Animal Flow jest nurtem fitness, który w USA stał się popularny już w 2010 roku. Również w Polsce zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Nic dziwnego - sportowcy i entuzjaści na wszystkich poziomach zaawansowania mogą czerpać korzyści z ćwiczeń Animal Flow. Na czym polega ten fenomen?
Aqua aerobik to bezpieczna i mało kontuzyjna forma aerobiku. Ćwiczenia wykonywane w wodzie angażują mięśnie całego ciała, ale nie stanowią zagrożenia dla przyszłej mamy i jej dziecka. Dlatego aerobik w wodzie mogą uprawiać nawet kobiety w ciąży. Jakie daje efekty? Jaki ma wpływ na zdrowie?
Bieganie, aby było bezpieczne i zdrowe wymaga wiedzy i dobrego przygotowania. Na co zwrócić uwagę, czym kierować się przy wyborze butów i jakie znaczenie w bieganiu ma sen?
Bieganie to idealny sposób na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji. Pozytywnie wpływa na zdrowie, kształtuje sylwetkę, ale też relaksuje i pomaga w leczeniu depresji. Jakie efekty daje regularne bieganie?
Cellulit wodny to przypadłość, z którą walczy wiele kobiet – zarówno szczupłych, jak i tych z nadwagą. Nie tylko wygląda nieestetycznie, ale zaniedbany może przez lata przechodzić w kolejne stadia chorobowe – ostatni stopień cellulitu to już zmiany nieodwracalne i bolesne. Dlatego też warto rozpocząć walkę z pomarańczową skórką już przy jej pierwszych oznakach.
Kotlina Kłodzka to wspaniały i bardzo popularny region turystyczny, oferujący wiele różnorodnych atrakcji dostępnych latem i zimą. Co roku amatorów białego szaleństwa przyciąga Zieleniec SKI Arena. Trasy narciarskie w tym rejonie są pięknie położone, zróżnicowane pod względem długości i trudności, dzięki czemu na stokach można spotkać turystów z całego świata. Ile wyciągów znajduje się w Zieleńcu SKI Arena? Czy trasy narciarskie są oświetlone? Do której są czynne? Jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów w Kotlinie Kłodzkiej?
Aminokwas to najmniejsza cząsteczka białkowa decydująca o różnych funkcjach działania organizmu. Łącząc się w peptydy, a następnie w białko, które zaliczane jest do głównych składników żywieniowych, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
Koszulki termoaktywne to rodzaj odzieży, który pomaga m.in. szybko odprowadzać wilgoć. Z tego powodu koszulki termoaktywne (z długim lub krótkim rękawem) świetnie nadają się do wykonywania sportu. W tym zakresie wyróżniamy m.in. koszulki termoaktywne na siłownię, bardzo wytrzymałe, jak i niezwykle chłonne koszulki termoaktywne do biegania lub jazdy na rowerze. Wybór jest z pewnością szeroki i stanowi trudny orzech do zgryzienia!
Magnez dla sportowców znacznie wpływa na jakość i wydajność pracy ich mięśni. Najczęściej spotykana forma suplementacji tego mikroelementu to magnez dla sportowców w płynie i w kapsułkach. Jaki jest najlepszy magnez dla sportowca?
Co trzeci sportowiec sięga po specjalne maści w trakcie treningu. Gdy dochodzi do kontuzji, robi to już niemalże każdy. Dowiedz się, na co pomagają popularne maści przeznaczone dla osób aktywnie uprawiających sport.
Minerały i witaminy dla sportowców nie powinny stanowić alternatywy dla zbilansowanych, ciepłych posiłków i zimnych przekąsek. Jakich zatem witamin szukają sportowcy, aby wspomóc organizm podczas treningu oraz regenerację po wysiłku? Jak działają dobre witaminy dla sportowców?
Naczółek to podstawowa część końskiego rzędu. Podczas gdy ogłowie zasadniczo służy do tego, aby człowiek mógł powodować koniem za pomocą wędzidła lub innego kiełzna, rolą naczółka jest przede wszystkim ozdoba. Z tego powodu producenci proponują je w wielu kolorach i z różnymi zdobieniami - od koralików po kryształki Swarovskiego.
Munsztuk to rodzaj bardzo silnego kiełzna (część ogłowia w kształcie krótkiego pałąka wkładanego koniowi do pyska), które służy do kierowania końskim łbem. Taki zestaw jest niezbędny uczestnikom zawodów w ujeżdżeniu od kategorii C wzwyż.
Pasze dla koni to przysłowiowy temat rzeka. Mogą być stosowane jako żywienie podstawowe bądź uzupełniające, w zależności od przeznaczenia zwierzęcia, jego bieżącej kondycji fizycznej i zdrowotnej, a także zapotrzebowania na mikroelementy i minerały.
Wydawałoby się, że wybór sprzętu do jazdy konnej jest dziecinnie prosty. Tymczasem nawet popręg, który na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły pas, stanowi niełatwy zakup. Sprawdź, jakie rodzaje popręgów wyróżniamy i jak dobrać go do swojego stylu jazdy.
Rękawiczki jeździeckie powinny spełniać przede wszystkim dwie podstawowe funkcje – muszą poprawić chwyt, aby wodze, którymi powoduje się koniem, nie wyślizgnęły się z rąk jeźdźca, a także chronić skórę dłoni przed otarciami. Dlatego, zastanawiając się nad zakupem sprzętu, na pewno nie należy zapomnieć właśnie o rękawiczkach.
Skoki przez przeszkody jako dyscyplina sportu polegają na pokonaniu wcześniej przygotowanego toru z przeszkodami. W zależności od wieku oraz poziomu wyszkolenia jeźdźców i koni przeszkody jeździeckie różnią się wysokością, szerokością i stopniem trudności. Odpowiedź na pytanie, jak nauczyć konia skakać przez przeszkody, jest więc wyjątkowo złożona.
Wśród pasjonatów jeździectwa istnieje żartobliwe powiedzenie mówiące, że jest jedna rzecz ważniejsza od konia czy jeźdźca i jest nią siodło. Źle dobrane może bowiem zaszkodzić zarówno zwierzęciu, jak i człowiekowi. Jeżeli planujesz rozpocząć treningi skoków na koniu przez przeszkody, wybierz odpowiednio wyprofilowane siodło skokowe. Sprawdź, jak to zrobić i czym charakteryzuje się siodło przeznaczone do skakania.
Siodło westernowe to rodzaj siedziska na konia, którego piękne zdobienia budzą powszechny zachwyt, a lekka konstrukcja sprawia, że to jedno z najwygodniejszych dostępnych na rynku siodeł. Dowiedz się, jak wygląda budowa siodła westernowego i kiedy wybrać je zamiast siodła klasycznego.
Strzemiona do jazdy konnej to bardzo ważne akcesoria jeździeckie. Pozwalają utrzymać równowagę, poprzez swobodną kontrolę nad koniem zapewniają komfort jazdy, ale również są gwarancją bezpieczeństwa. Ich wybór zależy od stylu jazdy i stopnia zaawansowania jeźdźca. Jakie są rodzaje strzemion i które z nich wybrać?
Marzysz o galopie przez lasy lub udziale w zawodach skoków przez przeszkody? Pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody z jeździectwem jest dobrze skompletowany strój do jazdy konnej. Dowiedz się, z jakich elementów powinien się składać.
Każdy, kto jeździ konno, wie, jak ważną rolę w jeździectwie odgrywa sprawne komunikowanie się człowieka ze zwierzęciem. Niestety wiąże się to nierzadko z delikatnym uderzaniem konia, a nawet jego karceniem. Aby wysyłać naszemu koniowi odpowiednie sygnały, niezbędna nam będzie szpicruta. Czym jest i do czego dokładnie się jej używa?
Każdy hodowca zwierząt kopytnych wie, jak ważnym elementem ich pielęgnacji jest dbanie o kopyta. Zaniechanie tego procesu może skutkować poważnymi schorzeniami, zwłaszcza w przypadku koni. Jednym z podstawowych narzędzi do nadawaniu kopytom odpowiedniego kształtu jest tarnik. Dowiedz się, jak go używać i dlaczego odgrywa ważną rolę w pielęgnacji kopyt.
Wędzidło to system, który pełni dwojaką funkcję podczas jazdy konnej. Z jednej strony pozwala przejąć kontrolę nad koniem, z drugiej tworzy linię porozumienia między jeźdźcem a zwierzęciem. Jakie są rodzaje wędzideł? Jak wybrać odpowiednie i najlepsze jednocześnie?
Uzda to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia dla konia. Służy ona do kontaktu między człowiekiem a zwierzęciem. Aby spełniała swoją funkcję, uzda konia musi być odpowiednio dobrana do jego wieku. Dowiedz się, czym się charakteryzuje oraz jak wygląda jej budowa.
Stajnia jest domem koni, w którym spędzają sporo czasu, dlatego powinna spełniać ich podstawowe wymagania. Kompleksowe wyposażenie stajni i boksów dla koni to również ogromne ułatwienie dla samego właściciela. Trzymanie pod ręką niezbędnika do pielęgnacji i hodowli koni ułatwi codzienne rytuały związane z czyszczeniem i karmieniem.
Wypinacze dla konia to pomocnicze wodze zamocowane do lonży, które mają za zadanie wytrenowanie prawidłowej postawy konia, reakcji i współpracy z jeźdźcem. Nieumiejętnie prowadzone, zniechęcają konia do współpracy. Zwykle stosuje się pojedyncze wypinacze.
Zosia Dzięcioł wywalczyła złoto na Mistrzostwach Europy osób z zespołem Downa w fińskim Tampere. Dziewczynka startowała w biegu na 800 m. Podczas zawodów pobiła również rekord Europy. Skąd wzięła się u niej pasja do sportu? Zosię i jej rodziców gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Czternastoletni Paweł na co dzień gra w drużynie z Ropczyc, a jego rówieśniczka Ola strzela bramki na warszawskich boiskach. W ramach organizowanego konkursu nagrali krótkie filmiki prezentujące tzw. cieszynkę, czyli spontaniczną radość po zdobyciu bramki. Nagrodą okazał się wyjazd do Monachium, miasta Roberta Lewandowskiego i wielkiego klubu piłkarskiego Bayernu. Czego nauczyli się polscy nastolatkowie podczas obozu? Paweł i Ola mieli okazję wejść na Allianz Arena - stadion piłkarski, na którym swoje mecze rozgrywa Bayern Monachium, a także reprezentacja Niemiec.
Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Tylko do 30 września można zgłaszać drużyny do jubileuszowej 20. edycji turnieju rozgrywanej w roku szkolnym 2019/2020.