Słońce znajduje się w znaku Strzelca, Księżyc znajduje się w znaku Koziorożca. Srebrny Glob zaczyna na niebie "odrastać" po nowiu i niebawem zobaczymy jego wąski sierp. Będziemy w świeżej, nowej energii i z entuzjazmem podejdziemy do spraw dopiero co rozpoczętego tygodnia. Sprawdź, co czeka wszystkie znaki zodiaku w horoskopie na poniedziałek 6 grudnia.

    Pijany kierowca potrącił dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat. Starszy trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami, tam, po kilku godzinach zmarł. Do wypadku doszło w Monicach w powiecie sieradzkim (województwo łódzkie). Samochód prowadził 27-letni pijany mężczyzna, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

    Z najnowszych danych przedstawionych przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO) wynika, że przybywa dzieci zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Tendencja ta widoczna jest niemal na całym świecie. W ocenie badaczy ten wzrost ma bezpośredni związek m.in. z pojawieniem się bardziej zakaźnych wariantów wirusa.

    5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że Polacy coraz chętniej się angażują w pomaganie innym ludziom. Jak to robimy?

    W Polsce mamy do czynienia z najwyższą od 20 lat inflacją. Z tego powodu wskaźnik waloryzacji emerytur przewidywany na rok 2022 zapewne się zmieni. O jaką minimalną kwotę wzrosną świadczenia? Informację w tej sprawie przekazała Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

    Słońce przez cały tydzień będzie przebywać w znaku Strzelca. Na niebie brak większych wpływów pomiędzy planetami, z wyjątkiem poniedziałkowej koniunkcji Słońca i Merkurego, która zakręci światem mediów i informacji. Jednak najważniejszym wpływem najbliższych dni będzie nadchodzący nów Księżyca w znaku Strzelca, połączony z całkowitym zaćmieniem Słońca. Poznaj horoskop tygodniowy na 29.11-5.12 dla wszystkich znaków zodiaku, który przygotowała astrolog Merkurja.