Wariant odkryty w Marsylii w grudniu, noszący nazwę IHU prawdopodobnie jest bardziej odporny na szczepionkę. Z obecnych obserwacji wynika, że wariant jest jednak łagodniejszy i wymaga mniej hospitalizacji. Jednak, jak twierdzą naukowcy z Francji, może on wyprzeć wariant Omikron. Co wiemy o wariancie IHU? Jak groźny jest?

  Jaka będzie pogoda we wtorek, 4 stycznia 2022 r.? Synoptycy zapowiadają deszcz, z lokalnymi przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie od 4 do 10 st. C. Powieje umiarkowany, w górach dość silny wiatr. Jego porywy mogą rozpędzać się do 130 km/h. 

  W miejscowości Turek w województwie wielkopolskim doszło do tragicznego wypadku. Nocą w sylwestra odpalona petarda wpadła przez otwarte okno do jednego z mieszkań. Dwie dorosłe osoby zostały ranne, a 6-miesięczne dziecko trafiło do szpitala. Ma obrażenia m.in. rączki i twarzy. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie.

  Od początku 2022 roku wprowadzono obowiązek zakupu biletu wstępu za wejście do Gorczańskiego Parku Narodowego oraz Babiogórskiego Parku Narodowego. Brak ważnego biletu może skutkować mandatem. Pieniądze z wejściówek przeznacza się na utrzymanie infrastruktury turystycznej, czystości na szlakach oraz działalności ratowników. Co trzeba wiedzieć o zmianach?

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 3 stycznia 2022 r.? Synoptycy zapowiadają pochmurne niebo i opady deszczu. Gdzieniegdzie możliwe są niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna sięgnie od 5 do 11 st. C. Wiatr będzie umiarkowany.

  Każdy ma swój sposób na walkę z przykrymi skutkami nadmiernie suto zakrapianej imprezy. Prawdopodobnie będzie musiał przy nim pozostać. Badacze z King’s College London oraz South London and Maudsley NHS Foundation Trust przeprowadzili przegląd prac naukowych poświęconych skuteczności różnych substancji na kaca. Informują na łamach czasopisma "Addiction", że praktycznie brak wiarygodnych dowodów na skuteczne działanie którejkolwiek z nich. 

  Nie żyje Jan Mayzel, wybitny aktor teatralny, serialowy i filmowy. Artysta, który na stałe zapisał się w historii polskiego kina, zmarł w wieku 91 lat. Widzowie pokochali go za role w kultowych produkcjach, takich jak "Miś", "Kingsajz", "Alternatywy 4" czy "Zmiennicy".