Newsy

Najbardziej inspirujące filmy, które motywują do życiowych zmian. Zobacz, jakie tytuły poleca Anna Wendzikowska

Newsy

Aktualizacja:

W życiu człowieka często następuje moment, w którym czuje, że potrzebuje zmian. Nie zawsze jednak ma na to odwagę i siłę. By zmotywować się do działania, warto obejrzeć inspirujący film. Anna Wendzikowska przygotowała listę produkcji, które pomogą nam odmienić codzienność i skłonią do przemyśleń.

"W pogoni za szczęściem"

Produkcja z 2006 roku, w której główną rolę zagrał Will Smith, a partnerował mu jego syn, Jaden, odniosła niebywały sukces. Tytuł nawiązuje do zapisu w amerykańskiej konstytucji, że każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i własności oraz prawo do poszukiwania szczęścia - a nie jego posiadania. Głównemu bohaterowi świat wali się na głowę - nie idzie mu biznes, zostawia go żona, zostaje sam z synem i musi się wynieść z domu do motelu. Lecz potem pojawia się pewne światełko w tunelu, dzięki któremu walczy o lepsze jutro.

Jest to historia oparta na faktach, która pokazuje, że wszystko da się osiągnąć, jeżeli naprawdę się czegoś chce, jeżeli ma się cel - tutaj w tym przypadku celem było stworzenie lepszego życia dla siebie i dla dziecka

- mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

"Rocky"

Film z Sylvestrem Stallone z 1976 roku jest inspirujący nie tylko przez historię walczącego o swoje marzenia boksera, ale także przez zawziętość i upór aktora. Dziś jest uznawany za kultowego, ale nie zawsze wiodło mu się tak dobrze.

Był aktorem bezrobotnym, w pewnym momencie nawet bezdomnym i wszyscy mu mówili, że kariery wielkiej nie zrobi, ponieważ od dzieciństwa cierpiał na paraliż połowy twarzy. Mówiono mu, że nie wygląda jak gwiazda, a on w 3 dni napisał scenariusz do 'Rocky'ego' i udało mu się ten scenariusz sprzedać. Studio, które chciało od niego ten scenariusz kupić, powiedziało - 'dobra, kupimy go od ciebie, pod warunkiem, że nie zagrasz głównej roli'. On na to - 'to ja wezmę 1/10 tego, co chcecie mi zapłacić i zagram główną rolę'. I to był wielki sukces

- opowiadała Ania Wendzikowska.

"Uśmiech Mony Lisy"

Film z 2003 roku z niesamowitą Julią Roberts mocno wpisuje się w trend feministyczny. Reżyser przenosi nas w lata 50., kiedy pozycja kobiet w życiu społecznym była wyraźnie określona i ograniczała się do wypełniania roli przykładnej żony, matki czy gospodyni domowej.

Fajnie się wpisuje w to, co obserwujemy teraz - czyli kolejny etap i kolejna fala wzmacniania pozycji kobiet i wzmacniania w nich takiego wewnętrznego poczucia, że mogą to samo, co mężczyźni, bo w zasadzie dlaczego nie?

- podkreślała dziennikarka.

"Skazany na Shawshang"

Uznany za jeden z najlepszych filmów wszech czasów, choć w momencie premiery nie odniósł wielkiego sukcesu. Nakręcony na podstawie książki mistrza horrorów Stephena Kinga, opowiada historię dobrze zarabiającego bankiera z Nowej Anglii, który zostaje niesłusznie oskarżony o podwójne zabójstwo. Choć już po kilku dniach poznaje brutalną, więzienną rzeczywistość, to dzięki wrodzonej inteligencji, sprytowi oraz pomocy przyjaciela dokonuje zemsty.

Zamiast się załamać to w tym więzieniu odnajduje sens. To pokazuje, że nawet w najgorszej sytuacji mamy dwie drogi - możemy się albo załamać, pogodzić z sytuacją, poddać, położyć na ziemi i czekać nie wiadomo na co, albo sprawić, żeby w tej sytuacji jednak, mimo wszystko, odnaleźć jakiś sens

- dodała Anna Wendzikowska.

Piotr Trojan o pracy nad filmem "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy": Tomek i rodzina przyjeżdżali na plan, to było ciężkie. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości