Coraz częściej słyszy się o różnego rodzaju zagrożeniach, wynikających z korzystania z komputerów, smartfonów, tabletów, aplikacji i innych dobrodziejstw XXI wieku. Czym jest cyberprzestępczość? Jak nie paść jej ofiarą? Jak w Polsce wygląda walka z przestępczością komputerową? Przeczytaj nasz artykuł!
Fałszywe połączenie to funkcja, w którą wyposażone były m.in. niektóre starsze telefony. Współcześnie można pobrać specjalną aplikację generującą fałszywe połączenia. Np. aplikacja Fałszywy telefon daje możliwość wygenerowania powiadomienia o połączeniu telefonicznym, które tak naprawdę nie istnieje.
Nie wiesz, jak przesłać duży plik filmowy na drugi komputer? Chcesz udostępnić galerię zdjęć z telefonu? Sprawdź, jak możesz przesyłać duże pliki między komputerami za darmo.
Do czego służy klucz dynamometryczny? Klucz dynamometryczny ma wbudowany siłomierz, dzięki czemu regulowanie mechanizmów silnika, śrub lub kół jest bezpieczne. Sprawdzamy, jak ustawić klucz dynamometryczny i jaki klucz dynamometryczny kupić!
Nowoczesny piec gazowy to urządzenie, które pozwoli bez problemu ogrzać mieszkanie czy dom. Dodatkowo może służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jeżeli pozwala na to instalacja grzewcza.
Syntezatory muzyczne stanowią świetną alternatywę dla popularnych keyboardów – syntezatory gwarantują jeszcze większą rozrywkę dzięki temu, że wzbogacone są o więcej funkcji i mechanizmów modulowania dźwięku. W tym miejscu przyglądamy się, jak działają syntezatory dźwięku, jakie są rodzaje syntezatorów i czy dobrym pomysłem jest zakup syntezatora dla początkujących?
Akwarystyka na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat przeszła drogę, w której obecność żywych roślin w akwarium może zostać zastąpiona tymi sztucznymi. Zdania wśród akwarystów na temat sztucznych roślin są podzielone. Większość z nich preferuje żywe rośliny, podkreślając ich niepodważalne zalety.
Rośliny pływające po powierzchni wody stanowią unikatową ozdobę akwarium, szczególnie jeśli wybierzemy rośliny kwitnące. Mają również szereg zastosowań praktycznych – zapobiegają zaglonieniu zbiornika i produkują tlen. Są także źródłem pokarmu dla rybek oraz środowiskiem, które sprzyja ich rozmnażaniu i składaniu ikry. Radzimy, jakie rośliny pływające do akwarium wybrać.
Korzenie w akwarium to efektowna dekoracja, która upodobni nasz zbiornik do naturalnego akwenu. Korzenie akwarystyczne mają również zastosowanie praktyczne - stanowią schronienie dla ryb i miejsce składania ikry, możemy również przytwierdzić do nich podwodne rośliny.
Moczarka to popularna roślina akwariowa pochodząca z Ameryki Północnej. Obecnie występuje w całej Europie, uważana jest nawet za gatunek inwazyjny. W Polsce najbardziej znana jest moczarka kanadyjska – w akwarium sprawdzi się również moczarka argentyńska. Moczarka jest ceniona przez akwarystów ze względu na szybkie tempo wzrostu i niskie wymagania, często można ją również spotkać w przydomowych oczkach wodnych.
Wybierając mech do akwarium, musimy wziąć pod uwagę pojemność zbiornika, a także zastanowić się, jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć. Mchy akwariowe stanowią efektowne uzupełnienie kompozycji roślinnej - możemy je przytwierdzić do korzenia w akwarium, jak też do kamieni i innych elementów wyposażenia. Podpowiadamy, jakie gatunki mchu najlepiej sprawdzą się w akwarium.
Podwodny świat bez roślin? Trudno to sobie wyobrazić. Dlatego rośliny akwariowe to niezbędnik każdego zbiornika. Nie tylko stanowią element dekoracyjny, ale przede wszystkim odgrywają kluczową rolę w podwodnym ekosystemie oczyszczając wodę i dostarczając tlenu. Wszystkie te zalety mają także rośliny akwariowe łatwe w hodowli.
Dbanie o kukurydzę nie jest trudne, a plony przydają się w różnych gałęziach gospodarki. Warto poznać bliżej tę roślinę, aby lepiej dbać o własną uprawę, a także zwiększyć swoją świadomość gospodarczą w tym zakresie.
Cyprysik w doniczce to popularna i atrakcyjna roślina ozdobna. Odznacza się dużą wrażliwością na temperatury i warunki, w których żyje. Warto wiedzieć, jak go pielęgnować, by cieszyć oczy jego widokiem.
Organizacja ślubu i wesela krok po kroku to skomplikowany, ale inspirujący proces. Jak zorganizować wesele, które zostanie w pamięci na długo?
Umowa-zlecenie to forma współpracy, której nie regulują przepisy Kodeksu pracy (jak w przypadku umowy o pracę), ale przepisy prawa cywilnego. Jest więc chętnie wybierana przez przedsiębiorców, którzy potrzebują kogoś do pracy tylko na jakiś czas lub do wykonania czynności, w przypadku których nie ma przesłanek do zawarcia umowy o pracę. Czy zerwanie umowy-zlecenie rzeczywiście jest takie proste?
Znalazłeś wymarzoną pracę, ale potencjalny pracodawca oferuje jedynie umowę o dzieło? To wcale nie musi oznaczać, że nie ma sensu podejmować współpracy. Jakie są plusy i minusy umowy o dzieło?
Po kilku dekadach szybkiego rozwoju gospodarczego, kiedy wielu przedsiębiorców unikało zawierania umów o pracę, eksperci notują wzrost częstotliwości stosowania tej formy zatrudnienia. Sprawdź, co powinna zawierać umowa o pracę i jakie są jej rodzaje.
Umowa o dzieło czy zlecenie są często stosowanymi formami współpracy między zleceniodawcą (nabywcą dzieła) a zleceniobiorcą (czy wytwórcą dzieła). Czasem, mówiąc o umowach nie będących umowami o pracę, wrzuca się te dwie umowy „do jednego worka”. Tymczasem nie są one tak podobne, jak się może wydawać.
Pracodawcy często i chętnie stosują umowę-zlecenie jako zamiennik stosunku pracy, bo jest dla nich korzystniejsza. Umowa-zlecenie nie przewiduje żadnych praw ani świadczeń wobec pracowników, dzięki czemu zleceniodawca ponosi dużo mniejsze koszty zatrudnienia. Ponadto ta forma umowy gwarantuje pracodawcy pełną swobodę zatrudniania i zwalniania, bo nie musi on przestrzegać okresu wypowiedzenia.
Zatrudnianie na umowę-zlecenie jest dziś normą w niemal każdej branży. Stosowanie tej formy zatrudnienia jest niezwykle korzystne dla pracodawcy, ale już niekoniecznie dla pracownika. Sprawdź, jakie są różnice i podobieństwa pomiędzy umową-zlecenie a umową o pracę!
Brzmienia jazzowe są wyjątkowym połączeniem muzyki ludowej, artystycznej oraz rozrywkowej. Gitara u początków jazzu wcale nie była często stosowanym instrumentem, dziś jest inaczej – gitara jest pełnoprawnym instrumentem jazzowym, z istotnymi partiami solowymi.
Gra na fortepianie to cenna umiejętność. Kiedyś uczono jej dzieci, pochodzące z wyższych sfer - świadczyła o dobrym wychowaniu. Dziś fortepian wciąż należy do najszlachetniejszych instrumentów, który może z powodzeniem otwierać dla nas magiczny świat dźwięków. Jeśli szukasz zajęć dodatkowych dla Twojego malucha, to nauka gry na fortepianie może być strzałem w dziesiątkę. Ten artykuł odpowie na pytanie, kiedy najlepiej rozpocząć naukę, ale jeśli dawno przekroczyłeś już “widełki” - nie przejmuj się, na naukę nigdy nie jest za późno! Przedstawimy także metody dla początkujących, ale już dorosłych samouków.
Nauka gry na organach to dobry kierunek rozwoju muzycznego, który może stać się Twoją życiową pasją. Najpierw jednak musisz obrać jakąś strategię. Poniżej zgromadziliśmy dla Ciebie kilka przydatnych informacji, które sprawią, że nauka będzie szybka, łatwa i przyjemna.
Granie na saksofonie to dość oryginalna umiejętność. By osiągnąć wysoki poziom, konieczne są lata nauki i ćwiczeń. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by spróbować. Najpierw jednak warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań.
Prawo jazdy kategorii A umożliwia prowadzenie każdego rodzaju motocykla – także tych z największą pojemnością silnika i z przyczepą motocyklową. W Polsce wyrobienie prawa jazdy kat. A staje się cenowo coraz bardziej atrakcyjne (w stosunku do sytuacji sprzed kilkunastu lat), z powodu rosnącego zainteresowania Polaków jednośladami.
Prawo jazdy kat. AM to doskonałe rozwiązanie dla młodych osób, które pragną zasiąść za sterami motorowerów, a nawet lekkich czterokołowców. Testy na prawo jazdy AM są także najtańsze ze wszystkich kategorii. Dowiedz się wszystkiego o prawie jazdy AM: do czego uprawnia, czym można jeździć, od ilu lat i ile kosztuje kategoria AM?
Aronia jest krzewem, dzięki któremu możesz mieć w swoim ogrodzie zdrowe owoce. Dowiedz się, jak pielęgnować i uprawiać aronię, aby przez wiele lat rosła bez problemu.
Instrumenty strunowe szarpane inaczej nazywane są chordofonami szarpanymi. Zajmują one bardzo ważne miejsce w historii i rozwoju muzyki. Bez tego rodzaju instrumentów nie istniałoby wiele znanych gatunków muzycznych.
Jaź to ryba występująca w zbiornikach naturalnych. Jedna z jej odmian służy też za ozdobę w stawach i oczkach wodnych. Ta odmiana jazia nazywa się złoty jaź.