Z objawami wypalenia zawodowego boryka się coraz więcej osób. Wynika to często z przepracowania - wyrabiania nadgodzin, zbyt małej ilości czasu na odpoczynek i regenerację pomiędzy kolejnymi zadaniami służbowymi. Od następnego roku będzie można skorzystać ze zwolnienia lekarskiego, w przypadku zauważenia u siebie symptomów tej choroby.

  W ocenie dr n. farmaceutycznych Leszka Borkowskiego, jeszcze w tym roku do Polski może trafić molnupirawir. To lek przeciwwirusowy, który hamuje namnażanie się wirusów SARS-CoV-2. Warto dodać, że nie jest to jedyny preparat, który pomaga leczyć COVID-19.

  Juliusz Sienkiewicz był wykształconym etnografem związanym z Muzeum w Koszalinie, które poinformowało o jego śmierci. Wnuk polskiego noblisty był wieloletnim dyrektorem placówki, aż do czasu przejścia na emeryturę. Zmarł w wieku 89 lat.

  Wokalistka "Bajm" Beata Kozidrak została skazana na sześć miesięcy prac społecznych za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu - orzekł w trybie nakazowym mokotowski sąd rejonowy. Dodatkowo orzeczono wobec niej pięcioletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

  Trwa czwarta fala koronawirusa. Dzienna liczba zakażeń wzrasta każdego dnia o kilkanaście tysięcy. Osoby, które były już szczepione, najczęściej zgłaszają objawy podobne do przeziębienia. Nieco inne dolegliwości pojawiają się u osób niezaszczepionych.

  Po tym jak cena benzyny przekroczyła barierę 6 złotych za litr, eksperci nie wykluczają, że wkrótce na dystrybutorach zobaczymy siódemkę z przodu. Mateusz Walczak z TVN24 BIS wyjaśnia źródło skoków cen na rynkach paliw oraz zdradza, czego jeszcze mogą spodziewać się kierowcy. Prognozy nie są optymistyczne.

  Na czwartek synoptycy zapowiadają opady deszczu na Pomorzu, a największe zachmurzenie przewidują na północy oraz w centrum. Pogodnie na południu Polski. Na termometrach od 7 stopni C w Suwałkach do 12 stopni C w Rzeszowie. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na czwartek, 11 listopada.