Weekend przyniesie stabilizację, niestety będzie to dość chłodna, niżowa pogoda z opadami mieszanego typu - od przelotnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, po sam mokry śnieg i krupę śnieżną. Odczucie chłodu będzie dodatkowo wzmagał porywisty wiatr z zachodu i północnego zachodu.

    Kolejne lockdowny wyjątkowo dotkliwie odbiły się na branży beauty, która po raz wtóry musiała zawiesić swoją działalność. Rentowności biznesu nie sprzyja również fakt, że wiele osób pracuje, nie wychodząc z domu i nie musi dbać o wygląd tak regularnie, jak dotąd. To wszystko sprawiło, że zadłużenie przedsiębiorców związanych z tą gałęzią biznesu osiągnęło niespotykany dotąd rozmiar.

    W piątek spodziewajmy się przelotnych opadów deszcz. Temperatura od 6 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 10 st. C miejscami na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

    22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi - to idealna okazja, by dzielić się wiedzą i radami o tym, jak każdy z nas może dbać o środowisko. Szerzenie świadomości o życiu w zgodzie z naturą jest szczególnie ważne teraz, w dobie kryzysu klimatycznego. Słowem, im więcej o tym mówimy, tym lepiej. Cieszy zwłaszcza fakt, że w obchodzenie Dnia Ziemi angażują się sławne osoby, które swoją rozpoznawalność wykorzystują do zwracania uwagi na zależność na linii człowiek-planeta. Kto 22 kwietnia przypomniał nam, by zacząć grać w zielone?

    W walkach brali udział, gdy mieli po piętnaście, osiemnaście czy dwadzieścia lat. Dziś to dziewięćdziesięciolatkowie. Odchodzą ci, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim i którzy wiedzą, do czego może doprowadzić mowa nienawiści. Mają mało czasu, ale my możemy pomóc im przeżyć go jak najlepiej. W udzielanie wsparcia Powstańcom zaangażował się Filip Chajzer. Wskazał, co dokładnie może zrobić każdy z nas.