Ćwiczenia, które pomogą wzmocnić brzuch. "Silne mięśnie zabezpieczą nasz kręgosłup przed bólem"

Jak wzmocnić mięśnie brzucha?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Trening brzucha
Trening brzucha
Speed-ball - sport, który może opanować każdy
Speed-ball - sport, który może opanować każdy
Najlepsza Polka w mas-wrestlingu
Najlepsza Polka w mas-wrestlingu
Mikołaj Roznerski o roli sportu w pracy aktora
Mikołaj Roznerski o roli sportu w pracy aktora
 Miłość w sportowym stylu
Miłość w sportowym stylu
Dzięki mocnym mięśniom brzucha możemy uniknąć choćby problemów z kręgosłupem. Jak je wzmocnić? Jak często trzeba ćwiczyć, aby poczuć różnicę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Anna Kaszuba, trenerka personalna.

Co dają mocne mięśnie brzucha?

Mocne mięśnie brzucha to nie tylko piękny wygląd, ale także zdrowy kręgosłup. - Silne mięśnie brzucha zabezpieczą nasz kręgosłup przed bólem i urazami. Pamiętajmy, że ćwiczyć ciało globalnie, bo jesteśmy silni jak nasze najsłabsze ogniwo - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Kaszuba, trenerka personalna.

Warto dodać, że mocne mięśnie brzucha mogą poprawić naszą postawę. - Jeśli jeszcze dodamy do tego trening na mięśnie pleców, to będzie w ogóle idealnie - dodała.

Mięśnie brzucha - ćwiczenia

Trenerka pokazała w Dzień Dobry TVN kilka ćwiczeń na wszystkie partie. Pierwsze wzmacnia nie tylko mięśnie brzucha, ale także górną partię ciała, ramiona. - Przechodzimy do podporu przodem. Staramy się trzymać barki nad dłońmi i ściągając [...] brzuch, przyciągamy kolana do łokci. Wciągamy pępek do kręgosłupa - instruowała trenerka.

Kolejne ćwiczenie zaprezentowane przez trenerkę pomaga wzmocnić mięśnie głębokie. - Przechodzimy do podporu przodem, ćwiczenie na mięśnie głębokie, czyli klasyczna deska, ale my ją sobie utrudnimy, odstawiając nogi do boku - mówiła. Mięśnie brzucha wzmocni także deska bokiem. - Ustawiamy barki nad łokciem [...], teraz rotacja - łokieć do maty. Pamiętajmy, że nasz kręgosłup jest elastyczny, lubi się skręcać - wyjaśniła.

Dokładną instrukcję, jak wykonać wszystkie ćwiczenia, znajdziecie w naszym wideo. Ile i jak często należy trenować, aby poczuć różnicę? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?