Sport i fitness

    Sport i fitness

    Ninjutsu to nie tylko japońska technika walki, ale także sztuka bycia, przetrwania, dążenie do ciągłego rozwoju zarówno fizycznego, jak i duchowego. Przez długi czas osoby używające ninjutsu postrzegane były jako zabójcy i szpiedzy, ponieważ ich działanie utożsamiane było z podstępem i zaskoczeniem. Ninjutsu stworzone zostało jako zbiór metod służących przetrwaniu w niebezpiecznych rejonach Japonii. Obecnie istnieje wiele szkół nauczających ninjutsu.

    Dodatnie temperatury i słoneczna pogoda sprawiły, że sezon rowerowy rozpoczął się już w połowie marca. Jazda na jednośladzie to świetny sposób na poprawę kondycji i dołożenie cegiełki do zminimalizowania smogu. Czy można jeździć rowerem po chodniku?

    Rolki freestyle to sprzęt dla zaawansowanych, którzy jazdę urozmaicają o skoki, pokonywanie przeszkód, jazdę na rampie i slalomy. Rolki do akrobacyjnego stylu jazdy powinny być wytrzymałe i dobrze dopasowane do stopy. Tylko dobrej jakości i wygodne rolki umożliwią ewolucje i szybką jazdę zarazem. Sprawdź, co powinieneś wziąć pod uwagę, kupując rolki freestyle.

    Medytacja to popularna technika relaksacyjna, pozwalająca zredukować stres i odzyskać wewnętrzną równowagę. Praktyka mająca na celu wyciszenie, wielu osobom kojarzy się z popularną jogą, jednak jej potencjał z powodzeniem wykorzystać można także podczas spaceru, tańca czy porannego joggingu. Jakie korzyści przynosi ćwiczenie umysłu w ruchu? Czy każdy może zdecydować się na tę formę aktywności?