Dzieci, które pokochały freestyle. "Rodzice mówią mi zawsze, że trzeba jeździć ostrożnie i bezpiecznie"

Snowboard
Życie na freestyle’u
Źródło: Dzień Dobry TVN
Sezon narciarski i snowboardowy powoli się kończy, ale na stokach ciągle nie brakuje chętnych do zjazdów. Największe wrażenie robią najmłodsi, którzy nie szczędzą popisów na deskach i nartach. Freestyle to ich największa pasja.

Dzieci z duchem freestyle'u

Freestyle to sport, który z pewnością może przerażać wielu rodziców. Jednak kiedy uprawia się go od najmłodszych lat i pod nadzorem, można uchronić się przed niebezpiecznymi sytuacjami. Udowadniają to najmłodsi, którzy niemalże od urodzenia lubią szusować po stoku.

- Trenuję freestyle, odkąd jestem dzieckiem, a teraz mam 8 lat. Fajne jest to że można jeździć bokiem, można się kręcić i robić salta do tyłu i przodu - opowiada Bartek Miętus, który trenuje freestyle na snowboardzie.

- Na desce jeżdżę od drugiego roku życia. Na początku jeździłem na nartach i babcia ciągnęła mnie na lince. Zawodowo trenuję od 6. roku życia. Rodzice mówią mi zawsze, że trzeba jeździć ostrożnie i bezpiecznie - podkreśla Szymek Miętus.

Fani jazdy na nartach także mogą urozmaicić sobie przygody na stoku.

- Ja za to jeżdżę na nartach freestylowo. Trzy lata temu dowiedziałem się, co to freestyle, spodobało mi się i zacząłem to robić - wspomina Kuba Skarbek-Malczewski.

Na snowboard do Dubaju
Materiał promocyjny

Na snowboard do Dubaju

Na czym polega freestyle?

Jazda freestyle'owa należy do dziedzin niebezpiecznych i wymagających odpowiedniego przeszkolenia. Jednak to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy marzą o urozmaiceniu jazdy na stoku.

- Deska do fresstyle'u nie różni się niczym od klasycznej. To dalej miękka deska i miękkie buty. Od zwykłej jazdy po trasie różni się to tym, że skaczemy na skoczniach, wykonując ewolucję, salta - tłumaczy Tomasz Wolak, były trener kadry narodowej w snowboardzie.

- Chciałbym powiedzieć, że to sport dla każdego. Ale to sport bardzo wymagający treningu ogólnorozwojowego, przydaje się też akrobatyka i treningi na trampolinach - zaznacza Jan Kanty Wolak, trener.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Izolda Sanetra

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości