W najbliższych odcinkach "Życia na kredycie" zobaczymy, jak Kamil i Dorota uczą dzieci oszczędzania. Rosnące raty kredytu nie pozostawiły im wyboru - muszą zacisnąć pasa.
Chrobotek kubkowaty to wyjątkowej urody grzyb, który swoim wyglądem może przypominać koralowce z podwodnej rafy. Czy jest jadalny? Gdzie najczęściej rośnie? Sprawdź.
Renta rodzinna to świadczenie finansowe, które ma pomóc w utrzymaniu członków rodziny osoby zmarłej. Jakie warunki powinna spełniać ta osoba za życia? Komu przysługuje ten zasiłek i w jakiej wysokości? Sprawdź szczegóły.
Sylwia Karłowska w tym roku skończy 91 lat. Kobieta od trzech dekad pomaga podopiecznym m.in. z litewskich domów dziecka, a od dwóch prowadzi fundację "Serce Dzieciom". Jak to wszystko się zaczęło?
FlexiOss to bioimplant stworzony przez biochemiczki i biotechnolożki - prof. Grażynę Ginalską i dr hab. Annę Belcarz z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jak ten wynalazek odmieni ortopedię? Które części szkieletu będzie można zastąpić sztuczną kością. O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.
Słowa wypowiedziane do rosyjskiego okupanta przez ukraińskich obrońców Wyspy Węży obiegły cały świat i stały się symbolem ich heroicznej walki. W pierwszym dniu wojny prezydent Załenski poinformował, że wszyscy obrońcy wyspy zginęli. Dwa dni później okazało się, że zostali wzięci do niewoli. W sumie 82 osoby. Do dziś do domu wróciła tylko garstka. Reszta wciąż przebywa na terenie Federacji Rosyjskiej. Wśród nich jest Jewgieniej, kucharz, który gotował na wyspie. Od blisko 7 miesięcy szukają go żona i matka.
Przebywając w towarzystwie, na naszych twarzach znacznie częściej pojawia się uśmiech. Śmiech jest zaraźliwy, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Czy poczucie humoru to jednak umiejętność wrodzona, czy nabyta? O tym opowiedzieli nam dr Natalia Banasik-Jemielniak, przewodnicząca Zespołu Badań nad Językiem i Humorem z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Katarzyna Kwiatkowska, aktorka oraz Przemysław Borkowski, artysta kabaretowy.
We wtorek 11.10 rząd przedstawił założenia projektu ustawy, który zakłada wprowadzenie limitu ceny energii elektrycznej dla sporej części odbiorców. Od 1 grudnia do końca 2023 roku ma obowiązywać maksymalna cena prądu dla tzw. podmiotów wrażliwych oraz mikro-, małych i średnich firm. Sprawdź szczegóły.
Decoupage to tradycyjna technika dekoracji, która do dziś znajduje wielu pasjonatów. Ta fascynująca metoda zdobienia pozwala na przekształcenie starego mebla lub naczynia w zachwycające dzieło sztuki. Decoupage na szkle daje wyjątkowo satysfakcjonujący rezultat, ponieważ naczynie zyskuje wtedy efekt trójwymiarowy. Nie potrzebujesz do tego zdolności plastycznych ani wielu specjalistycznych narzędzi, tylko skrawki papieru i kilka przyborów!
Paweł Peszczyński podczas grzybobrania znalazł wykonany z brązu napierśnik. O skarbie, który obecnie znajduje się w muzeum w Wągrowcu, opowiedział w rozmowie z Agatą Zjawińską, reporterką Dzień Dobry TVN.
Velma, jedna z bohaterek kreskówki "Scooby-Doo" jest lesbijką. Przez wiele lat widzowie snuli domysły na temat orientacji seksualnej tej postaci. Twórcy zdecydowali, że w najnowszym filmie dokona coming outu i znikną wreszcie wszelkie wątpliwości.
Paweł Grobelny to utalentowany projektant przestrzeni publicznych. Choć nad Wisłą jego nazwisko nie jest jeszcze znane, na świecie Polak robi ogromną karierę.
Poliamoria w polskim dyskursie nadal stanowi egzotykę. Tymczasem osoby żyjące w wieloosobowych związkach istnieją i mogą żyć obok was. O tym, czym jest i jak wygląda wielomiłość, opowiedziała Michalinie Kobli z portalu Dzień Dobry TVN, Patrycja Ceglińska-Włodarczyk, autorka książki “Więcej niż dwoje. Rozmowy bez tabu o seksie, relacjach i związkach”.
Kiedy nadchodzi jesień, często mamy potrzebę stworzenia sobie przytulnego i ciepłego kącika we własnym domu czy mieszkaniu. Wtedy do akcji wkraczają akcesoria: koce, pledy, świeczki, kadzidełka i olejki.
Osoby, które pobierają różnego typu świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w większości przypadków muszą pamiętać o dopełnianiu formalności i pilnowaniu ważnych terminów. Dotyczy to również uczniów i studentów, którzy pobierają rentę rodzinną z ZUS. Sprawdź szczegóły.