Dzieci, chociaż rozkoszne, czasem potrafią nieźle dać w kość, prawda? Bywa, że jako rodzice potrzebujemy wsparcia w poradzeniu sobie z kłopotami wychowawczymi i w zbudowaniu dobrej, silnej więzi z naszą pociechą. "Zrób coś z tym dzieckiem" to nie bezsilne wołanie o pomoc, czy okrzyk desperacji. To pierwszy krok do zmiany na lepsze na froncie rodzic-dziecko. Z pomocą przyjdzie psycholog kliniczna Ewa Narkiewicz-Nejno.

  U Stasia, synka Sonii lekarze podejrzewają bardzo poważną chorobę. Czy to wpłynie na decyzję Bartka o rozstaniu? W tym samym czasie Karolina i Radek dają się ponieść miłosnym uniesieniom - na ich szczęście nie może jednak patrzeć Klara, która za wszelką cenę będzie próbowała ich rozdzielić. Zobacz, co się dzieje u bohaterów serialu "Zakochani po uszy".

  Jakie restrykcje pandemiczne zostaną zdjęte po weekendzie majowym? Wicepremier Jarosław Gowin w środę zaproponuje kalendarz odmrażania gospodarki. Według jego zapowiedzi możemy liczyć na otwarcie ogródków restauracyjnych i siłowni. Na temat planu luzowania obostrzeń wypowiedział się także premier Mateusz Morawiecki.

  W Indiach pojawiła się nowa mutacja wirusa SARS-CoV-2. Przenosi się błyskawicznie i zabija setki ludzi każdego dnia. Statystyki zachorowań są zatrważające. W ostatnim czasie co dobę przybywa około 350 tys. nowych zakażeń, a sytuacja wymyka się spod kontroli. Czy mamy się czego obawiać i czy uda nam się kiedykolwiek wyjść z tej pandemii? - pytamy naszych gości, doktora Pawła Grzesiowskiego i mieszkającą w Indiach Polkę, Aleksandrę Zalewską.

  Kiedy zostaną otwarte hotele? Takie pytanie zadaje sobie wielu Polaków. Jarosław Gowin podał potencjalny termin. - Jestem zwolennikiem tego, by w reżimie sanitarnym otwierać branże - powiedział. Wiceminister odniósł się również do programu szczepień.

  W marcu tego roku na każde 10 tysięcy mieszkańców Polski ubyło 15 osób, rok temu było ich 5. Natomiast liczba urodzeń w pierwszym kwartale 2021 r. była o ponad 5 tysięcy niższa niż przed rokiem. Tak wynika z najnowszych danych demograficznych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Smutna tendencja utrzymuje się od kilku lat.

  Muzyka house narodziła się w latach 80. wraz z rozwojem muzyki disco. Brzmienie kompozycji jest mieszanką wielu gatunków, w tym electro czy dub. Ze względu na tę różnorodność utwory przybierają różne style, np. muzyka deep house jest wolna i nastrojowa, z kolei muzyka techno house, dzięki podkreśleniu elektronicznych efektów, jest bardziej taneczna.