Dożywocie - taki wyrok orzekł koszaliński sąd wobec mężczyzny skazanego za usiłowanie zabójstwa syna partnerki, znęcanie się nad chłopcem i jego bratem oraz gwałty na nich. W pierwszej instancji wobec Marka K. orzeczono 25 lat więzienia. O warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać nie wcześniej niż po 35 latach.

  Kim Ki-duk - wielokrotnie nagradzany na festiwalach południowokoreański reżyser - nie żyje. Twórca głośnego filmu "Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna" miał 59 lat. Zmarł z powodu powikłań po koronawirusie.

  Pandemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane odbiły się szerokim echem w branży filmowej. Niektóre produkcje trzeba było wstrzymać, a długo wyczekiwane premiery – przełożyć. Jakie filmy będziemy mogli zobaczyć w 2021 roku? O najważniejszych tytułach mówił w naszym programie Łukasz Muszyński, krytyk filmowy.

  Na piątek synoptycy zapowiadają opady deszczu na wschodzie kraju. Na północy i południu możliwe marznące opady powodujące gołoledź. Na termometrach od 2 stopni C w Szczecinie do 5 stopni C w Rzeszowie.

  Rejestracja auta to formalność, o której musi pamiętać każdy właściciel pojazdu sprowadzonego z krajów Unii Europejskiej. Obecnie ma na jej dokonanie 180 dni. Jednak 1 stycznia 2021 roku nastąpi ważna zmiana w przepisach, a za ich złamanie może grozić mandat w wysokości 1000 zł. Sprawdź, co się zmieni po Nowym Roku.

  Zbliżający się rok 2021 przyniesie podwyżki cen prądu. Prezes URE zatwierdził taryfy trzem z czterech sprzedawców. Więcej zapłacą gospodarstwa domowe korzystające z usług Enei, PGE Obrót oraz Taurona. Sprawdź, o ile wzrosną rachunki.

  Do eksplozji w polskim sklepie w Beverwijk pod Amsterdamem doszło w środę rano. W wybuchu nikt nie ucierpiał. Jest to już trzeci polski sklep w Holandii, w którym doszło do podobnego zdarzenia w ciągu ostatnich dwóch dni. Tematem zajęło się Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

  Z powodu pandemii koronawirusa Rada Ministrów zarządziła jeden termin ferii dla wszystkich dzieci w Polsce, nie wprowadzając jednak zakazu organizacji zimowisk dla sportowców. Stąd przygotowania do wyjazdów trwają w najlepsze. Sprawie przyjrzał się "Dziennik Gazeta Prawna".

  W środę synoptycy nie przewidują opadów. Na termometrach od -2 stopni C w Suwałkach do 4 stopni C w Szczecinie. Uwaga na poranne mgły na południu Polski. W Warszawie możliwe słabe opady śniegu.

  Boże Narodzenie kojarzy się z rodzinną atmosferą, bliskością i czasem spędzanym z bliskimi. W tym roku jednak święta będą wyglądać inaczej, niż te, które pamiętamy. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Żeby zmniejszyć ryzyko zakażeń rząd zaleca spotkania w wąskim gronie, a WHO radzi, żeby się nie przytulać.