Ważą się losy wynagrodzeń ponad 1,5 mln Polaków, którzy pobierają najniższe przewidziane przez prawo pensje. Propozycje nowej kwoty wynagrodzenia ma podać rząd w porozumieniu ze związkami zawodowymi i przedstawicielami pracodawców. Wszystko wskazuje na to, że szykuje się spora podwyżka.

  W czwartek będzie trochę chłodniej. Temperatura maksymalna od 14 do 21 st. C. Pojawi się więcej chmur oraz opadów, choć wciąż będą one miały charakter przelotny.

  W dniach 12-13 maja w Hotelu Crown Plaza - The HUB w Warszawie odbywa się konferencja IMPACT'21. Wśród prelegentów, którzy dyskutują o tym, jak stawiać czoła wyzwaniom rzeczywistości, wypracować nowe rozwiązania oraz redefiniować stare pojęcia są m.in. Kasia Kieli - prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA oraz Anna Lewandowska - sportsmanka, trenerka, autorka książek i propagatorka zdrowego trybu życia.

  Ze Strefy Gazy w kierunku Izraela wystrzelono od poniedziałku ponad tysiąc rakiet. Jak podaje izraelskie wojsko, większość pocisków została przechwycona przez Żelazną Kopułę lub spadła na terytorium Izraela, a około 200 doleciało nad rejony zamieszkiwane przez Palestyńczyków. Według Izraela zginęło kilkunastu islamskich bojowników, służba medyczna Palestyny mówi o 35 zabitych, w tym dzieciach. Polska ambasada w Izraelu stanowczo odradza podróżowanie w rejon konfliktu.

  Prawie połowa zarejestrowanych leków onkologicznych jest w Polsce nierefundowana, co oddala nasz kraj od europejskich standardów. Niestety, przełomu nie przyniosła najnowsza, majowa lista refundacyjna. Diagnostykę i leczenie onkologiczne dodatkowo opóźnia epidemia COVID-19 - szczególnie dotyczy to osób walczących z rakiem płuc, jajnika i piersi. Te ograniczenia kryją za sobą dramat wielu pacjentów i ich rodzin.

  Szczepionka przeciw COVID-19 dla dzieci budzi sporo emocji. Jak zwykle, zdania na ten temat są podzielone. Jednak większość rodziców jest zdecydowana zaszczepić swoje pociechy, o ile pojawi sią taka możliwość. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż.

  Norman Lloyd, amerykański aktor, reżyser i producent filmowy, zmarł w wieku 106 lat. W czasie swej ponad 80-letniej kariery współpracował z takimi legendami kina jak Charlie Chaplin, Orson Welles czy Alfred Hitchcock. Był najstarszym żyjącym aktorem Hollywood.

  Uproszczenie zasądzenia alimentów natychmiastowych to jedno z założeń reformy prawa rodzinnego, którą we wtorek (11.05) przedstawiło kierownictwo resortu sprawiedliwości. Według tego, sądy miałyby przyznawać określoną z góry kwotę alimentów w ciągu dwóch tygodni od momentu wystąpienia z wnioskiem w tej sprawie. Ich wysokość mogłaby być następnie zmodyfikowana na drodze procesowej.