Newsy

13-latek ugodził nożem byłego konkubenta matki. Mężczyzna nie żyje

Newsy

Fot. Mustang_79 / Getty Images

13-letni chłopiec miał śmiertelnie ranić nożem byłego konkubenta matki. Mężczyzna już wcześniej był karany za stosowanie przemocy wobec matki chłopca oraz niszczenie mienia. Nastolatek sam powiadomił służby o zdarzeniu.

Nastolatek zabił byłego konkubenta matki

Do zdarzenia doszło w czwartek (12 sierpnia) po godzinie 20., w mieszkaniu przy ulicy Armii Krajowej w Wałbrzychu. 29-letni mężczyzna został ugodzony nożem w klatkę piersiową. Jeden cios okazał się śmiertelny.

- Prokurator udał się na miejsce zdarzenia. Przeprowadziliśmy oględziny, dokonaliśmy zabezpieczenia śladów. W toku tych czynności ustalono, że najprawdopodobniej sprawcą jest 13-letni chłopiec. (...) Mężczyzna to były konkubent matki chłopca. Była to osoba karana, między innymi za stosowanie przemocy względem matki chłopca - powiedział Marcin Witkowski, prokurator rejonowy w Wałbrzychu.

Prokurator Witkowski dodaje, że mężczyzna był wcześniej karany również za niszczenie mienia i naruszenie miru domowego. Kobieta jednak pozwalała mu przebywać w mieszkaniu. 29-latek był ojcem dwójki dzieci kobiety, ale nie 13-latka. Chłopiec ma innego ojca.

Policja bada sprawę

Śledczy przekazują, że Paweł G. mógł być pod wpływem alkoholu, gdy zginął od ciosu nożem. Na potwierdzenie tej okoliczności trzeba jednak poczekać do uzyskania wyników badania krwi. Z informacji przekazywanych przez prokuratora Witkowskiego wynika, że 13-latek miał sam zadzwonić pod numer 112 i powiadomić służby. W chwili zdarzenia w mieszkaniu znajdowała się także matka chłopca oraz dwoje dzieci.

Sprawa została już przekazana Sądowi Rejonowemu w Wałbrzychu. Z uwagi na młodociany wiek sprawcy dalej to postępowanie będzie prowadził wydział rodzinny. 13-latek trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy, w piątek (13 sierpnia) przewieziono go do sądu, gdzie został przesłuchany.

Więcej informacji można znaleźć na stronie tvn24.pl.

Zobacz także:

Zobacz wideo: 18-latek zaatakował nożem w przedszkolu na południu Brazylii. Zabił troje dzieci i dwie pracownice placówki

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości