W niedzielę na zachodzie i południowym zachodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura od 1 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami porywisty.

    Praca zdalna to od blisko roku rzeczywistość wielu z nas. W związku z pandemią wykonujemy swoje zawodowe obowiązki online. W sieci pojawia się coraz więcej ogłoszeń, w których firmy szukają chętnych do pracy z domu - legalnej i dobrze płatnej. Jednak nie wszyscy ich autorzy mają dobre intencje, część z nich to zwykli naciągacze. Sprawdź, jak się nie dać wciągnąć w piramidę finansową.

    Kiedy ósmoklasiści i maturzyści wrócą do szkół? Takie pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że może to nastąpić w marcu, jednak na pewno nie będzie to początek wspomnianego miesiąca. - To zależy, od szczytu trzeciej fali pandemii - zaznaczył szef resortu.

    Zakopane chce uniknąć problemów z niekontrolowanym napływem turystów. Włodarze polskiej stolicy Tatr wyciągnęli lekcję z poprzedniego weekendu i postanowili zrobić wszystko, aby nie dopuścić do incydentów podobnych do tych z zeszłego tygodnia. Funkcjonariuszy z Zakopanego wesprze tym razem kilkudziesięciu policjantów z Krakowa. Wojewoda małopolski apeluje o przestrzeganie reżimu sanitarnego.

    W piątek w całej Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie opady deszczu. We wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu i Kujawach śnieg przechodzący w deszcz, marznący i powodujący gołoledź. Temperatura od -4 st. C na północnym wschodzie do 9 st. C na południowym zachodzie. Silny wiatr, w Tatrach zawieje i zamiecie śnieżne.

    Para staruszków ze Szczucina w województwie Małopolskim mogła zamarznąć we własnym domu. 78-letni małżonkowie nie mieli opału, a do ogrzewania wykorzystywali parę z garnka podgrzewanego elektrycznie. Temperatura w ich domu oscylowała w okolicach 0 st. C, kiedy na zewnątrz było minus 14. Na pomoc emerytom ruszyli dzielnicowi.