sporty zimowe

  sporty zimowe

  Białe szaleństwo w polskich górach czy wyprawa marzeń do włoskich Alp? A może szybka wyprawa na narty biegowe w pobliskim lesie? Bez względu na to, gdzie się wybierasz i jaki rodzaj narciarstwa zamierzasz uprawiać, niezbędny będzie odpowiedni strój na narty. Czy czapka, szalik i rękawiczki wystarczą? Dlaczego dżinsy to niezbyt dobry pomysł na śnieg? Po co narciarzom kask ochronny? Sprawdź, jak prawidłowo ubrać się na narty.

  Już w najbliższą sobotę, 20 listopada, na antenie stacji TVN, będzie można obejrzeć pierwszy z serii konkursów w skokach narciarskich. Na tym jednak nie koniec. Fani sportów zimowych wszystkie najważniejsze wydarzenia tego sezonu będą mogli zobaczyć na kanałach należących do Grupy Discovery. Sprawdźcie, jakie atrakcje dla was przygotowaliśmy!

  Księstwo Andory to niewielkie, górzyste państwo położone pomiędzy Francją a Hiszpanią. Jego stolicą jest Andora. Mieszkańcy żyją głównie z turystyki, a księstwo czerpie zyski dzięki działalności jako raj podatkowy. Jakie atrakcje czekają na nas w Andorze?

  Tafla wody na Bałtyku zamarza w całości zaledwie raz na kilka lat. Przy takich warunkach zimą można po niej pojeździć. Sęk w tym, żeby trafić na odpowiednie warunki atmosferyczne. Robert Stockinger wybrał się do Władysławowa, gdzie spotkał ekspertów od snowkite'a. Zobaczcie, jak rozpocząć przygodę z tym niezwykłym sportem.

  W Szklarskiej Porębie Tomasz Zubilewicz spotkał się z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim. Czy wiele się zmieniło od czasu, kiedy marszałek startował na nartach w Biegu Piastów? Dlaczego warto odwiedzić Polanę Jakuszycką?

  Magdalena i Katarzyna Pałasz udowadniają, że skoki narciarskie to nie jest sport wyłącznie dla mężczyzn. Dlaczego ten sport jest zdecydowanie mniej popularny wśród kobiet i co spowodowało, że siostry zainteresowały się tą dyscypliną? Co jest najpiękniejsze w skokach narciarskich? Trzymamy kciuki za ich przyszłe sukcesy i życzymy samych dobrych lądowań!

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki udał się do Szczyrku, gdzie trenują młodzi skoczkowie. Spotkał się tam z 8-letnim Tymkiem Cienciałą, który już po raz drugi wygrał Turniej Czterech Skoczni dla dzieci. Kto motywuje chłopca do treningów? Czy nadal chce zostać profesjonalnym skoczkiem?

  Tymek Cienciała ma dopiero 7 lat, a jest już zwycięzcą tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni dla dzieci. Skoczek wraz z rodzicami odwiedził dziś studio Dzień Dobry TVN. Jak wyglądają treningi chłopca? Kiedy znajduje czas na odrabianie lekcji? I czy podobnie jak Adam Małysz lubi jeść bułki z bananami?

  Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się do Karpacza na Mistrzostwa Polski w skijoringu. Na czym polega ten sport i czy kobiety lubią brudne sporty? :)