W środę w Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach oraz lokalnie na północy kraju śniegu. Na termometrach od 1 st., 2 st. na północy do 6 st. na południu. Wiatr umiarkowany, na zachodzie miejscami dość silny, nad morzem silny i porywisty. W górach zawieje i zamiecie śnieżne. Odwilż stwarza ryzyko spływu wód opadowo-roztopowych. IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia.

    Wariant odkryty w Marsylii w grudniu, noszący nazwę IHU prawdopodobnie jest bardziej odporny na szczepionkę. Z obecnych obserwacji wynika, że wariant jest jednak łagodniejszy i wymaga mniej hospitalizacji. Jednak, jak twierdzą naukowcy z Francji, może on wyprzeć wariant Omikron. Co wiemy o wariancie IHU? Jak groźny jest?

    Jaka będzie pogoda we wtorek, 4 stycznia 2022 r.? Synoptycy zapowiadają deszcz, z lokalnymi przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie od 4 do 10 st. C. Powieje umiarkowany, w górach dość silny wiatr. Jego porywy mogą rozpędzać się do 130 km/h. 

    W miejscowości Turek w województwie wielkopolskim doszło do tragicznego wypadku. Nocą w sylwestra odpalona petarda wpadła przez otwarte okno do jednego z mieszkań. Dwie dorosłe osoby zostały ranne, a 6-miesięczne dziecko trafiło do szpitala. Ma obrażenia m.in. rączki i twarzy. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie.

    Od początku 2022 roku wprowadzono obowiązek zakupu biletu wstępu za wejście do Gorczańskiego Parku Narodowego oraz Babiogórskiego Parku Narodowego. Brak ważnego biletu może skutkować mandatem. Pieniądze z wejściówek przeznacza się na utrzymanie infrastruktury turystycznej, czystości na szlakach oraz działalności ratowników. Co trzeba wiedzieć o zmianach?

    Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 3 stycznia 2022 r.? Synoptycy zapowiadają pochmurne niebo i opady deszczu. Gdzieniegdzie możliwe są niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna sięgnie od 5 do 11 st. C. Wiatr będzie umiarkowany.