Jaka będzie pogoda w sobotę, 8 stycznia 2021 r.? Na niebie wystąpi zmienne zachmurzenie. Temperatura maksymalna od -6 do 3 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu.

    Maturzyści z Technikum Komunikacyjnego nr 5 w Krakowie zapoznali się z regulaminem imprezy studniówkowej, organizowanej przez dyrekcję szkoły i przez grupę należących do komitetu rodziców. Niektórzy uczniowie są zbulwersowani uwzględnionymi w nim zapisami – nie mogą bowiem wnosić do budynku alkoholu, choć jak wynika z ustaleń działaczki społecznej Aliny Czyżewskiej, część ich wpłat zostanie przeznaczona właśnie na trunek dla nauczycieli.

    Jade Smith podzieliła się z fanami informacją, że choruje na łysienie plackowate. Aktorka zdecydowała się w związku z tym na ogolenie głowy. O tym, czy jest to częsty problem wśród kobiet, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Magdalena Szymczak, psycholog i trycholog.

    Do piatku, 31 stycznia 2021 roku, można było oddawać głos na 11. edycję plebiscytu na Słowo Roku. W konkursie oddano 3300 głosów, a dominującym tematem była... pandemia koronawirusa. Jakie słowo wygrało? Jakie ze sobą konkurowały?

    Pijani kierowcy będą mieli konfiskowane samochody. To nowy pomysł resortu sprawiedliwości – pisze w środę "Rzeczpospolita".Dziennik zaznacza, że konfiskata samochodów pijanych kierowców "zbierze żniwo: od tych najtańszych do mercedesów". "Projekt jest już w Rządowym Centrum Legislacji. Ma wejść w życie dwa tygodnie po publikacji" – czytamy.

    Obowiązkowe szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie - wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał rozporządzenie. Zgodnie z nim, koci opiekunowie muszą zaszczepić swoich pupili w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez kota trzeciego miesiąca życia. Jak często trzeba powtarzać szczepienie?