Chablowie to jedyne polskie małżeństwo, które walczyło o medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wiktora od brązowego medalu dzieliła niecała sekunda. Para już zakasała rękawy, by sięgnąć po trofea w kolejnych IO w Paryżu. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli nam o swoim życiu i chorobie Moniki, która mogła przekreślić jej sportową karierę.
Trener pokazał skuteczne ćwiczenia
Zumba to typ treningu, który staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Powodem tego zainteresowania jest fakt, że łączy ona taniec z treningiem odchudzającym. Zumba fitness to prosty sposób na wysmuklenie sylwetki i poprawienie samopoczucia.
Iga Baumgart-Witan to polska biegaczka, która na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich Tokio zdobyła dwa medale. Jak ćwiczy razem z mamą, która jest jej trenerką? Jak wyglądają przygotowania do kolejnych zawodów?
Warsaw Sirens to pierwsza i jedyna w Polsce kobieca drużyna futbolu amerykańskiego. W związku w brakiem przeciwniczek w kraju dziewczyny grają w lidze czeskiej. Jak wyglądają ich treningi sprawdził Filip Chajzer.
Marcin Gortat organizuje corocznie wyjazdy dla dzieci – Gortat Campy, w trakcie których uczy najmłodszych gry w koszykówkę. Sportowiec podsumował w Dzień Dobry TVN ostatnią edycję wydarzenia i opowiedział o swojej żonie.
O himalaistach i ich niezwykłych wyczynach powstają wywiady, artykuły czy książki. Kiedy oni zdobywają największe góry świata, ich żony toczą walkę z codziennością, tęsknotą i lękiem przed utratą najbliższych. Co czują kobiety, których partnerzy zdobywają najwyższe szczyty? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadały Kasia Zdanowicz, dziennikarka TVN24, autorka książki "Zawsze mówi, że wróci" oraz Elżbieta Dąsal, żona Mirka "Falco" Dąsala.
Bieganie staje się coraz popularniejszą formą aktywności. Jest sposobem na utrzymanie dobrej kondycji, wzmocnienie, ale także zrzucenie zbędnych kilogramów czy choćby przyjemne spędzenie czasu. Pobudek do tego, żeby zacząć biegać, może być naprawdę wiele. Najważniejsze jest, aby mimo początkowych trudności nie zniechęcać się i nie porzucać zamiarów. Do biegania trzeba się odpowiednio przygotować, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.
Kamil Grosicki po latach pracy poza Polską powrócił do kraju. Piłkarz zdradził, że pomimo wspaniałej zagranicznej kariery nigdy nie czuł się do końca komfortowo. W przeprowadzce wspiera go żona Dominika.
Paula Gorlo zapisze się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa. Pochodząca z Suwałk sportsmenka wykonała oszałamiającą liczbę podciągnięć w ciągu 24 godzin. Nowa rekordzistka, z zawodu dentystka, zdeklasowała swojego poprzednika o 344 powtórzeń.
Mariola Błażewicz w ciągu 3 lat schudła 20 kg. Jej spektakularną metamorfozę dostrzegła trenerka Polek – Ewa Chodakowska, a młodsze koleżanki wciąż dopytują, skąd czerpie siłę "w tym wieku". Ale w jakim wieku? Ta kobieta udowadnia, że PESEL nie ma znaczenia i zawsze jest dobry moment, by zadbać o swoje zdrowie i zmienić styl życia. Poznajcie historię wojowniczki.
Paula Gorlo stara się pobić rekord Guinnessa w podciąganiu się na drążku przez 24 godziny. Obecnie najlepszy wynik to 3737 powtórzeń. Czy ambitnej Polce uda się zrobić więcej?
Polscy sportowcy na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio zdobyli 7 złotych medali. Jeden z nich, w rzucie dyskiem, wywalczył Piotr Kosewicz. O tym sukcesie utytułowany zawodnik i jego trenerka Małgorzata Niedźwiecka opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
5 września zakończyła się paraolimpiada w Tokio. Polska kadra w tenisie stołowym łącznie zdobyła aż 7 medali. O swoich dokonaniach i planach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN medaliści: Natalia Partyka, Karolina Pęk i Tomasz Jakimczuk oraz ich trener Andrzej Ochal.
Historia Alicji Stelmaszczyk może być inspiracją dla wielu osób. Choć w dzieciństwie zdiagnozowano u niej chorobę Stargardta, przez co w efekcie straciła wzrok, nie załamała się. Wręcz przeciwnie, założyła fundację wspierającą osoby niepełnosprawne, a sama jest wyjątkowo aktywna fizycznie. W zeszłym roku wraz z koleżanką wzięła udział w ultramaratonie i przejechała na rowerze 1200 km. Mimo to, jak sama mówi: "Nie czuję się niezwykłym człowiekiem".
W Gdańsku przy Jaśkowej Dolinie znajduje się miejsce, gdzie można trenować disc golf. Choć historia tego sportu w Polsce jest krótka to na świecie ta dyscyplina została zapoczątkowana w połowie lat 60. XX wieku. Co ciekawe, mimo niewielkiej popularności, możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami w tym sporcie.
Świeca nazywana jest królową wszystkich asan i była uznawana także za pozycję w jodze, która ma dobroczynne działanie niemal na wszystko. W rzeczywistości jest nieco inaczej i trzeba szczególną uwagę zwrócić na jej poprawne wykonanie.
Już w najbliższą niedzielę, czyli 5 września odbędzie się 10. edycja charytatywnej sztafety Poland Business Run. Na jubileuszowy bieg zapisało się ponad 28 tys. osób. Wystartuje w nim m.in. aktor Mateusz Janicki i Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
Marzena Michalec w ramach Fundacji "Kobieta w Biegu" od 6 lat organizuje największy polski cykl biegów "Pier(w)si w biegu", który promuje aktywność i profilaktykę raka piersi. O swojej inicjatywie opowiedziała teraz w Dzień Dobry TVN.
Dawid Winczewski to miłośnik sportów ekstremalnych, który niedawno zajął II miejsce w III Mistrzostwach Świata w lataniu w wingsuicie. Na czym dokładnie polega ta dyscyplina? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Taekwondo to koreańska sztuka walki stworzona przez generała Choi Hong Chi. System ten opiera się nie tylko na ćwiczeniach ciała, lecz także pracy nad duchem. Sama nazwa taekwondo składa się z trzech członów: tae (stopa), kwon (pięść) oraz do (sztuka, droga).
Joga ashtanga jest dynamicznym rodzajem hatha-jogi. Dosłownie oznacza "jogę o ośmiu kończynach". Ćwiczenia w jodze ashtandze wykonuje się powoli i płynnie, niemal jak podczas tańca, jednak są one wymagające dla praktykujących. Wykorzystywane asany są przeznaczone raczej dla osób doświadczonych w jodze, o dużej elastyczności. Wykonywane są w określonym porządku.
Niecałe 160 cm wzrostu, 53 kg wagi i wielka wola walki – tak w skrócie można opisać polską sztangistkę Joannę Łochowską, która została mistrzynią Europy trzy razy z rzędu. Ze względu na swój stan zdrowia musiała jednak przerwać karierę sportową. Wymownie pożegnała się z pomostem podczas igrzysk w Tokio.
Spacer farmera to jeden z głównych rodzajów ćwiczeń zalecanych osobom, które chcą wzmocnić przede wszystkim swój korpus. Warto jednak wiedzieć, że wpływa również na inne partie ciała. Jak poprawnie wykonywać spacer farmera i jakich efektów można się spodziewać?
Miłośnicy tenisa ziemnego z dumą przyglądają się kolejnym sukcesom, które na światowych kortach osiąga 24-letni Hubert Hurkacz. Sportowiec zajmuje 13. miejsce w rankingu ATP, jednak nie zwalnia tempa i wciąż sięga po więcej. W rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedział o tym, jakie znaczenie ma w sporcie pewność siebie i jaki jest jego cel na najbliższy rok.
Deska SUP stała się hitem tegorocznych wakacji. Jak zacząć na niej pływać i kto może to robić? Czy jest dobra także dla dzieci? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie w naszym materiale.
Eurytmia to jeden z obowiązkowych przedmiotów w szkołach waldorfskich. Na czym dokładnie polega? I dlaczego narosło wokół niej tyle kontrowersji?
Endomorfik to somatotyp odznaczający się masywną sylwetką, skłonnością do kumulowania tkanki tłuszczowej oraz łatwością w nabieraniu masy mięśniowej. Trening dla endomorfika powinien opierać się na zróżnicowanych ćwiczeniach siłowych i cardio.
Izabela Tymich Janasik jest tancerką, nauczycielką tańca, a także babcią. Do tego skacze ze spadochronem oraz na bungee. Niedawno kobieta zdobyła najwyższy szczyt w Europie - Mont Blanc. Skąd bierze energię do działania? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Coraz częściej dochodzi do kradzieży rowerów. Tylko w samej Warszawie w pierwszym półroczu 2020 r. ukradziono ich 565, a w tym samym okresie w 2021 r. było już 931 zgłoszeń. Karol Popławski, właściciel serwisu rowerowego, radzi, jak dobrze zabezpieczyć jednoślad.