Każde kolejne zdjęcia wykonane i przesyłane przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba zaskakują, budzą zachwyt. Nigdy wcześniej ludzie nie mieli możliwości przyjrzeć się przestrzeni kosmicznej i jej zawartości z tak bliska. Na najnowszych ujęciach można zobaczyć Wielką Mgławicę w Orionie ze szczegółami. NASA udostępniła je w Internecie.
Kindersztuba – czasem np. słyszymy, że komuś jej brakuje, że nie wyniósł jej z domu, że ktoś o kindersztubie nie ma zielonego pojęcia. Co to znaczy "kindersztuba"? W wielkim skrócie, kindersztuba to dobre maniery, które powinniśmy wynieść z domu rodzinnego. Zasady kindersztuby odchodzą niestety w zapomnienie.
Magda Taczkowska i Dominik Motoła własnoręcznie zbudowali awionetkę. W Dzień Dobry TVN wzbiliśmy się nią w przestworza. - Spróbujemy jako pierwsi połączyć się z lecącym samolotem na żywo - zapowiedział Robert Stockinger.
W 1957 roku Janusz Zygadlewicz zaprojektował mikrosamochód Smyk. Auto łączyło mobilność i kompaktowość. Dlaczego nie zostało wyprodukowane seryjnie? Jaka jest jego historia?
Panowie postanowili odnaleźć się po ponad 40 latach, by odtworzyć zrobione im niemal pół wieku temu zdjęcie. O okoliczności powstania obu fotografii, panów wypytała Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz.
W dziendobry.tvn.pl porozmawialiśmy o tym z wedding plannerką Małgorzatą Ceniak-Chuchro i psycholożką Pauliną Gdańską.
Nadeszła jesień, a wraz z nią sezon na grzybobranie. To właśnie w lesie najłatwiej pobrudzić ubrania żywicą, którą nie jest łatwo usunąć. Sprawdź nasze sposoby na to, jak żywicę sprać z ubrań i nie tylko.
Marcin Kuberna jest cenionym stylistą, który postanowił zmierzyć się z ceramiką. Jego naczynia znalazły się na prestiżowej wystawie "1000 Vases". W reportażu Dzień Dobry TVN artysta opowiedział o swojej pasji i sukcesie.
Inflacja i szybujące w górę ceny dają się we znaki na każdym kroku. Ze względu na nadchodzący sezon grzewczy sen z powiek spędzają nam także ceny węgla i problem z jego dostępnością. Jak ze wzrastającymi kosztami poradzą sobie placówki szkolne? Czy grozi nam ich zamknięcie i nauka zdalna? Ile stopni C powinno być w szkole?
Według badania ONZ i Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) w ubiegłym roku niemal 50 milionów osób żyło w pewnej formie niewolnictwa. Jest to wzrost o 10 milionów od 2016 roku. Ponad połowa osób została zmuszona do pracy wbrew swojej woli.
W tym sezonie projektanci stawiają na klasyczne modele w nowoczesnej formie.
Każdy, kto zajmuje się zbieraniem grzybów, powinien wiedzieć, jak wygląda muchomor sromotnikowy. To jeden z najniebezpieczniejszych grzybów w polskich lasach – jest śmiertelnie trujący. Jest również podobny do innych gatunków – można go pomylić z pieczarką, gąską zielonką i gołąbkiem zielonawym. Niestety taka pomyłka może kosztować życie. Jak go zatem rozpoznać?
Jakub Tylman - nauczyciel i twórca kampanii społecznej "Szkoły bez zadań domowych" - odpowiadał dziś na pytania widzów w studiu Dzień Dobry TVN.
"Liczby nie kłamią".
Na czym polega? Jak zacząć?
Jesień to czas, kiedy łatwiej spotkać zwierzynę na drodze. Kolizja może być bardzo niebezpieczna. Kierowcy, którym zdarzy się taka sytuacja, mają obowiązki, o których często nie zdają sobie sprawy. W efekcie pozostawiają potrącone zwierzęta na drodze. Jak powinniśmy się zachować po potrąceniu dzikiego lub domowego zwierzęcia? Jaka są kary za brak właściwej reakcji?
Jakie modele będą hitem tej jesieni? Oto najciekawsze trendy.
Czubajka kania to grzyb jadalny i bardzo smaczny. Jego wadą jest wyjątkowo niebezpieczny „sobowtór” - muchomor sromotnikowy. Kania jadalna, szczególnie duża i dojrzała, na szczęście różni się od trującego muchomora. Sprawdź, jak i kiedy zbierać kanie, co można z nimi zrobić i jakie są ich wartości odżywcze.
W związku z rosnącymi cenami paliw grzewczych, a także ich brakami, wiele rządów szuka sposobu na oszczędności. W Polsce może zostać wprowadzony mechanizm zachęcający do oszczędzania energii. Na czym ma polegać?
Nowych nauczycieli jest za mało, a część pracujących rezygnuje z zawodu. Dlaczego?
Skąd artystka czerpie inspiracje?
"Catherine Deneuve przychodziła w szlafroku i w bamboszach".
Mają stanąć w 16 miastach Polski, każda z nich kosztuje 100 tys. złotych - ławki, które zdobyły największy rozgłos za sprawą regulaminu. Filip Chajzer postanowił osobiście zapoznać się z 15 zasadami, których nieprzestrzeganie grozi prawnymi konsekwencjami.
Były policjant i właściciel biura detektywistycznego Wojciech Niemyjski specjalizuje się między innymi w poszukiwaniu przodków i rozwikływaniu zagadek rodzinnych.
Monika Patkowska jest bieszczadzką szeptuchą, która kończy specjalizację z psychologii klinicznej. Chce pomagać ludziom kompleksowo. - Bardzo rzeczowo do tego podchodzę - podkreśla.
Najlepszym miejscem do przechowywania suszonych owoców jest chłodna spiżarnia z temperaturą niższą niż pokojowa. Można też umieścić je w szafce kuchennej oddalonej od źródeł ciepła (np. kuchenki). Suszone owoce, np. morele, brzoskwinie czy śliwki, przechowuje się w lodówce lub zamrażarce. Poznaj więcej wartościowych wskazówek.
"Jeśli nic nie zrobimy, możemy być pociągnięci do odpowiedzialności karnej".
Choć według polskich przepisów apteczka samochodowa nie stanowi obowiązkowego wyposażenia prywatnych aut, to jej posiadanie jest przydatne podczas udzielania pierwszej pomocy. A do tego, że kierowca ma obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanemu prawo nas obliguje. Za jej nieudzielenie może grozić nawet trzy lata pozbawienia wolności. Jak udzielić pierwszej pomocy?
Pogoda za oknem sprzyja oglądaniu filmów z kubkiem gorącego kakao. Dlatego stacja TVN7 przygotowała dla was ciekawe propozycje.
Studenci Politechniki Gdańskiej samodzielnie zaprojektowali i zbudowali wyścigowy bolid, a obecnie testują jego moce podczas prestiżowych zawodów. O swojej pracy opowiedzieli Agacie Zjawińskiej.