Do kin wchodzi katastroficzny film "Greenland" z Gerardem Butlerem w roli głównej. Jego twórcy nie skupiali się jednak na efektach specjalnych, ale na tym, co się dzieje z ludźmi w momencie zagrożenia. O swoich ulubionych filmach, które mrożą krew w żyłach, opowiedziała Anna Wendzikowska.

  Z powodu koronawirusa uroczystości sylwestrowe na Times Square w Nowym Jorku w tym roku będą miały niemal wyłącznie wirtualny przebieg. Aby zachęcić do udziału w nich, organizatorzy zapowiadają jeszcze ciekawsze niż zwykle atrakcje dla całego świata z wykorzystaniem technik cyfrowych.

  Wyznaczono termin zamknięcia ostatniej kopalni w Polsce. Międzyzakładowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy i delegacja rządowa podpisały porozumienie w sprawie transformacji górnictwa. Natomiast na ulicach miast młodzież manifestuje w sprawie klimatu.

  W piątek na zachodzie i południu Polski wystąpią opady deszczu, na Pomorzu i Kujawach możliwe także burze. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Ziemi Lubuskiej do 25 st. C na Lubelszczyźnie. Powieje umiarkowany wiatr, okresami w porywach może osiągnąć do 60 km/h.

  Naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego opracowali i opatentowali dwa typy nowych związków o właściwościach przeciwnowotworowych. Substancje te hamują podział komórek nowotworowych skuteczniej niż dotychczas stosowane cytostatyki. - Fakt ten może również przyczynić się do zwiększenia skuteczności aktualnie stosowanych terapii - powiedział jeden z badaczy.

  23 września to pierwszy dzień jesieni. Synoptycy zapowiadają, że będziemy się wtedy cieszyć prawdziwym babim latem i niemal ostatnim ciepłym dniem. Jaka pogoda czeka nas w najbliższych miesiącach? O tym mówił w naszym programie Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW.

  Brak odpowiednich warunków do utrzymania higieny osobistej w polskich szkołach - taką opinię wydał GIS. I jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", to nie koniec problemów w placówkach oświatowych.