Newsy

Prowadzący Dzień Dobry TVN zagrali w filmie! Zobacz zwiastun produkcji, która trafiła do Cannes

Newsy

Aktualizacja:
x-news

Zwiastun najnowszego dzieła Magnusa von Horna "Sweat", które znalazło się w tegorocznej selekcji festiwalu w Cannes, trafił właśnie do sieci. W filmie, oprócz debiutującej w głównej roli Magdaleny Koleśnik, grają m.in. Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski. Na ekranie zobaczymy też naszych prowadzących: Annę Kalczyńską i Andrzeja Sołtysika. Sprawdźcie, jak sobie poradzili.

"Sweat" Magnusa von Horna - oficjalny zwiastun

Tegoroczny festiwal filmowy w Cannes - ze względu na pandemię koronawirusa - odbędzie się w innej formule. Wśród 56 tytułów, które znalazły się w selekcji festiwalu, jest "Sweat" - najnowszy film Magnusa von Horna. Jego oficjalny zwiastun właśnie trafił do Internetu.

Oprócz występujących w nim aktorów można zobaczyć także prowadzących Dzień Dobry TVN - Annę Kalczyńską i Andrzeja Sołtysika oraz nasze studio. Obejrzyj zwiastun:

YouTube/NewEuropeFilmSales

"Sweat" - fabuła

Film opowiada o 3 dniach Sylwii Zając- motywatorki i fit-influencerki , która dzięki obecności w sieci zyskała status celebrytki. W Internecie obserwują ją setki tysięcy ludzi, ma wielu zagorzałych fanów, otaczają ja wierni współpracownicy. Jednak w realnym życiu brakuje jej bliskości. Trenerka odkrywa także mroczną stronę sławy, za którą kryje się stalker.

"Sweat" - obsada

W filmie Magnusa von Horna w głównej roli debiutuje Magdalena Koleśnik. Partnerują jej m.in. Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski. Polska data premiery nie jest jeszcze znana.

Magnus von Horn

Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Miał już swój debiut na Festiwalu Filmowym w Cannes. Pokazał tam bardzo dobrze przyjęty w Polsce i zagranicą film "Intruz" z 2015 roku. Znalazł się wtedy w sekcji Directors’ Fortnight.

Cannes 2020

73. festiwal canneński miał odbywać się w dniach 12-23 maja, ale ze względu na trwającą pandemię koronawirusa organizatorzy podjęli decyzję, że tegoroczna edycja nie odbędzie się w tradycyjnej formie.

Cannes 2020 będzie składać się z trzech etapów - targów Marche du Film, które odbędą się online w dniach 22-26 czerwca, dystrybucji w kinach filmów z oficjalnej selekcji oraz pokazów na innych festiwalach, m.in. w Wenecji, Toronto i San Sebastian.

Cannes 2020 - oficjalna selekcja

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami lista nie została podzielona na dotychczasowe kategorie, m.in. Konkurs, Un Certain Regard i Poza Konkursem.

Otwierają ją twórcy, których dzieła w przeszłości przynajmniej raz trafiły do selekcji, tacy jak Francois Ozon (tym razem z filmem "Summer of 85"), Wes Anderson ("The French Dispatch") oraz Steve McQueen ("Lovers Rock" i "Mangrove").

Oficjalna selekcja zawiera także m.in. najnowszy film Thomasa Vinterberga "Another Round", "DNA" Maïwenn, "Last Words" Jonathana Nossitera, "Forgotten we'll be" Fernando Trueby oraz "Home Front" Lucasa Belvauxa. Polskim akcentem jest "Sweat" Magnusa von Horna .

Przygotujcie się na Dzień Dobry Wakacje. Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Festiwal w Cannes 2020 przełożony. Koronawirus pokrzyżował plany organizatorów

Oscary i BAFTA 2021 przesunięte z powodu koronawirusa. Kiedy odbędą się najważniejsze imprezy filmowe?

W te filmy na początku nikt nie wierzył. Dziś są kultowe. Sprawdź, jakie tytuły poleca Anna Wendzikowska

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości