snowboard

  Krzysztof, Jakub i Joanna Owczarek to rodzeństwo na medal. Mają mnóstwo osiągnięć w snowboardzie, a przed nimi jeszcze wiele sportowych wyzwań.

  "Rodzice mówią mi zawsze, że trzeba jeździć ostrożnie i bezpiecznie".

  Weronika Biela-Nowaczyk i Michał Nowaczyk to małżeństwo, które wspólnie odnosi sportowe sukcesy. Niedawno wrócili z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i było to dla nich niesamowite doświadczenie. Teraz opowiedzieli o tym w Dzień Dobry TVN.

  Aleksandra Michalik jest jedną z najlepszych polskich snowbordzistek. 22-latka właśnie wróciła z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, gdzie zdobyła 24. miejsce, wcześniej wywalczyła 12. miejsce w Pucharze Świata w slalomie gigancie równoległym. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o niezwykłej relacji z dziadkiem, Józefem Gąsienicą-Sobczakiem,

  W amerykańskiej kadrze wybuchł skandal po oskarżeniach snowboardzistki Callan Chythlook-Sifsof, uczestniczki olimpiady w Vancouver w 2010 roku, wobec jednego z trenerów. Amerykański Związek Narciarsko-Snowboardowy rozpoczął śledztwo.

  Aleksandra Król, polska snowboardzistka, jest już na miejscu w Pekinie i szykuje się do startu na igrzyskach olimpijskich. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o emocjach przed konkursem, w jakiej jest formie, a także, jak czuła się jako chorąża podczas ceremonii otwarcia.

  "To nas powinno ochronić przed bólem".

  Snowbordzistka ma złamany kręgosłup. Szuka sprawcy, który uciekł.

  Kronplatz to nazwa szczytu, ośrodka narciarskiego oraz całego regionu. Wakacyjny Region Kronplatz dzieli się na: ośrodek narciarski Kronplatz, ośrodek narciarski Speikboden oraz ośrodek narciarski Klausberg. Wszystkie są świetnie przygotowane, jednak niezaprzeczalnie najlepszym z nich jest Kronplatz, który co roku zdobywa kolejną grupę narciarskich fanów.

  Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

  Minęło 5 lat od momentu, kiedy wyjechał z Polski. Kuba Sitak naszemu reporterowi Marcinowi Sawickiemu opowiedział o swoim amerykańskim śnie i pracy, która jest spełnieniem jego marzeń.

  Zimą wiele osób jeździ w góry, aby szusować na nartach lub snowboardzie. Przy uprawianiu tych sportów łatwo o kontuzję, warto więc się ubezpieczyć. Jakie ubezpieczenie wybrać? Ile ono kosztuje? Przed czym nas chroni? O tym w Dzień Dobry TVN mówił ekspert ds. ubezpieczeń Marcin Tarczyński.

  Zazwyczaj snowboardziści zakładają na siebie kombinezony. Ale nie ikona mody Marcin Prokop. On, kiedy wybiera się na snowboard, przywdziewa śpiochy. Czy przyjdzie w nich jutro do studia Dzień Dobry TVN? Chcielibyście? :)

  Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się do warsztatu Szymona Girtlera, w którym powstają "narty na miarę". A w naszym studiu gośćmi byli Staszek Karpiel-Bułecka i Anna Rusowicz. Czy wzajemna niechęć narciarzy i snowboardzistów to już przeszłość? Co daje, zdaniem naszych gości, większa frajdę i od czego lepiej jest zaczynać zabawę ze sportami zimowymi? Wolicie jeździć na nartach czy na desce? :)

  Filip Chajzer i jego siostra Weronika Chajzer na desce czują się jak ryba w wodzie. To Filip nauczył Weronikę surfować po śniegu. Okazuje się, że nie potrzeba ani drogich kursów czy szkoleń, żeby zażywać przyjemności jeżdżenia na desce snowboardowej. Jakie rady brat przekazał siostrze?

  Wydawałoby się, że zima to czas dla narciarzy i snowboardzistów. Nic bardziej mylnego. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak spotkał na ośnieżonych zakopiańskich stokach... rowerzystów. Czym się zakończyło to spotkanie?

  Narty były całym jego życiem... niestety miał wypadek: złamany kręgosłup, przerwany rdzeń .... i teraz "zawsze ma miejsce siedzące". Dzięki rodzinie, znajomym i ludziom dobrej woli Sławkowi udało się ponownie stanąć na nogi.

  A wraz z aktorką nasza dziennikarka Katarzyna Olubińska!

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska podglądała Marinę, kiedy wokalistka stawiała pierwsze snowboardowe kroki. Marina zdradziła, że niebawem wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Czy zostawi Polskę i to bez managera?

  Stylistka Ewelina Rydzyńska wzięła na modowy celownik Jagnę Marczułajtis. Zobacz, jak przebiegła metamorfoza Jagny, która ze snowboardzistki stała się posłanką.