Minister zdrowia poinformował, że powstanie funduszu kompensacyjnego, który ma zabezpieczyć obywateli w przypadku pojawienia się niepożądanych negatywnych skutków szczepienia na COVID-19. Adam Niedzielski wyjaśnił, że nowy fundusz ma uprościć drogę dochodzenia odszkodowania przez pacjenta oraz uczynić całą procedurę tańszą. Kwoty rekompensat mają sięgać 100 tysięcy złotych.

  Na przedłużenie lockdownu decydują się kolejne kraje. Mimo że szczepionki na COVID-19 są już dostępne i prowadzone są szczepienia, to koronawirus nie odpuszcza. Jakie obostrzenia obowiązują w europejskich krajach i do kiedy zostały przedłużone?

  Policja ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod usługę płatności w serwisie ogłoszeniowym OLX. W ten sposób zdobywają numery kart kredytowych osób, które wystawiają w serwisie coś na sprzedaż. Mieszkanka Spotu straciła w ten sposób już kilka tysięcy złotych.

  Zachmurzenie na ogół duże w ciągu dnia. Przelotne opady śniegu, na wybrzeżu i lokalnie krańcach zachodnich także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -6 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, miejscami będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

  Pandemia i duża niepewność na rynku finansowym sprawiły, że w minionym roku Polacy zamiast w obligacje inwestowali przede wszystkim w kruszce. Jak podaje "Rzeczpospolita" największą popularnością cieszy się złoto. Kupiliśmy go niemal dwa razy więcej niż w 2019 roku.

  Według ustaleń już 18 stycznia część dzieci wróci do szkół. W całej Polsce nauczyciele i szkolna administracja są poddawani dobrowolnym i bezpłatnym testom na obecność koronawirusa. Nasza reporterka wybrała się do Katowic, by porozmawiać z dyrektorką Szkoły Podstawowej, panią Iwoną Brzezińską o panującej w gronie nauczycielskim atmosferze. O nowych wytycznych sanitarnych opowiedziała nam natomiast Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka ZNP.

  Internetowe zbiórki pieniędzy cieszą się ogromną popularnością. Z ich pomocą zbierane są pieniądze na rozruch biznesu czy leczenie. Ministerstwo Finansów pracuje nad projektem, który ma je uregulować. Co ciekawe - jak podaje "Rzeczpospolita" - regulacja ma objąć tylko zbiórki internetowe na cele gospodarcze, ale nie charytatywne. Co to może oznaczać w praktyce?