Psychologia

Biurowy wypoczynek: joga, siłownia i masaż

Psychologia

Zabiegi masażu, zajęcia z jogi, czy ćwiczenia na siłowni - z tym wszystkim można się zetknąć w niektórych zagranicznych biurach. Czy w polscy szefowie też wprowadzają strefy relaksu dla pracowników?

Pracownicy przeżywają stres związany z pracą, dlatego w niektórych biurach szefowie wprowadzają dla nich strefy relaksu. Na przykład w jednej z firm w Tajlandii pracownicy mogą skorzystać z przyrządów do gimnastyki akrobatycznej, w Stanach Zjednoczonych z boiska do koszykówki, a Finlandii odprężyć się w saunie.

>>> Zobacz także:

Jak opanować stres? Skuteczne sposoby, techniki i ćwiczenia

Zarządzanie czasem – praca i czas wolny

W Gdyni natomiast powstało niezwykłe biuro, które zostało nagrodzone tytułem najlepszej powierzchni biurowej w Polsce. Na czym polega jego wyjątkowość?

Tworząc biuro razem z pracownikami i w oparciu o to, co dla nich jest ważne, doszliśmy do tego układu funkcjonalnego, gdzie jest dużo powierzchni wspólnych.

- wyjaśnił dyrektor zarządzający Mikołaj Ługowski.

W biurze znajduje się sala konferencyjna inspirowana operą w Oslo. W pomieszczeniu znajdują się fotele kinowe ustawione w rzędy, stół i telewizor. W strefie relaksu służącej do szybkich spotkań jest zielono i są wygodne meble. Inna część biura nawiązuje do placu Superkilen w Kopenhadze. Pracownicy wykorzystują stworzoną tam ścieżkę do jazdy na hulajnodze. Jest też strefa z hamakami.

Takich miejsc w Polsce jest więcej. Kolejnym przykładem może być biuro w Krakowie, w którym stoi stół bilardowy, do gry w ping-ponga i piłkarzyki. Pracownicy mogą też relaksować się podczas gry na konsoli i fliperach, skorzystać z masażu, ćwiczyć na siłowni i trenować jogę z profesjonalnym instruktorem.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości