Sport i fitness

  Sport i fitness

  Między 22. a 24. kwietnia w Ożarowie Mazowieckim odbywały się XVLI Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness 2022. Jedną z mniej znanych konkurencji, w której startują zawodnicy jest tzw. występ-taniec par mieszanych. Na czym ona polega? Co jury bierze pod uwagę przy wystawianiu oceny? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Tomasz Laszko, kulturysta i trener oraz Justyna Stefanik, zawodniczka fitness.

  Na pewno wielu z Was widziało je w filmach westernowych. Nosili je kowboje, a dziś noszą je także miłośnicy jazdy konnej. Mowa oczywiście o czapsach, które są częścią ekwipunku każdego wytrawnego fana tego sportu.

  Rękawki do biegania to element odzieży sportowej, po który sięga coraz więcej biegaczy. Przy wyborze rękawków należy kierować się ich funkcją oraz tym, jakiego wsparcia potrzebuje ciało podczas aktywności. Rękawki do biegania mogą spełniać rolę ochrony termoaktywnej lub funkcję kompresji. Jakie najlepiej wybrać?

  Anna i Małgorzata Puławskie są bliźniaczkami i obie uprawiają kajakarstwo. Zdobywają liczne medale i jak przyznają na wodzie zdarza im się zdrowa rywalizacja. W programie Dzień Dobry TVN opowiedziały o niesamowitej relacji, która je łączy.

  Gra w tenisa stołowego to świetny pomysł na aktywne spędzanie czasu wolnego. Na szczęście opanowanie reguł nie zajmuje dużo czasu, dlatego szybko można zacząć rozgrywkę. Jakie są zasady gry? Czy ping-pong i tenis stołowy to to samo?

  Opowieści o tragicznych wypadkach podczas skoku i rażących niedopatrzeniach instruktorów nie mają dziś wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie oznacza to oczywiście, że do skoku nie należy podchodzić z rozwagą.

  Gra w squasha staje się coraz bardziej popularna. Nic dziwnego, ponieważ oprócz dużej porcji zdrowego ruchu, sport ten jest też po prostu świetną zabawą. Jak grać w squasha?

  Leonid Stanisławski jest najstarszym tenisistą na świecie. Mężczyzna niedawno skończył 98 lat. Z powodu wojny w Ukrainie zmuszony był uciekać ze swojej ojczyzny. Gdy udało mu się bezpiecznie przedostać do Polski, w rozmowie z dziennikarzami zdradził, że ma marzenie, aby rozegrać mecz z Agnieszką Radwańską. Sportsmenka zareagowała na słowa pana Leonida i stawiła się na korcie.

  Przy zakupie pierwszych rolek należy kierować się ich jakością. Nauka jazdy będzie przyjemniejsza na sprzęcie wykonanym z dobrych materiałów. Wybór kółek w pierwszych rolkach zależy od tego, jak szybko chcemy jeździć i po jakiej nawierzchni. Co należy wiedzieć podczas zakupu pierwszych rolek? Dlaczego warto jeździć na rolkach?