cannes

  75. festiwal w Cannes przeszedł do historii. Podczas gali zamknięcia został nagrodzony film "IO" Jerzego Skolimowskiego.

  75. Festiwal Filmowy w Cannes przyniósł mnóstwo filmowych emocji. Fantastyczne filmy, wielkie sławy na czerwonym dywanie rozgrzewały portale plotkarskie do czerwoności. Marcin Dorociński z okazji europejskiego święta kina przypomniał swoje kultowe zdjęcie - zapozował bez koszulki w samym sercu wydarzenia.

  Cannes bez wątpienia na cały świat rozsławił kultowy festiwal filmowy, jednak to miasto położone na Riwierze Francuskiej ma o wiele więcej do zaoferowania. Są tam też piękne plaże, port i zapierające dech w piersiach widoki. W Dzień Dobry TVN pokazała je Anna Kowalska.

  75. Festiwal Filmowy w Cannes trwa do 28 maja. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie wiele wspaniałych filmów, a na czerwonym dywanie pokażą się największe światowe gwiazdy. Nie zabraknie również polskich akcentów.

  Aktorka będzie członkinią jury. Kto jeszcze będzie oceniał konkursowe filmy?

  Cannes to serce Lazurowego Wybrzeża, które od lat na kilka dni zamienia się w filmową stolicę świata. Niegdyś rybacka wioska, na przestrzeni lat wykorzystała swój potencjał, by stać się jednym z najchętniej odwiedzanych miast w regionie. Poza festiwalem filmowym w Cannes na turystów czeka piaszczysta plaża w malowniczej okolicy.

  Zakończył się 74. Festiwal Filmowy w Cannes. To jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych w Europie. Ubiegłoroczna edycja została odwołana z powodu pandemii, ale tym razem wszyscy fani kina mogli świętować. Tegoroczny festiwal podsumowała dziennikarka Anna Tatarska.

  74. Festiwal Filmowy w Cannes dobiega końca. Kto zdobył Złotą Palmę? Przedstawiamy zwycięzców, których wyłoniło jury pod przewodnictwem reżysera i scenarzysty Spike'a Lee. Najlepszym filmem okazał się "Titane" Julii Ducournau. Wyróżnienia nie otrzymał Wes Anderson, który był przez wielu typowany do zwycięstwa.

  Rozpoczął się długo wyczekiwany 74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Ceremonia otwarcia jak zwykle wzbudziła wiele emocji, a gwiazdy ekranu prezentujące na czerwonym dywanie kreacje od najlepszych projektantów zadbały o to, by przykuć uwagę publiczności i fotoreporterów. Wśród nich znalazła się Andie MacDowell, której uroda i styl wzbudziły zachwyt całego świata.

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes co roku gromadzi najwybitniejszych przedstawicieli kinematografii i osób związanych z przemysłem filmowym. Najważniejszą nagrodą jest słynna Złota Palma. Dotychczas statuetkę tę zdobyło jedynie dwóch polskich reżyserów. Co warto wiedzieć o tym festiwalu?

  Zwiastun najnowszego dzieła Magnusa von Horna "Sweat", które znalazło się w tegorocznej selekcji festiwalu w Cannes, trafił właśnie do sieci. W filmie, oprócz debiutującej w głównej roli Magdaleny Koleśnik, grają m.in. Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski. Na ekranie zobaczymy też naszych prowadzących: Annę Kalczyńską i Andrzeja Sołtysika. Sprawdźcie, jak sobie poradzili.

  Cannes to gwiazdy, imprezy, szampan, bąbelki... ale Piotr Wojtasik wybrał się tam z kamerą Dzień Dobry TVN by naszym widzom pokazać to, czego zazwyczaj nie widać - kulisy. Jak myślicie, ile metrów czerwonego dywanu zużywanych jest podczas trwania festiwalu i kto jako pierwszy odwiedzał to urokliwe miejsce?

  Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego ma szansę na Złotą Palmę - najważniejszą nagrodę festiwalu w Cannes. To właśnie tam film miał swoją premierę. W produkcji zagrali: Joanna Kulig, Tomasz Kot i Borys Szyc. Jak aktorzy budowali swoje role? Co czuli po zakończeniu pokazu w Cannes? Rozmawiała z nimi dziennikarka Grażyna Torbicka.

  Film "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego walczy obecnie o Złotą Palmę na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes. Film zachwyca zagranicznych krytyków. W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig i Tomasza Kota. O czym opowiada fabuła filmu? Reżyser zadedykował "Zimną wojnę" swoim rodzicom. Czy to oni byli inspiracją dla Pawlikowskiego? Zobaczcie jedyny telewizyjny wywiad z Cannes z Pawłem Pawlikowskim. Z reżyserem rozmawiała Grażyna Torbicka.

  Już po raz czwarty Borys Szyc pojawi się na Festiwalu w Cannes. Z jakiego powodu? Co zapamiętał z poprzednich swoich wizyt? Z aktorem spotkał się reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hadki.

  70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes dobiegł końca. Tegoroczny festiwal był wyjątkowy, ze względu na dwa jubileusze – 70-lecie festiwalu i 20-lecie współpracy marki L’Oréal Paris z Festiwalem w roli Oficjalnego Kreatora Makijażu. Co wydarzyło się w tym roku? Jakie polskie gwiazdy zawitały do Cannes? Jak marka L'Oréal Paris świętowała swój jubileusz na festiwalu? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarkę Agnieszkę Jastrzębską, która niedawno wróciła z Lazurowego Wybrzeża.

  Dziennikarka i ambasadorka L’Oréal Paris Grażyna Torbicka wyjechała na festiwal filmowy w Cannes już po raz dwudziesty. Jak wspomina wszystkie swoje dotychczasowe wizyty? Czym różnią się dwa ostatnie jej pobyty w Cannes od wcześniejszych? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Julianne Moore i Susan Sarandon to legendy kina. Są również ambasadorkami L’Oréal Paris, która współpracuje z Festiwalem w Cannes. Polska ambasadorka marki, Grażyna Torbicka spotkała się z nimi podczas 70. urodzin festiwalu. Jak aktorki rozumieją hasło marki: "Jesteśmy tego warte"? Polskiej dziennikarce opowiedziały o swoich początkach kariery. Jak stosunek Hollywood do kobiet po pięćdziesiątce zmienił się na przestrzeni lat? Kto je inspiruje?

  Andrzej Wajda był obecny w Cannes wielokrotnie. W tym roku na festiwalu oddano hołd reżyserowi, pokazując jego film "Człowiek z żelaza". Kto przybył z tej okazji do Cannes? Z gośćmi z Polski rozmawiała dziennikarka Grażyna Torbicka.

  Grażyna Torbicka została pierwszą w Polsce ambasadorką marki L’Oréal Paris, która współpracuje z festiwalem filmowym w Cannes. Czy pamięta swoją pierwsza wizytę na festiwalu? Kto otworzył jej wtedy wszystkie drzwi? Która rozmowa z gwiazdą najbardziej zapadła jej w pamięć? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o kulisach festiwalu filmowego.

  W przyszłym tygodniu rusza festiwal filmowy w Cannes. Do Francji wybiera się dziennikarka Grażyna Torbicka. Czy przygotowała już wszystkie kreacje? Z jakimi gwiazdami festiwalu będzie rozmawiać? Z Panią Grażyną rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Najnowszy film Bodo Koxa będzie miał swoją premierę dopiero w 2017 roku, a już otrzymał w Cannes nagrodę za scenariusz. "Człowiek z magicznym pudełkiem" to opowieść o miłości i podróżowaniu w czasie. Na wielkim ekranie będziemy mogli zobaczyć między innymi Sebastiana Stankiewicza, Piotra Polaka i Olgę Bołądź. Na plan filmu wybrała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Sprawdziła jak wyglądać będzie warszawska korporacja w 2030 roku.

  Na Festiwalu Filmowym w Cannes obecna była nasza wysłanniczka Agnieszka Jastrzębska. Dziennikarka Dzień Dobry TVN rozmawiała z Karimem Rahmanem, głównym makijażystą Loreal Paris. Karim dba o to, by gwiazdy na czerwonym dywanie wyglądały spektakularnie. Jakie w tym sezonie obowiązują trendy w makijażu? Powinniśmy skupić się na oczach czy ustach? I czy trudno przekonać gwiazdy do makijażowych nowości?

  Agnieszka Jastrzębska wróciła z filmowego Festiwalu w Cannes. Spotkała tam nie tylko ze światowymi gwiazdami. Dziennikarka Dzień Dobry TVN rozmawiała również z Grażyną Torbicką, która pokazała się tam w zupełnie nowej roli. Jakiej?

  Rozpoczyna się 69. Festiwal filmowy w Cannes. Czego możemy spodziewać się po tegorocznej edycji konkursu? Jaki film otworzy festiwal? I kto ma największą szansę na Złotą Palmę? O święcie kina w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

  W tym roku na czerwonym dywanie w Cannes pojawił się Daniel Olbrychski. Aktor został zaproszony jako juror. Podczas festiwalu oceniał filmy w sekcji etiud studenckich oraz w konkursie obrazów krótkometrażowych. Czy jemu, jako aktorowi specjalizującemu się w rolach filmów pełnometrażowych, ciężej było oceniać krótkie etiudy? Jak czuł się w roli członka kapituły konkursu? Czy obrady jurorów były bardzo burzliwe? Dlaczego towarzyszy mu pewien rodzaj niedosytu? Na pytania prowadzących aktor odpowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Po Eurowizji usłyszał o nich cały świat. Przepiękne Polki, które wstąpiły na scenie z Cleo. To im miejsca ustąpił Donatan. Jak dziewczyny, o klasycznej słowiańskiej urodzie, trafiły do Donatana? Jak reagują na krytykę? W studiu Dzień Dobry TVN naszymi gośćmi były: Ola Ciupa oraz Paula Tumala. Czym zajmują się poza współpracą z Donatanem i Cleo? Jak dbają o to, by tak wyglądać?

  Ruszył festiwal filmowy w Cannes. O kreacjach gwiazd, emanujących przepychem, ale i skromnością, opowiedziała, w studiu Dzień Dobry TVN, Ewa Wojciechowska. Czy to gwiazda decyduje w co się ubierze na wielką galę? Kto i w czym pojawił się na największym święcie kina w Europie? Jane Fonda, Nicole Kidman, Paz Vega, Audrey Tautou, Sofia Coppola. Zobaczcie, jak noszą się gwiazdy!

  Nie lubi wywiadów i udziela ich niechętnie, bo go nudzą, ale dla Dzień Dobry TVN zrobił wyjątek. Ania Wendzikowska spotała się z Romanem Polańskim w Cannes podczas premiery jego najnowszego filmu "Wenus w futrze". Czy dla tak utytułowanego reżysera ma znaczenie kolejna nagroda? Czy trudno Polańskiemu reżyseruje się własną żonę? Czy Roman Polański myśli po polsku? Dlaczego lubi wracać do Warszawy? Jaka cecha charakteru pomagła Romanowi Polańskiemu osiągnąć sukces i przetrwać największe burze w swoim życiu?

  Kwiaty są bardzo ważnym elementem ślubu i wesela. O trendach florystycznych w tym sezonie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Elżbietą Kosińską-Wappa, mistrzem florystyki. Z jakich kwiatów nie powinno się robić bukietów ślubnych? Co zrobić, by wiązanka ślubna przetrwała nieco dłużej?