O tym, że jest drożej, nie trzeba nikogo przekonywać, widzimy to, robiąc zakupy każdego dnia. Gwałtowny skok cen zauważa ponad 90 procent Polaków. Ponad 80 proc. spodziewa się, że będzie jeszcze gorzej. Najbardziej poszły w górę opłaty za żywność, benzynę, gastronomię, materiały budowlane oraz mieszkanie. Co jest przyczyną inflacji? Jak na nią reagujemy?

  W poniedziałek (5 lipca) rzecznik resortu zdrowia poinformował, że każdy kto miał kontakt z wariantem Delta koronawirusa będzie musiał przejść kwarantannę. Obowiązek ten miał dotyczyć także osób w pełni zaszczepionych. Teraz rząd wycofuje się tego kontrowersyjnego pomysłu.

  74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes startuje we wtorek, 6 lipca. W konkursie głównym o Złotą Palmę będą się ubiegać 24 tytuły. Wśród nich znalazły się m. in. "A Hero" Asghara Farhadiego, "Three Floors" Nanniego Morettiego oraz "The French Dispatch" Wesa Andersona. Laureatów wyłoni jury, któremu przewodniczy amerykański reżyser, scenarzysta i aktor Spike Lee.

  Słońce przebywa w znaku Raka, Księżyc zacznie dzień w znaku Byka, ale już o godzinie 3:23 przejdzie do sąsiedniej fazy Bliźniąt, w której pozostanie do końca dnia. Na niebie utworzy się kwadratura pomiędzy szybkonogim Merkurym przebywającym w Bliźniętach a zwodniczym Neptunem znajdującym się w znaku Ryb. Jaki jest horoskop dzienny na wtorek dla wszystkich znaków zodiaku?

  Jaka będzie pogoda we wtorek, 6 lipca 2021 r.? Meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25 do 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Na północy i na krańcach wschodnich przelotne opady deszczu i lokalne burze.

  Słońce przebywa w znaku Raka, Księżyc znajduje się w znaku Byka. Wieczorem na niebie utworzy się kreatywny układ pomiędzy Słońcem a Uranem. Dzień powinien upłynąć szybko, pracowicie i intensywnie. Będziemy mieć wiele twórczych pomysłów, problemy w pracy będą rozwiązywane błyskawicznie a ostatnie blokady, z którymi borykaliśmy się na wielu płaszczyznach, zostaną uwolnione. Jaki jest horoskop dzienny na poniedziałek dla wszystkich znaków zodiaku?

  Gorące powietrze, po krótkiej przerwie, znowu zacznie napływać do naszego kraju. W całej Polsce będzie upalnie, termometry wskażą ponad 30 st. C, a miejscami nawet 35 st. C. Sprawdź prognozę pogody na najbliższy tydzień.

  Rodzicielstwo zapewnia szczęśliwe życie? Okazuje się, że niekoniecznie. Pokazują to najnowsze badania przeprowadzone przez psychologów z Michigan State University (USA). Naukowcy postanowili sprawdzić poziom zadowolenia u par bezdzietnych i tych, które doczekały się potomstwa. Wyniki są zaskakujące.

  Najważniejszym wydarzeniem otwierającego się tygodnia będzie Nów Księżyca w znaku Raka (10.07), który wywoła naszą nostalgię i wyjątkowo silną potrzebę wspominania. Niejedna osoba zaliczy sentymentalną podróż w przeszłość. Jednak zanim to nastąpi, na niebie swoją obecność zaznaczy Wenus, która nadal przebywa w znaku Lwa i w środę oraz czwartek utworzy trudne aspekty. Poznaj horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku. Co się wydarzy od 5 do 11 lipca?