Porady

Prezent na 18 urodziny przyjaciółki – ciekawe propozycje

Porady

Aktualizacja:
E+LaraBelova / Getty Images

18 urodziny przyjaciółki to ważne wydarzenie. Przyjaciel, jak nikt inny, powinien wiedzieć, co ucieszy bliską mu osobę. Pełnoletność to czas wejścia w dorosłość, dlatego warto postarać się o prezent, który podkreśli to wydarzenie. Dobrym pomysłem jest symboliczne zaakcentowanie końca beztroskiego okresu dzieciństwa i początku dorosłości. Co można podarować na 18 urodziny dla przyjaciółki?

18 urodziny bliskiej osoby to moment szczególny. Obdarowanie przyjaciółki z okazji jej święta wejścia w dorosłość wymaga prezentu przemyślanego i symbolicznego. Prezenty na 18 urodziny dla przyjaciółki powinny być wyjątkowe.

Prezenty na osiemnastkę dla przyjaciółki

Kiedy chcemy podarować rzecz, warto postawić na tę praktyczną. Prezenty śmieszne cieszą się popularnością, ale szybko trafiają do szuflady. Lepiej żeby taki los nie spotkał prezentów na 18 przyjaciółki. Z tego względu czasem warto postawić na prostotę i praktyczność. Jeśli jednak upominek dla bliskiej osoby wydaje się zbyt prosty i oczywisty, można go spersonalizować, by zyskał charakter i stał się niepowtarzalny. Grawer, ulubione zestawienie kolorów, inicjały lub motyw przewodni, który jubilatka się doceni okażą się strzałem w dziesiątkę.

Może twoja przyjaciółka nadal jest na etapie poszukiwań swojej pasji? Zainspiruj ją, daj kilka możliwości i zasugeruj, czym powinna się zająć? Jeśli śmiało zdobywa cele, postaw przed nią wyzwanie! Ryzykownym, ale jakże inspirującym krokiem jest kupienie biletu w jedną stronę. Brzmi ciekawie, ale zapewne niejedna młoda osoba byłaby zachwycona tym nietypowym prezentem. Nikt nie mówi, że musi to być drogi bilet w dalekie kraje. Być może twoja przyjaciółka zawsze marzyła o weekendzie w Bieszczadach? Zawsze możecie pojechać tam obie – to może być kolejna niesamowita przygoda przyjaciółek. A przy okazji prezent podwójny, bo spędzenie wolnego czasu z bliską osobą jest najpiękniejszym podarunkiem.

Twoja przyjaciółka uprawia sport i jeździ na zawody? Przygotuj jej spersonalizowany wieszak na określoną liczbę medali. Potrzebujesz ciekawie wykończonej deski i haczyków. Przygotuj ich zapas. Podpisz gotowy wieszak hasłem: „Cel na najbliższy rok” zainspiruj ją do zapełnienia wolnych miejsc. Będzie szczęśliwa, kiedy poczuje twoje wsparcie i doping.

Sesja zdjęciowa z metamorfozą to propozycja dla nieśmiałych dziewczyn. W zamyśle ma sprawić nie tylko pamiątkę na całe życie, ale doda odwagi i skrzydeł. Odkrycie siebie w nowej odsłonie to fantastyczna chwila dla dziewczyny, która staje się kobietą.

Każda z kobiet ucieszy się z biżuterii. Złoty łańcuszek, kolczyki czy bransoletka, nigdy nie stracą na wartości. Najlepszym wyborem będą wzory klasyczne, które przyjaciółka będzie mogła założyć za kilkanaście lat, z sentymentem wspominając swoje 18 urodziny. Biżuteria nabierze szczególnej wartości, jeśli zostawimy na niej grawer. Personalizacja to doskonały sposób, by przekazać przyjaciółce, jak ważna jest dla nas i ile znaczy przyjaźń z nią.

Prezenty na 18 urodziny dla przyjaciółki – uwiecznij wasze chwile

Fotoksiążka ze wspólnych przygód, wypadów i wycieczek to piękny prezent, który zatrzyma wasze chwile i pozwoli wracać do nich. Każde ze zdjęć możesz opatrzyć opisem sytuacji, charakterystycznym cytatem. Zobaczysz, że za kilka lat książka ta stanie się bezcenna i obie będziecie po nią sięgać z ogromnym sentymentem. Tradycyjne albumy zawierają zdjęcia, które oglądają inni. Wasza fotoksiążka może skrywać tylko wasze tajemnice i przygody, które przeżyłyście. Przygotowana i dopracowana przez ciebie osobiście, nabierze większego znaczenia. Wklej do niej również rzeczy, które towarzyszyły Wam podczas każdej z przygód. Kwiaty, skrawki materiałów, bilety PKP lub bilety lotnicze. Umieść w niej również mapy i zaznacz miejsca,w których byłyście razem. Na koniec nie zapomnij zostawić trochę pustego miejsca na kolejne, wspólne podróże.

Fajnym prezentem na osiemnastkę dla przyjaciółki mogą być jednodniowe lub weekendowe kursy szycia nietypowych poduszek, robienia babeczek lub dzień z sushi. Koszt takiego mini kursu nie jest wysoki – oscyluje w granicach 200 zł. Taki dzień obfituje nie tylko w przydatną i ciekawą wiedzę, ale również nowe doświadczenia i przeżycia.

Zobacz film: Patenty gwiazd na nietrafione prezenty.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości