Sport i fitness

  Sport i fitness

  Wakesurfing to sport wodny, który na świecie cieszy się sporą popularnością. W Polsce mało kto o nim słyszał. Jednak dzięki Mai Śmietanie to może się zmienić. Dziewczyna wygrała właśnie mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. Na czym właściwie polega wakesurfing? Jak zaczęła się jej przygoda z tym sportem? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Iga Świątek jest jedną z najlepszych i najzdolniejszych polskich tenisistek. Jej niezwykły talent doceniają nie tylko fani sportu, ale i koledzy i koleżanki po fachu. A czym zajmuje się, kiedy nie gra? Jaką rolę w jej życiu odgrywa muzyka? Dowiecie się tego z rozmowy, którą specjalnie dla Dzień Dobry TVN - podczas zawodów w Ostravie - przeprowadzili Olivier Halasa i Paulina Gielniewska.  

  Umiejętności jazdy na deskorolce budzą podziw wśród młodzieży i sprawiają, że młodzi chłopcy chętnie sięgają po deskę. Regularne treningi wypracowują u każdego indywidualny styl jazdy, który staje się znakiem rozpoznawczym deskorolkarza. O czym jednak należy pamiętać w początkowym okresie nauki jazdy na deskorolce? Jak się odpychać i na czym polega skręcanie i hamowanie?

  Maja Włoszczowska poinformowała, że padła ofiarą kradzieży. Medalistka olimpijska w kolarstwie górskim opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym zaapelowała o pomoc. Okazało się, że straciła cenne trzy rowery. Funkcjonariuszom policji udało się odzyskać skradziony sprzęt.

  Maraton historycznie został zapoczątkowany przez bitwę pod Maratonem w 490 r. p.n.e., a dokładniej przez dystans, jaki pokonał posłaniec grecki Fejdippides między Maratonem a Atenami, by obwieścić zwycięstwo. Współcześnie wyróżniamy wiele rodzajów maratonów – klasyczny maraton na 42 km ("królewski"), a także ultramaraton powyżej 42 km lub minimaratony, np. na 10 km lub na podobny, krótszy względem oryginalnego maratonu, dystans.

  Temperatury gwałtownie spadły, ziemię pokrył biały puch, a Ty szykujesz się do białego szaleństwa? Przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego powinieneś wyposażyć się w dobry sprzęt: buty, kijki i narty. Dowiedz się, jakimi kryteriami i zasadami powinieneś się kierować, wybierając narty slalomowe dla zaawansowanych lub średniozaawansowanych narciarzy.

  Sprawdź, jakie ćwiczenia na talię i boczki stosować, aby szybko pozbyć się nadmiaru tłuszczu i wymodelować mięśnie. Jak zaplanować trening, jaką wybrać rozgrzewkę, jakie robić ćwiczenia na boczki i talię z obciążeniem lub bez? Co ćwiczyć w domu i na siłowni?

  Kendama to japońska gra zręcznościowa dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na czym polega? Czy trzeba mieć jakieś predyspozycje, aby zacząć w nią grać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kacprem Gąsiorem wicemistrzem Polski w kendamie oraz Mateuszem Rudnym, mistrzem Polski w kendamie.

  Podstawowe akcesoria kolarskie to także dobrze dobrane skarpety. Jak wybrać te najodpowiedniejsze? Pierwszym kryterium jest oczywiście rozmiar, dopiero później wszystkie inne parametry. Skarpety kolarskie powinny mieć odpowiednią długość, a jak się okazuje często również kolor.

  Bartek Jędrzejak na Górce Szczęśliwickiej spotkał się z komentatorem Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, Witoldem Domańskim, z którym rozmawiał o tegorocznych atrakcjach czekających w TVN, Eurosport oraz na Playerze. W materiale pojawiła się także Izabella Bnińska, która wytłumaczyła, jak wygląda trening narciarzy poza sezonem.

  Kolarstwo górskie jest coraz popularniejszym w Polsce sportem, który spopularyzowała m.in. Maja Włoszczowska. Mogą go trenować dzieci już od 8. roku życia. Jedną z fanek tej dyscypliny jest Karolina Poroś, którą trenuje tata. Jak układa im się współpraca?