Mariusz Treliński

  Mariusz Treliński

  Róże Gali zostały przyznane już po raz 18. Redakcja magazynu nagrodziła artystów i ludzi mediów za ich talent i osiągnięcia. Kim są laureaci tegorocznej edycji plebiscytu? O tym mówiła w naszym programie Sandra Hajduk.

  W poniedziałek w London Coliseum Theatre ogłoszono listę laureatów International Opera Awards. Dwie nagrody otrzymali Polacy: najlepszym reżyserem został Mariusz Treliński, a najlepszym śpiewakiem - tenor Piotr Beczała. Gratulacje! W studiu Dzień Dobry TVN o nagrodzie i o operze opowiedział nam Mariusz Treliński.

  Na premierze "Umarłego miasta" w reżyserii Mariusza Trelińskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie pojawiła się Edyta Herbuś. Agnieszka Jastrzębska skorzystała z okazji i zapytała ją nie tylko o premierę, ale także o publikację Edyty Herbuś, po premierze, na temat miłości w mediach społecznościowych. Co o swoim związku z Mariuszem Trelińskim mówi Edyta Herbuś?

  "Nie chcę z nikim walczyć, chcę się dzielić różnymi rzeczami i robię to najczęściej ze sceny, (...) a jeśli coś chcę zostawić dla siebie , to po prostu zostawiam". O swoim podejściu do medialnych plotek i relacjach z dziennikarzami opowiedziała nam Edyta Herbuś.

  Rozpoczęcie sezonu w Metropolitan Opera w Nowym Jorku to co roku wydarzenie w świecie operowym. Tym razem otworzyło go dzieło Wagnera "Tristan i Izolda" w inscenizacji Mariusza Trelińskiego. To niewątpliwie największy sukces w dotychczasowej karierze polskiego reżysera. Kinga Rusin towarzyszyła mu z kamerą w ostatnich przygotowaniach. Czy polski reżyser denerwował się przed amerykańską premierą? Kto przygotowywał scenografię do przedstawienia? Zobaczcie, kto przybył do opery, aby wspierać Trelińskiego.

  Rozpoczęcie sezonu w Metropolitan Opera w Nowym Jorku to co roku wydarzenie w świecie operowym. Tym razem otwiera go dzieło Wagnera "Tristan i Izolda" w inscenizacji Mariusza Trelińskiego. Czy polski reżyser denerwował się przed amerykańską premierą? Całą rozmowę Kingi Rusin z Mariuszem Trelińskim zobaczycie w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry TVN.

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN: byli bracia, teraz jest i ojciec i to jaki! - Piotr i Wojciech Cugowscy o tym, jak się śpiewa z własnym tatą. Oprócz tego: Andrzej Seweryn, czyli mistrz w swoim żywiole, cała ona - czyli Agnieszka Chylińska na rockowo. A na koniec Mariusz Treliński - jak się podbija serca nowojorskich miłośników sztuki? Startujemy o 8.30!

  Mariusz Trelińśki swoim spektaklem "Tristan i Izolda" otworzy sezon w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Jak całe przedsięwzięcie wygląda z perspektywy partnerki reżysera Edyty Herbuś? Czy aktorka będzie towarzyszyć Mariuszowi w Nowym Jorku? Co będzie tam robić? O swoich planach Edyta Herbuś opowiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu.

  Po premierze spektaklu "Diva" dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska rozmawiała z Edytą Herbuś, która zagrała w nim jedną z głównych ról. Jak długo Edyta przygotowywała się do roli? Jakie na scenie towarzyszyły jej emocje? Czy bliscy, którzy zasiedli w pierwszym rzędzie dodali otuchy, czy bardziej ją zestresowali? Co o teatralnym debiucie Edyty myśli jej partner Mariusz Treliński?

  Margaret Campbell jest uznawana za najsłynniejszą skandalistkę XX wieku. Brytyjka dorastała w świecie konwenansów. Jej celem, jako kobiety z wyższych sfer, było znalezienie bogatego męża. Campbell wyszła za mąż za Iana Douglasa Campbella, XI Księcia Argyll. Sławę dał jej dopiero rozwód. Dlaczego? Z jakiego powodu para się rozstała? Kto się do tego przyczynił? Z aktorami spektaklu "Powder Her Face", w reżyserii Mariusza Trelińskigo porozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Czy opera jest dla wszystkich, czy tylko dla wybranych? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała o to zdobywcę Wiktora 2014 w kategorii "Twórca" Mariusza Trelińskiego.

  Co na temat swoich telewizyjnych doświadczeń mieli do powiedzenia: Piotr Rubik, Martyna Wojciechowska, Dawid Podsiadło, Leszek Balcerowicz, Margaret, Mariusz Wlazły, Kayah, Cezary Żak i Mariusz Treliński? Rozmawiała z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W Metropolitan Opera został wystawiony spektakl Mariusza Trelińskiego. Przyjęty owacjami na stojąco. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska namówiła Edytę Herbuś do zwierzeń. Jak naprawdę wyglądał spektakl i co dyrektor MET zaproponował Trelińskiemu?

  Spektakl Mariusza Trelińskiego "Jolanta/Zamek Sinobrodego" w końcu doczekał się premiery w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Publiczność przyjęła spektakl owacjami na stojąco. New York Times rozpływał się w zachwycie. W studiu Dzień Dobry TVN Mariusz Treliński opowiedział o tym, czy ochłonął już po spektakularnym nowojorskim sukcesie oraz o tym, jak rozdziela naród rosyjski od Putina.

  Pierwszy raz w historii, na deskach Metropolitan Opera, wystawione zostało przedstawienie w reżyserii Polaka i przygotowane przez polski zespół we współpracy z Teatem Wielkim w Warszawie. Kinga Rusin z kamerą Dzień Dobry TVN przyglądała się przygotowaniom do tej wiekopomnej chwili.

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN: fenomen tak wielki, że aż doczekał się swojego filmu. W roli głównej "Disco polo", a na naszych kanapach: Piotr Głowacki i Dawid Ogrodnik. Następnie: czat z Mateuszem Magą! Czy bycie kontrowersyjnym pomaga w karierze? Oprócz tego: Maestro Mariusz Treliński! Prosto z Nowego Jorku! Po spektakularnym sukcesie w Metropolitan Opera. Zapraszamy od 8: 30. Program poprowadzą: Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN, pytając o to samego Michała Piróga. Jak wytłumaczył to, że jego usta są teraz większe? Czy to prawda, że Michał Piróg chciałby sobie dodać kilka centymetrów?