Newsy

Linie lotnicze będą ważyć pasażerów. Przed wakacjami czeka nas odchudzanie?

Newsy

Linie Lotnicze będą ważyć pasażerów?

Linie lotnicze będą mogły sprawdzać wagę pasażerów - tak wynika z dokumentów przesłanych przed Federalną Agencję Lotnictwa. Wszystko dlatego, że ważymy coraz więcej. Bez prawidłowych danych odpowiednie wyważenie samolotu może być niemożliwe. Czy będzie można odmówić wejścia na wagę?

Ważenie pasażerów na lotniskach

Odchudzanie przed wakacjami zazwyczaj miało na celu zaprezentowanie pięknej sylwetki w stroju kąpielowym. Wkrótce jednak może się to zmienić i na lotnisku będzie trzeba ważyć nie tylko walizki, ale również własne ciało. Oczywiście wszystko w trosce o bezpieczeństwo.

Amerykański organ nadzorujący ruch samolotów cywilnych obawia się, że maszyny mogą być przeciążone. Wartości liczbowe używane przez linie lotnicze do uśredniania masy pasażerów prawdopodobnie są nieaktualne. Dane są stosowane do odpowiedniego wyważenia samolotu, którego istotnym elementem jest właściwe rozmieszczenie ciężaru na pokładzie. Ich niewłaściwe opracowanie może doprowadzić do katastrofy podczas startu lub lądowania.

Zdaniem Federalnej Agencji Lotnictwa, ważenie pasażerów na lotniskach pozwoliłoby na zaktualizowanie informacji dotyczących możliwości udźwigu samolotu.

Jak będzie wyglądało ważenie pasażerów

Wskaźniki otyłości w Stanach Zjednoczonych jest oszacowany na poziomie 42,2% społeczeństwa. Nadprogramowe kilogramy, z którymi borykają się Amerykanie są przez naukowców uważane za jednego z głównych winowajców wysokiej śmiertelności chorych na COVID-19.

Normy stosowane dziś w lotnictwie zakładają, że przeciętny pasażer waży ok. 77 kg latem i 79 zimą (dwa kilogramy są doliczane na ciężką odzież). Specjaliści szacują, że obecnie dane powinny zakładać, że kobiety ważą 81 kg latem i 84 kg zimą, natomiast mężczyźni odpowiednio 90 i 92 kg. Oznacza to 12-procentową różnicę w odniesieniu do wskaźników będących obecnie w użyciu.

Federalna Agencja Lotnictwa rekomenduje, aby dane aktualizować co trzy lata. Do uzyskania pełnego obrazu, konieczne byłoby codzienne sprawdzanie wagi 15% pasażerów.

W dokumentach zaznaczono, że pasażerowie powinni mieć prawo do odmowy udziału w badaniu. W takim przypadku linia lotnicza powinna przystąpić do sprawdzenia wagi kolejnego, losowo wybranego pasażera. Z zaleceń przekazanych przez urząd wynika, że uzyskane wyniki mają pozostać poufne, a pomiary powinny odbywać się poza zasięgiem wzroku osób postronnych.

Zobacz też:

Stewardesy - perfekcyjny uśmiech i smutna prawda. "Po locie pilot dwuznacznie sapał mi do słuchawki"

Uczestniczka "Top Model" powiedziała "tak". Zaręczyny były jak z bajki

Syn Marty Wiśniewskiej zdaje maturę. Jakie studia wybrał? "Ten temat często kończy się trzaskaniem drzwiami"

Zobacz wideo: Jakie kierunki wakacyjne w tym roku wybiorą Polacy? "Jest kilka krajów, które wprowadziły bardzo liberalne sposoby podróżowania"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Adam Barabasz

Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości