej pracy przy komputerze, boryka się z nim wielu ludzi. Jak zwalczyć tzw. "pelikany"? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała trenerka fitness, Justyna Bolek.

  Joanna Lazer znana jest przede wszystkim z występów w Red Lips. Jednak pandemia i niemożność grania koncertów sprawiały, że wokalistka poświęciła się swojej drugiej pasji, jaką jest aktywność fizyczna. W rozmowie z Ewą Drzyzgą i Agnieszką Woźniak-Starak opowiedziała o swoim nowym sportowym projekcie, który realizuje wspólnie z mężem.

  Serniczki, mazurki i sałatki z dużą ilością majonezu. W święta przecież nie liczą się kalorie, lecz czas spędzony z rodziną. Jednak marzenie o idealnej sylwetce wciąż dźwięczy nam w głowie. Zatem do dzieła.Nawet najmniejsza aktywność jest pierwszym krokiem do zmiany i lepszego samopoczucia. Coś na ten temat wie Małgorzata Socha. Jak aktorka spędza drugi dzień świąt?

  Street wor­kout (tre­ning uliczny) to aktyw­ność fizyczna pole­ga­jąca na wyko­rzy­sty­wa­niu wszech­obec­nych ele­men­tów zabu­do­wań miej­skich. Tre­ning typu street oparty jest na ćwi­cze­niach siło­wych i kali­ste­nice. Na czym dokład­nie polega i jak wygląda przy­kła­dowy plan tre­nin­gowy?

  W związku z nadejściem lepszej pogody coraz więcej osób stawia na aktywności na świeżym powietrzu. Największą popularnością obecnie cieszy się bieganie. Jak jednak uprawiać jogging, by nie zrobić sobie krzywdy po zimowej przerwie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dietetyczka i trenerka, Agata Dąbrowska oraz fizjoterapeuta i trener, Bartek Paluch.