Hobby

Uczniowie tworzą animacje wyróżniane na międzynarodowych konkursach. "Cierpliwość jest tutaj podstawą"

Hobby

Aktualizacja:

Akcja Animacja ze Szczecinka jest sławna na całym świecie. Niemal z każdego festiwalu młodzi twórcy przywożą wyróżnienia. Na czym polega pasja uczniów Zespołu Szkół Społecznych STO?

Animacja pasją dzieci

Akcja Animacja działa od 2012 roku i zajmuje się tworzeniem filmów z wykorzystaniem techniki animacji poklatkowej. Wszystko zaczęło się od zwyczajnego kółka zainteresowań. Dzieci poszły na nie z ciekawości. Potem ich zajęcie przerodziło się w hobby.

- To nie jest proste. To jest na pewno pracochłonne. Każda animacja zajmuje bardzo wiele czasu - mówił w Dzień Dobry TVN Mateusz Soboewski, animator.

- Trzeba tutaj nawet czasami godzinę przy jednej scenie malutkie kamyczki przekładać, więc z pewnością cierpliwość tutaj jest podstawą i można się jej tu nauczyć - dodała Magdalena Bracka, animatorka.

Sukcesy Akcji Animacji

Zespół brał już udział w wielu festiwalach - zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych (m.in. w Grecji, Gruzji, Chorwacji, Hiszpanii czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich).

- Największa frajda jest jeżeli się np. dowiesz, że film gdzieś się zakwalifikował. Niekoniecznie pierwsze miejsce, ale wyróżnienie, jakakolwiek nagroda... W ogóle to, że został wzięty pod uwagę na jakimś festiwalu - powiedział w naszym programie Stanisław Lemke, animator.

Choć zdolna młodzież traktuje to jako hobby i główne zainteresowanie, chodzi im o coś więcej, niż tylko dobrą zabawę.

- Wyrażamy swoje emocje, wyrażamy w pełni siebie, to, co mamy w głowie i po prostu przelewamy to na film, bo słowami nie przekażemy tego, co byśmy chcieli po prostu przekazać - dodała Magdalena Bracka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Arkadiusz Gdula

Pozostałe wiadomości