W czwartek 11 marca w Warszawie odbyła się kolejna konferencja z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz oraz rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera. Rządzący przedstawili nowe decyzje dotyczące cofania obostrzeń w kilku regionach w Polsce. Wiadomo też, co z nauczaniem w szkołach podstawowych.

  Taniec irlandzki jest skoczny, energiczny i towarzyszy Irlandczykom już od setek lat. Co ciekawe, wywodzi się z obrzędów celtyckich kapłanów. Sprawdź, na czym polega irlandzki taniec i jakie są jego rodzaje.

  Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, święta już za nieco ponad 3 tygodnie. Coraz częściej zastanawiamy się w związku z tym, jaka pogoda będzie nam towarzyszyć w tych dniach. Czy nadejdzie prawdziwa wiosna? Czy możemy planować spacery i odpoczynek na świeżym powietrzu? Wstępne prognozy na początek kwietnia przedstawili synoptycy IMGW.

  Trzecia fala epidemia koronawirusa przybiera na sile. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 21 nowych tysiącach nowych zakażeń, to rekordowa liczba od listopada ub. roku. Najwięcej infekcji zanotowano w województwie mazowieckim. Czy w związku z tym czekają nas kolejne obostrzenia? Rząd dyskutuje na ten temat, a swoją decyzję przekaże podczas konferencji prasowej.

  Zachmurzenie duże, jedynie początkowo na wschodzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 0 do 9 st. C. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny. Przy opadach śniegu powodować będzie zawieje śnieżne.

  Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce wchodzą w kolejny etap - ruszają zapisy dla rocznika 1952. Osoby urodzone we wskazanym roku będą się mogły rejestrować od czwartku, czyli 11 marca, od godziny 6 rano. Otrzymają one preparat firmy AstraZeneca. Kiedy zaczną się zapisy dla pozostałych roczników?

  Wakacje w Grecji w 2021 roku będą możliwe. Do kraju zostaną wpuszczone osoby, które są zaszczepione przeciwko COVID-19, mają przeciwciała lub negatywny wynik testu. W Hiszpanii także liczą na powrót turystów. Tamtejszy rząd spodziewa się, że władze unijne zgodzą się na obowiązywanie koronapaszportów wydawanych tym, którzy przeszli szczepienia przeciwko koronawirusowi.