Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty? "Dobrze dopasowana odzież odciągnie uwagę od dyskomfortu"

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty? "Dobrze dopasowana odzież odciągnie uwagę od dyskomfortu"
Szybkie ćwiczenia - szybkie rezultaty
Źródło: Dzień Dobry TVN
Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem i być w dobrej formie. Warto uprawiać sport regularnie, jednak gdy ktoś miał przerwę od ćwiczeń, to może być mu trudno wrócić na odpowiednie tory. Jak zatem się zmotywować, wstać z kanapy i się poruszać? Co może pomóc w wykonywaniu treningów? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Dagmara Wawrzyniak, trenerka i ambasadorka marki Under Armour.

Jak ułatwić sobie trening?

Nadchodzący sezon letni to rewelacyjny moment, by wyjść z domu i aktywnie spędzić czas. Możemy spacerować, biegać, jeździć na rowerze lub uprawiać różnego rodzaju dyscypliny, które będą dla nas frajdą.

- To jest największym problemem, że często coś zaczynamy, a później motywacja nam spada. Powinniśmy się skupić na tym, żeby po prostu zacząć się ruszać, czyli wybrać taką formę aktywności, która będzie nam sprawiała przyjemność. To, co jest istotne, jeżeli zależy nam na długotrwałych efektach, to musimy wykonywać aktywność regularnie i konsekwentnie. Warto wybierać taką formę treningu, która zostanie z nami na dłużej - powiedziała Dagmara Wawrzyniak.

Jeszcze większą radość ze sportu możemy czerpać wtedy, gdy czujemy się komfortowo. Wygodę podczas ćwiczeń zapewni specjalna odzież treningowa. Dlaczego dobór odpowiedniego stroju jest tak istotny?

- W przypadku kobiet warto przede wszystkim zwrócić uwagę na staniki sportowe. Uważam, że to jest najważniejsza część garderoby, ponieważ podczas ćwiczeń musimy dbać o nasz biust. Każda kobieta powinna dbać o biust, a w trakcie ćwiczeń jesteśmy bardzo narażone na to, że pojawi się jakiś dyskomfort i nie skupimy się już w 100 proc. na tym treningu. Dobrze dopasowana odzież ma za zadanie odciągnąć naszą uwagę od dyskomfortu po to, żebyśmy się skupiły na ćwiczeniach - wyjaśniła trenerka.

Damska linia marki Under Armour to wygodna i modna odzież treningowa, która jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych. Ubrania mogą posłużyć nie tylko podczas ćwiczeń, ale również być elementem codziennych stylizacji w sportowym stylu. Więcej informacji o odzieży i obuwiu możesz znaleźć tutaj.

Jak długo trzeba trenować, by zobaczyć pierwsze efekty?

Dagmara Wawrzyniak doradziła, jakie ćwiczenia mogą wykonywać osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę ze sportem lub powracają po dłuższej przerwie.

- W przypadku osób początkujących warto skupić się na tym, żeby trenować całe ciało. Powinniśmy skupiać się na ćwiczeniach wielostawowych, to może być np. przysiad. Podczas takiego ćwiczenia angażujemy do pracy wiele grup mięśniowych jednocześnie - wskazała trenerka.

Po jakim czasie zobaczymy pierwsze efekty naszych starań? - Skupmy się na treningu trzy razy w tygodniu, konsekwentnie, taki trening powinien trwać od 20 minut do godziny. Do tego powinno dojść odpowiednie odżywianie, choć ja nie jestem zwolenniczką żadnych restrykcji, jeśli chodzi o dietę. Myślę, że po miesiącu już spokojnie jesteśmy w stanie zobaczyć, że coś dobrego się dzieje. Każda forma aktywności jest dobra, najważniejsze jest to, żeby po prostu zacząć się ruszać - podkreśliła ambasadorka marki Under Armour.

Dagmara Wawrzyniak pokazała widzom Dzień Dobry TVN dokładny instruktaż, jak prawidłowo wykonać przysiad. Zobacz materiał wideo.

Odwiedź profil na Facebooku marki Under Armour.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla