Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i przymrozkami. Na Kasprowym Wierchu temperatura spadnie do około -11 st. C, a na Podhalu do około -5 st. C. - Sprawcą nawrotu zimy jest front atmosferyczny, który przechodzi z zachodu na wschód - powiedział synoptyk biura prognoz meteorologicznych IMGW w Krakowie Adam Michniewski.

  Masowe szczepienia przeciwko Covid-19 to nasza szansa na powrót do normalności - widać to na przykładzie Wielkiej Brytanii, która budzi się do życia po ostatnim lockdownie. W Polsce jeszcze trwa walka z trzecią falą koronawirusa, a równocześnie postępuje akcja "Szczepimy się". Pada więc pytanie: ilu Polaków przyjęło pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19? Rząd podał dane i orientacyjną datę początku szczepień w firmach.

  We wtorek na południu Polski dominować będzie zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach śnieg. W całym kraju będzie chłodno, a temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na południu do 10 st. C na zachodzie.

  Wiosną alergicy, szczególnie uczuleni na pyłki drzew, nie czują się komfortowo. W marcu pylą olcha i topola, a w kwietniu brzoza, najsilniejszy wiosenny alergen. Jak alergia wpływa na COVID-19? To wyjaśnia dr Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

  Tatiana Mindewicz-Puacz dała się poznać szerszej publiczności jako mentorka w programie "Projekt Lady". Za kulisami daje się jednak poznać nie tylko jako specjalistka od komunikacji, lecz również jako miłośniczka zwierząt. Szczególną uwagę poświęca swojej suczce Sarze, która ostatnio musiała zmierzyć się z chorobą. Pies trafił do kliniki, ma za sobą liczne badania. Czy ktoś otruł go z premedytacją?

  Unia Europejska do 25 czerwca zamierza wprowadzić tzw. paszport covidowy, który ułatwiłby swobodne podróżowanie oraz korzystanie m.in. z kin czy infrastruktury hotelowej. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że Polska uczestniczy w procesie, który ma doprowadzić do wprowadzania w tym terminie zaświadczeń cyfrowych.

  Od 27 marca z powodu pandemii koronawirusa w Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Zamknięte są m.in. przedszkola i żłobki, które mają zostać otwarte 19 kwietnia. Niewykluczone jednak, że rząd przedłuży restrykcje. Wskazuje na to jeden ważny szczegół w przepisach.

  W poniedziałek z zachodu wkroczy do nas strefa frontu chłodnego. W Sudetach może spaść do 5 cm śniegu. Na północnym zachodzie kraju wystąpią przymrozki. Spadek temperatury do około 0 stopni w strefie opadów spowoduje oblodzenie dróg i chodników.