Teatr Wielki Opera Narodowa

  Teatr Wielki Opera Narodowa

  W ostatnim tygodniu kwietnia br. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyła się uroczysta premiera "Draculi". Widowisko z choreografią Krzysztofa Pastora przyciągnęło do stolicy wielu miłośników baletu, w tym także specjalnego gościa zza oceanu, który wylicytował zaproszenia na spektakl podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tomasz Wietecha miał szansę zajrzeć za teatralne kulisy w towarzystwie reportera Bartka Jędrzejaka.

  "Są zagubieni, widać zdezorientowanie w ich oczach" - mówi Krzysztof Pastor, dyrektor Polskiego Baletu Narodowego.

  W drugiej połowie grudnia w Operze Narodowej w Warszawie triumfy święci widowisko baletowe "Dziadek do orzechów i Król Myszy", które idealnie w pisuje się w przedświąteczną atmosferę. Dla wielu gwiazd obecność na tej sztuce to już tradycja.

  Teresa Żylis-Gara była utalentowaną sopranistką, odnoszącą liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Współpracowała z teatrami operowymi z całego świata i występowała u boku największych sław. Wiadomość o śmierci 91-letniej śpiewaczki przekazał w mediach społecznościowych Teatr Wielki - Opera Narodowa.

  Kazimierz Kord był jednym z najwybitniejszych polskich dyrygentów. Artysta przez lata kierował Filharmonią Narodową, a także występował na największych scenach w Polsce i na świecie. Artysta odszedł w kwietniu tego roku w wieku 90 lat. Jak wspominają go współpracownicy i najbliżsi?

  W nadchodzącym sezonie w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbędzie się wiele różnych premier i prestiżowych wydarzeń. O najnowszych pomysłach Marcinowi Sawickiemu opowiedzieli Waldemar Dąbrowski i Mariusz Treliński.

  Małgorzata Kożuchowska po wielu miesiącach przerwy spowodowanej pandemią, wróciła do intensywnej pracy. Aktorka w rozmowie z Mateuszem Hładkim opowiedziała o nowych zobowiązaniach. Gdzie można ją zobaczyć?

  Piotr Beczała to tenor, którego zna każdy fan opery na świecie. Polak na co dzień występuje na deskach Metropolitan Opera, w tym sezonie pojawi się jednak na warszawskiej scenie. Nam opowiedział o kulisach swojej wielkiej sławy oraz o tym, co sprowadza go do Polski.

  Dziś jest pierwszym solistą Polskiego Baletu Narodowego i docenianym artystą, jednak jeszcze nie tak dawno musiał walczyć o godne jutro. Paweł Koncewoj uciekł ze swojego kraju, by zrobić karierę. Teraz nie może wrócić, by odwiedzić mamę.

  Po przerwie związanej z pandemią swoje drzwi ponownie otwiera jedna z najważniejszych w Polsce instytucji kultury - Teatr Wielki - Opera Narodowa. Poznaliśmy repertuar na sezon 2020/2021. Szykują się gorące premiery i gwiazdorska obsada.

  Andrzej Chyra na zaproszenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej wyreżyserował „Carmen” Bizeta. W spektaklu zagrały dzieci. Jak Panu Andrzejowi układała się współpraca z młodymi artystami? Był wymagający dla współpracowników? Ma zamiar skupić się teraz bardziej na reżyserii niż aktorstwie? Czy ogromna scena nie wywołuje w nim obsesyjnego lęku? Ostatnim próbom przed premierą "Carmen" przyglądał się reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  Teatr Wielki Opera Narodowa otwiera swoje magazyny. Teraz każdy będzie mógł wypożyczyć kostiumy ze spektakli. Ile kosztuje wypożyczenie kostiumu? Czy wszystkie stroje znajdujące się w magazynach są do wypożyczenia? Czy trudniej jest naprawiać kostium, czy szyć? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Czy znalazła w teatrze idealny dla siebie kostium? A w co przebrałaby Dorotę Wellman i Marcina Prokopa?