Ludzka egzystencja w erze koronawirusa
Intencje organizatorów były proste. Zapragnęli oddać naturze należną jej przestrzeń. Dlatego „zaprosili" ją na miejsca, które wcześniej zostały przyrodzie odebrane.
Jak poszerzyć granice swojej empatii? Zacznijmy od sztuki i muzyki, we wspaniałym teatrze, zapraszając przyrodę
- tłumaczył producent wykonawczy, Eugenio Ampudio w eklektycznym, neoklasycystycznym budynku. Gmachu sięga historią XIX wieku i jest siedzibą jednej z największych oper w Europie.
Uroczysty koncert był transmitowany. Po jego zakończeniu 2292 rośliny, które były umieszczone na każdym siedzeniu, miały zostać przekazane pracownikom służby zdrowia. To właśnie oni w dobie walki z pandemią koronawirusa znajdują się na pierwszej linii frontu.
“Concert for the Biocene”
Koncert był możliwy dzięki zakończeniu stanu wyjątkowego Hiszpanii, które nastąpiło w niedzielę. Na scenie pojawił się kwartet smyczkowy grający „Chryzantemę” włoskiego kompozytora Giacomo Pucciniego.
Zarówno przed sześciominutowym występem, jak i po nim, czterech elegancko ubranych muzyków z szacunkiem skłoniło się „publiczności”.
I choć nie spytamy widzów i słuchaczy o ich wrażenia z występu, mamy nadzieję, że potwierdził on wartość sztuki, muzyki i przyrody. Organizatorzy zaś liczą to, że koncert posłuży jako swoista mapa powrotu do normalnej aktywności po pandemii.
Hiszpania była jednym z krajów najbardziej dotkniętych COVID-19. Do tej pory na koronawirusa zmarło tam 28, 3 tys. osób, a zachorowało ponad 246, 2 tys.
Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.
Zobacz także:
Jak dba o siebie Agata Młynarska? Dziennikarka zdradziła sekret swojego nienagannego wyglądu
Joanna Koroniewska pozuje nago. "Wiek to stan umysłu, a nie metryka"
Autor: Anna Mierzejewska