Newsy

Internetowy koncert gwiazd w szczytnym celu. Zaśpiewają m.in. Shakira i Miley Cyrus. Kiedy transmisja?

Newsy

Shakira

Shakira, Coldplay i Miley Cyrus są wśród światowych gwiazd muzyki i filmu, które wezmą udział w koncercie, mającym pomóc w walce z pandemią Covid-19. Celem tej inicjatywy jest zebranie miliardów dolarów na rzecz marginalizowanych społeczności. Sobotni koncert będzie transmitowany w sieci. Kogo jeszcze zobaczymy na scenie?

Global Citizen i Komisja Europejska - koncert charytatywny

Światowe gwiazdy muzyki i filmu, w tym Shakira i Miley Cyrus, wezmą udział w nadawanym w Internecie koncercie charytatywnym, który ma pomóc w walce z pandemią Covid-19. To element wspólnej inicjatywy ruchu obywatelskiego Global Citizen i Komisji Europejskiej.

Akcja "Globalny cel: zjednocz się dla naszej przyszłości" odbędzie się w sobotę 27 czerwca. Ma za zadanie zebrać miliardy dolarów z prywatnych i publicznych darowizn, aby pomóc zmniejszyć wpływ pandemii na marginalizowane społeczności - informuje agencja Reutera.

Miley Cyrus zabrała głos w zorganizowanym przed imprezą panelu internetowym. Amerykańska gwiazda zwróciła uwagę, że pandemia koronawirusa dotyka najbiedniejszych ludzi na świecie. Wezwała darczyńców przeznaczających pieniądze na testy, leczenie i szczepionki, aby upewnili się, że są one opracowywane w sposób umożliwiający dostęp do nich każdej osobie.

Naukowcy i producenci leków na całym świecie pracują nad ponad 100 potencjalnymi szczepionkami przeciwko Covid-19. Choroba do tej pory uśmierciła już ponad 463 tys. ludzi na całym świecie.

Koncert na rzecz walki z Covid-19

Koncert w sieci poprowadzi amerykański aktor i zapaśnik wrestlingu Dwayne "The Rock" Johnson. Oprócz Miley Cyrus wystąpią na nim m.in. Chloe x Halle, Christine and the Queens, Coldplay i Shakira, a także aktorzy Charlize Theron i Hugh Jackman oraz emerytowana gwiazda piłki nożnej David Beckham.

Potrzebujemy, aby nasi światowi przywódcy przeznaczyli miliardy dolarów na opracowanie i sprawiedliwą dystrybucję testów, terapii i szczepionek

- podkreślił Hugh Evans, dyrektor naczelny Global Citizen. To ruch, który walczy na rzecz zakończenia skrajnego ubóstwa do 2030 r.

"Globalny cel: zjednocz się dla naszej przyszłości"

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von Der Leyen powiedziała, że koncert zbiegnie się ze szczytem, na którym artyści, naukowcy i światowi przywódcy "zaangażują się w pomoc w zwalczaniu koronawirusa na świecie, nie pozostawiając nikogo za sobą".

Agencja Reutera zauważyła, że UE w coraz większym stopniu staje się orędownikiem globalnej współpracy w wysiłkach na rzecz kontroli i zakończenia pandemii Covid-19, wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2. Natomiast Stany Zjednoczone i Chiny koncentrują się bardziej na inicjatywach krajowych.

Zobacz też:

Koronawirus. Największy dobowy przyrost zakażeń od początku pandemii

Minister kultury chce zniesienia ograniczeń dotyczących imprez. Czego dotyczą zmiany?

Eurowizja 2021. Wiemy, kiedy odbędzie się konkurs

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości