Ekipa "One Night Squad" przybyła na Zanzibar. Jak w nowym show poradzi sobie dziesiątka celebrytów, którzy zdobyli popularność dzięki udziałowi w największych programach reality: "Big Brother", "Hotel Paradise", "Love Island. Wyspa miłości", "Ex na plaży", "Warsaw Shore" oraz "Top Model"? O tym, co wydarzyło się na Zanzibarze opowiedziała nam prowadząca program, Aleksandra "Sworo" Sworowska.

  Inicjatywa nadania nazwy "Rondo Praw Kobiet" rondu w Słupsku (woj. pomorskie) u zbiegu ulic: Piłsudskiego i Małcużyńskiego wyszła od Rady Kobiet działającej przy prezydencie miasta. Wsparło ją Stowarzyszenie "Kobiecy Słupsk". Stosowny wniosek, podpisany przez 53 uprawnione osoby, został złożony prezydentowi 4 lutego 2021 r.

  Puszczanie latawców to świetna forma aktywności na świeżym powietrzu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Co więcej, tę zabawę można wzbogacić poprzez przygotowanie samemu latawca. A jak to zrobić? W Dzień Dobry TVN Anna Milarska pokazała krok po kroku, jak go wykonać.

  Kto będzie mógł wjechać do Polski w związku z wprowadzeniem nowych zasad? To pytanie zadają sobie nie tylko turyści, ale też nasi rodacy, którzy mają bliskich w ojczyźnie, ale na co dzień mieszkają za granicą. Wytyczne dla wjeżdżających do naszego kraju podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

  Zbyt długa praca znacznie zwiększa ryzyko śmierci z powodu udaru i chorób serca – poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia. Tylko w latach 2000-2016 takich liczba zgonów wzrosła aż o 42 procent. Tymczasem osób, które pracują za długo, jest coraz więcej. Jak się chronić przed negatywnymi skutkami przemęczenia i stresu? O tym mówił nam Jakub Kosma Rokicki, lekarz z Kliniki Kardiologii WUM.

  Koncerty będą mogły się odbywać na świeżym powietrzu od 4 czerwca. Uczestniczyć w nim będzie mogło do 250 osób, z zachowaniem 1,5 m odległości. Do tego limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Koncerty w pomieszczeniach będą mogły być organizowane pod warunkiem udostępnienia widzom co drugiego miejsca. Tak wynika z opublikowanego w dzienniku Ustaw rozporządzenia.

  Dzień Matki. Zodiakalne typy macierzyństwa oraz ich wady i zalety. Wiadomo, że mamę ma się jedną, ale nie każda mama jest taka sama. Właściwie to każda jest inna. Tak jak tęcza pełna jest różnorodnych barw, tak i macierzyństwo może przejawiać się na wiele różnych sposobów. Oczywiście i w tej sprawie astrologia ma co nieco do powiedzenia, a cechy każdego znaku zodiaku rzutują na to, jak dana osoba realizuje się jako matka.

  Słońce znajduje się w znaku Bliźniąt, Słońce o godzinie 4:39 wkracza do znaku Strzelca. Pełnia Księżyca w znaku Strzelca nastąpi o godzinie 13:13. W tym dniu dojdzie do całkowitego zaćmienia Księżyca. Będziemy działać trochę irracjonalnie, dawać się ponieść chwilowym emocjom i nastrojom. Nie jest to dobry dzień na chłodne i racjonalne kalkulacje. Warto słuchać podszeptów intuicji i pozwolić sercu dojść do głosu. Sprawdź horoskop dzienny na środę 26.05.2021 r.

  Lato to ulubiona pora roku wielu z nas. Dzieci i młodzież mają wakacje, a dorośli cieszą się urlopami. Pogoda latem jest ważna dla planowania wypoczynku i wyjazdów. Czego możemy spodziewać się w tym roku? Jaka aura czeka nas w czerwcu i lipcu? Synoptycy przygotowali prognozę na najbliższe miesiące.