Newsy

Wyjątkowy repertuar Teatru Wielkiego- Opery Narodowej. "To jest sezon gwiazdorski"

Newsy

Aktualizacja:

Po przerwie związanej z pandemią swoje drzwi ponownie otwiera jedna z najważniejszych w Polsce instytucji kultury - Teatr Wielki - Opera Narodowa. Poznaliśmy repertuar na sezon 2020/2021. Szykują się gorące premiery i gwiazdorska obsada.

Teatr Wielki - Opera Narodowa - nowy sezon

Na takie wieści czekali wielbiciele opery z całej Polski. W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej rozpoczyna się nowy sezon. Jak przyznał dyrektor teatru, Waldemar Dąbrowski program artystyczny na rok 2020/2021 jest ambitny i obfituje w premiery.

Cieszę się bardzo, że wracamy. Głęboko wierze, że racjonalne zachowanie widzów plus te obostrzenia siłą rzeczy, które narzuciliśmy, prowadzą do tego, że uda nam się zrealizować bardzo ambitny program artystyczny, który musieliśmy przebudować w stosunku do wcześniejszych planów. Staraliśmy się umieścić także te rzeczy, które nam pandemia zabrała

- powiedział Waldemar Dąbrowski, Dyrektor Teatru Narodowego – Opery Narodowej w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

W sezonie 2020/2021 na gości czeka sześć wielkich premier, 25 tytułów w repertuarze, znakomici polscy soliści tj. Aleksandra Kurzak, Piotr Beczała, Tomasz Konieczny oraz zagraniczni goście tacy jak Ann Petersen, światowej sławy duńska sopranistka. Na scenie nie zabraknie także znakomitych dyrygentów.

To jest sezon gwiazdorski

– przyznał dyrektor.

Mariusz Treliński - nagroda dla najlepszego reżysera

Nagrodę im. Konrada Swinarskiego miesięcznika Teatr dla najlepszego reżysera w sezonie 2019/20 otrzymał Mariusz Treliński za reżyserię Halki Stanisława Moniuszki w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Reżyser zaprasza wszystkich widzów zarówno na wyróżniony spektakl, jak i pierwszą w tym sezonie premierę - "Cardillac" Paula Hindemitha.

Takim spektaklem 'powrotem' po wakacjach jest 'Halka', w której wystąpi Tomek Konieczny. To był hit publiczności, także bardzo zapraszam na 'Halkę' i 'Cardillac', to jest najnowsza premiera (...). Bardzo ciekawa opowieść, historia o seryjnym mordercy, coś szalenie nietypowego jak na operę

- powiedział Mariusz Treliński, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Jak przyznał dyrektor artystyczny, spektakl "Cardillac" ze scenografią Borisa Kudlički będzie "nowym krokiem w twórczości Teatru Narodowego". Partię tytułową wykona wybitny bas-baryton Tomasz Konieczny.

Co słychać w świecie show-biznesu? Najnowsze informacje przekazał nam Mateusz Hładki:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Dla kogo pożyczka? Powstały nowe formy oceny zdolności kredytowej

Rusza akcja kontroli kierowców. "W tym roku tylko dwa dni bez śmierci na drodze"

Maciej Musiał z plecakiem przemierza Drogę Św. Jakuba. Fanka: "Jestem pewna, że to będzie niezwykły czas"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości