linie lotnicze

  linie lotnicze

  Stewardesy pracują zawsze, gdy wykonywane są loty pasażerskie, a współczesny świat nie zatrzymuje się nawet na chwilę. W związku z tym personel pokładowy musi być gotowy do pracy niezależenie od kalendarza świąt. Sprawdziliśmy, jak wygląda Boże Narodzenie osób pracujących w liniach lotniczych.

  Stewardessy w większości linii lotniczych wyglądają podobnie. Ich znakiem charakterystycznym są spódnice, buty na obcasie, dopasowane marynarki, koszule z rozpiętym guzikiem i chustki zawiązane pod szyją. Okazuje się jednak, że część z nich ma dość takich stylizacji. Z tego powodu jeden z podniebnych przewoźników zdecydował się na odmianę ich wizerunku. To początek wielkich zmian.

  Miałeś problemy z wylotem na wakacje, bo: lot został odwołany lub opóźniony o kilka minut? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy adwokat Elizę Kunę, aby powiedziała, czego możemy się domagać od linii lotniczych w takich sytuacjach. Zapytaliśmy również, czy mamy szansę na zwrot pieniędzy za bilet w przypadku, gdy sami zrezygnujemy z podróży.

  Jadąc na wakacje myślimy też o ubezpieczeniu. By mieć prawo do ewentualnych roszczeń, pamiętajmy, by dokładnie wczytać się w umowę z ubezpieczycielem. Jak firmy ubezpieczeniowe próbują się zabezpieczyć? Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie? I w jakich sytuacjach możemy domagać się odszkodowania od linii lotniczych? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy adwokata Eryka Bogdasa.

  Najpierw tanimi liniami poleciał do Budapesztu. Podróż z Warszawy zajęła mu nieco ponad godzinę. Ile zapłacił w obie strony? Poznaj dalsze losy podróżnika Jakuba Porady.

  Wakacje na Teneryfie czy w Tunezji można spędzić taniej niż na polskim morzem. Wakacje przecież tuż tuż, a biura podróży kuszą nas różnorodnymi ofertami. Czy tani bilet lotniczy przekłada się na bezpieczną i wygodną podróż? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marzenę Filipczak, która dzięki swojemu sprytowi oraz oczywiście atrakcyjnej ofercie linii lotniczych zwiedziła prawie cały świat. Na kanwie swoich przygód napisała poradnik "Lecę dalej”, w którym znajdziemy mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji na temat tanich linii lotniczych.